Nováčková na světovém klání neuspěla, vítězka je z Afriky

Česká kráska Jitka Nováčková na světové soutěži Miss Universe v brazilském Sao Paulu do užšího výběru nepostoupila. Nejkrásnější ženou vesmíru se letos stala pětadvacetiletá Leila Lopez z Angoly, která chce ve svém postavení bojovat proti HIV.

Dívky z černého kontinentu se na první místo v soutěži dostávají zřídka. Zástupkyně Angoly vyhrála Miss Universe vůbec poprvé v historii. Porotu zaujala nejen fyzickým půvabem, ale i osobností. „Pracuji s chudými dětmi, pomáhám v boji proti HIV, snažím se chránit staré lidi. Myslím, že teď jako Miss Universe toho budu moci pro druhé udělat mnohem víc,“ prohlásila dojatá Leila. „Považuji se za ženu obdařenou vnitřní krásou. Z rodiny jsem si osvojila mnoho dobrých zásad a hodlám se jimi řídit po celý život,“ vysvětlila. A jak Leila pečuje o svou krásu? Hodně spí, pije spoustu vody a vždy používá ochranný krém proti slunci, ať je jakékoli počasí.

Na druhé příčce se umístila Olesia Stefanko z Ukrajiny, třetí místo získala Priscila Machado z Brazílie. Češka Jitka Nováčková se do užšího výběru neprobojovala, hrdá na sebe může být i tak. Během příprav padla do oka sponzorům, kteří si ji vybrali pro reklamu na vlasovou kosmetiku. Vděčí za to přirozeným blonďatým loknám, jimiž se může chlubit málokterá soutěžící. Navíc spolu s dalšími třemi kráskami natočila reklamu na lak na nehty a brazilská televize si ji pozvala na rozhovor.

Je to nepopsatelný pocit, stát před vyprodaným sálem a dýchat tu atmosféru. Samozřejmě mě mrzí, že jsem nevyhrála, ale jsem vděčná, že jsem mohla být součástí. Byly to náročné tři týdny, během nichž jsem zažila i perné chvíle, kdy jsem padala únavou. Stály ale za to. Poznala jsem novou zemi a její kulturu, našla si nové přátele a měla možnost nahlédnout do světového modelingu,“ svěřila se Jitka se svými pocity.

Během náročných příprav Jitka pohubla, program byl nabitý od šesti od rána do pozdních večerních hodin. Přestože se nakonec neprodrala do první desítky, účast jí může přinést zajímavé modelingové kotrakty a zkušenosti k nezaplacení…

19.9.2011 1:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist