Největší slabiny podle znamení horoskopu. Býci nesnášejí změnu, Blíženci pomlouvají…

Dvanáct různých povah a dvanáct slabých stránek, alespoň podle astrologů, kteří je přisoudili jednotlivým znamením zvěrokruhu. Jaké ne zrovna lichotivé vlastnosti máš podle svého znamení? A jak se s nimi vypořádat?

slabiny-horoskopy-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Berani jsou milovníky adrenalinu toužící po nových dobrodružstvích, do kterých se vrhají po hlavě. Jenže většinou myslí jen na sladkou chuť vítězství a málokdy si uvědomují, že každý líc má taky svůj rub. Jinými slovy – neuvědomují si, že mohou svou posedlostí a impulzivností způsobit i škody. Mohou zničit něco, co se budovalo dlouhá léta.

Co s tím dělat: Chce to naučit se zaměřit pouze na důležité věci. Tráva vždycky nemusí být ještě zelenější. Inspiraci lze najít u starších a zkušenějších.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Býci neradi vystupují ze své komfortní zóny. Raději stagnují, než by zkusili něco nového, co by je mohlo posunout dál, protože každý pokus s sebou přináší i určité dočasné nepohodlí. Přitom by jim změna mohla dost často prospět.

Co s tím dělat: Neodmítej změny. Pokud se ti naskytne příležitost, snaž se ji využít, i když tě to bude stát úsilí. Změny jsou někdy velmi prospěšné.

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Blíženci mají rádi pikantní informace, prostě drby a co víc – velmi rádi je šíří dál. Nechtějí tak ublížit, spíše jim dělá dobře, že mohou vědět něco navíc a předat to dál. Drbáním ale mohou nešetrně narušit něčí soukromí. Sami Blíženci to tak nechápou, věci si neberou příliš osobně, jenže někdo jiný třeba ano.

Co s tím dělat: Než začneš sdílet informace, dobře si rozmysli, zda tím někomu neublížíš. Je dobré se držet raději zpátky, než rozbít kamarádství.

Rak (22. 6.- 22. 7.)

Rak je citlivý tvor, který chce být s každým v harmonii. Chrání nejen sebe, ale i své blízké. Raci si ale věci často berou až příliš moc k srdci. A dokonce hrozí, že kvůli prkotině půjdou do útoku.

Co s tím dělat: Zeptej se, jestli ti opravdu chce někdo ublížit. Anebo se ti jen nelíbí, co o tobě daná osoba řekla? To je trochu rozdíl. Snaž se komunikovat v klidu a bez emocí.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Lev je rád středem pozornosti a rozproudí každý večírek. Potíž je v tom, že často neví, kdy přestat. Na první pohled velmi sebevědomý a kurážný Lev má ale často velký strach pouštět se do nových výzev, protože případný neúspěch by ranil jeho ego, může to brát i jako ponížení. Dělá mu také problém omluvit se.

Co s tím dělat: Také Slunce je pouhou hvězdou střední velikosti v celé rozlehlé galaxii. Nejsi středem vesmíru, ale můžeš zářit ve své vlastní sluneční soustavě.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Panna je mistr v předjímání katastrof. Bez kritiky a smyslu pro detail by nikdy nedosáhla dokonalosti, po které tak prahne. Puntičkářské Panny prostě příliš intenzivně hledají chyby u druhých.

Co s tím dělat: Zeptej se sama sebe, zda je tvá kritika skutečně prospěšná druhým, či zda chceš prostě mít věci více pod kontrolou a být důležitá. Někdy je lepší ustoupit v detailu, i když máš pravdu, abys neohrozila celek.

Vyzkoušej také:

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Váhy mají velice rády, když někdo udělá práci za ně. Může to být třeba jen vyzvednutí kabátu z čistírny. Ale pokud mají příležitost, mohou ostatní využívat třeba ke „špinavé“ práci.

Co s tím dělat: Nežádej o pomoc, pokud můžeš problém vyřešit sama. Pokud už potřebuješ pomoc, popros opravdu jen o pomoc či radu, nenechávej ostatní dělat práci za tebe.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Štír vypadá jako ztělesnění síly, nicméně pod touto slupkou se skrývá velmi zranitelná duše, která sní o lásce. To je taky jeho slabostí. Štír je podle astrologů největším otrokem lásky (a sexu). Štíři mají dost často mnoho milostných avantýr. Ale pokud je chce opustit milovaná bytost, snaží se jí ukovat pouta, aby zůstala.

Co s tím dělat: Jako ve všem, co dělají, měli by znát Štíři i v lásce určitou míru. Láska nemusí nutně bolet, nemusíš jít vždy do extrémů.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Střelec je často dobrodruh. Jenže v běžném životě, kdy je potřeba postarat se o děti a zaplatit hypotéku, to může být na škodu. To, co pro jiné může znamenat klid, harmonii a bezpečí, je pro Střelce pastí. Střelec je velmi akční, zvědavý a otevřený všemu novému. Ve snaze nenudit se a zkoušet pokaždé něco nového, ale ukazuje záda i lidem, kteří se na něj spoléhají.

Co s tím dělat: Než se pustíš do nového dobrodružství, zkus trošku poodstoupit a zvážit, zda ti skutečně přinese něco nového.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Kozoroh přesně ví, co je pro něj důležité, aby stoupal vzhůru. S jakými lidmi se přátelit a jaká místa navštěvovat. Trápí ho často, co si o něm myslí ostatní, a často proto dělá to, co sám nechce, jen aby si získal oblibu. Pro touhu po úspěchu často popírá sám sebe, jen aby se stal skvělým dítětem svých rodičů či zaměstnancem.

Co s tím dělat: Uvědom si, že je dobré mít své touhy i slabiny, o kterých ostatní vědí. Je dobré uvědomit si také vlastní silné stránky, poznat sám sebe a přestat se chtít zavděčit ostatním.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Rád vede vášnivé debaty a vzpírá se konvencím. Často ale může popírat sám sebe, být v rozporu sám se sebou, jen aby nepůsobil průměrně a všedně. To, co je pro něj plodná diskuze, mohou ostatní chápat jako hrubý útok.

Co s tím dělat: Máš hodně energie, ale je dobré ji nasměrovat správným směrem. Neskákat na každou vějičku a neplýtvat silou zbytečně.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Jsou citlivé, duchovně zaměřené. Často berou ohledy na druhé a nedovedou říci „ne“ a nechávají se bohužel lidmi někdy zneužívat.

Co s tím dělat: Nikdo bohužel nemyslí na tvoje pocity tak, jako ty myslíš na pocity ostatních. Nejsi zodpovědná za pocity ostatních, stejně jako ostatní nejsou zodpovědní za tvoje.

Tak co říkáš? Sedí to na tebe, nebo je to od skutečnosti na hony vzdálené? Napiš nám do diskuze, těšíme se na příspěvky. 

text: Marta Dostoupilová, foto: Shutterstock

zdroj text: https://stylecaster.com/zodiac-biggest-weakness/#slide-1

7.10.2022 7:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist