Nesnáším je aneb Jak si podupat i poslední zbytky sebevědomí

„Příroda nadělila každému podle svého uvážení, Kelišová!“ Pravil farář Otík a měl recht. Jenže kde je nějaká spravedlnost? Zatímco některé nadělil dokonalou postavu, výstavní dekolt a nádhernou tvářičku, jiná aby se pinožila na krátkých nožkách s vlasy neurčité barvy i kvality, s nevýrazným obličejem, v horším případě ještě dokonale posetým pihami nebo pupínky akné. Ano, já vím, jsou důležitější věci na světě, než je krása. Ale….

Každá žena je krásná!“ praví klasik a tohle rčení se mi líbí mnohem více. Jasně, že na každé se něco hezkého najde, pravda, není už tolik chlapů, kteří by s nekonečným hledáním chtěli ztrácet čas, ale ta možnost tu je a to je fajn. Nejsem žádná výrazná kráska, ale ani nejsem tak šeredná, aby přede mnou všichni na ulici padali se sepjatýma rukama k zemi s tichou modlitbou na rtech. Se svým vzhledem jsem se za ty roky smířila a dokonce se na sebe v zrcadle ani nezlobím. Pravda, mohla bych být vyšší, štíhlejší, prsatější, mít menší nos a menší zuby, ale to už bych prostě nebyla já. A já se mám ráda.

Teda měla jsem se mnohem více předtím, než jsem vyrazila na tradiční Brněnský strojírenský veletrh. Ne, nejsem blázen do strojů, ani po nocích nevymýšlím perpetum mobile. Prostě jsem jen přislíbila pomoc na jednom ze stánků. A musím říct, že výlet na Moravu byl naprosto úžasný. Skvělá parta lidí, hromada smíchu i vína, noční posezení ve sklípku a celodenní stání na stánku, to vše se stalo na týden naší součástí a já jsem si to skvěle užívala.

S jedinou vadou na kráse a tou byl nezvykle vysoký počet dokonale krásných žen. V životě jsem neviděla  tolik nádherných holek na několika stech metrů čtverečních. Všechny naše MISSky by se mohly jít schovat v konfrontaci s těmi dokonalými tvářičkami, jemným líčením, dlouhýma nohama vykukujícíma zpoza ultra krátkých minisukní.  Strategie firem byla samozřejmě průhledná, čím krásnější hosteska, tím větší šance na uzavření obchodu. A protože návštěvníci byli v převážné většině muži, strategie byla nadmíru účinná.

Myslím, že příští rok už povolána ku pomoci nebudu:-). Ale nevadí, alespoň nepřijdu i o ty poslední zbytky sebevědomí, které mi zbývají.

5.10.2012 12:00

Další testy kosmetiky

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist