Neškodné úchylky

„Můj sexuální život je v podstatě obyčejný, ale když vidím kluka s předkusem, dostane mě to do kolen. Hned si představuju, jak mi provádí orál, a nemůžu se soustředit na nic jiného. Jsem úchylná?“ ptá se 26-letá Simona.

Pokud vás vzrušuje mužův předkus, je to možná bizarní, ale život vám to nezatěžuje. U neškodných sexuálních úchylek platí heslo, proti gustu žádný dišputát. Jen k sobě potřebujete najít partnera, který je bude tolerovat a sžije se s nimi. Jsou ženy, které se rády předvádějí v latexu a vysokých botách. Snadno k sobě najdou protějšky, jimž to nebude vadit. Naopak, najdete mnoho mužů, které to dostane do extáze také. Když k tomu přiberete i pouta a bičík, už můžete narazit na odpor – tady je samozřejmě zapotřebí vzájemné domluvy. A hlavně si neublížit!

Jestliže milujete chlupatou mužskou hruď a ochlupení vůbec, možná trpíte hirsutofilií. Tímto pojmem je označena fascinace huňatým porostem na těle, a nesetkáváme se s tím jen u žen. Nebuďte proto překvapená, když vás partner požádá, abyste se přestala holit. Je to ostatně pořád lepší, než kdyby vás žádal, abyste se nemyla, jako to vyžadoval po svojí milence Napoleon.

Pedofilie je pochopitělně trestná, ale co si máme myslet o autopedofilii? Málokdo na takovou bizarní hru přistoupí. Touto úchylkou trpí lidé toužící vrátit se do batolecího věku, chtějí být přebalováni, kojeni, utěšeni dudlíkem. Dotyčná abnormalita má i variantu, při které se muž chce starat o svou partnerku jako o mimino. Představte si, že ležíte dětské postýlce v pyžámku a s plínkou, a partner vám ohřívá lahev s mlíčkem… No, raději si snad pořiďte opravdové miminko…

Formikofilie sice není postavená mimo zákon, nicméně muži jí trpící budou k sobě hledat partnerku velmi těžko. Kterépak ženě by se líbilo, kdyby si její partner přikládal na pohlavní úd slimáky a žáby, nebo jej dokonce zasouval do mraveniště? V tomto případě jde jen o povrchový kontakt s drobnými zvířátky, podstatně horší je mysofagie, tedy sexuálně motivovaná touha pojídat červy, brouky nebo odporně shnilé potraviny.

Říká se, že v každé ženě je kus exhibicionistky. Máme krásná těla, tak proč je neukázat? Exhibicionismus se u žen toleruje mnohem více než u mužů (přeci jen na nahou ženu si muži většinou nestěžují) a dá se snadno vybít na nudaplážích. Jeho lehčí formou je autagonistofilie, kdy se nevystavujeme na veřejnosti jak figuríny ve výkladní skříni, ale doufáme, že nás někdo zahlédne pouhou „náhodou“. Patří sem hlavně lidé, kteří rádi chodí doma nazí a nezatahují přitom závěsy.

A nakonec se nám naskýtá otázka, kdy s podobnou, byť neškodnou úchylkou k terapeutovi? Nejspíš ve chvíli, kdy vám to začne přerůstat přes hlavu a narušuje to vztah. Extáze z předkusu jej snad zase tolik neohrozí, pokud má váš partner veverčí zuby od přírody a nenutíte ho nechat si u zubaře vyrobit umělé jen pro vaše potěšení. S pojídáním brouků to bude horší. V takovém případě by byla návštěva sexuologa více než žádoucí…

19.5.2010 12:00| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist