Nejhorší je to v pátek večer. Tipy jak (vy)držet dietu

Není divu, že se chce člověk poté, co bez újmy zdraví přežil další pracovní týden, odměnit. A nejjednodušší je dát si něco dobrého k snědku. Jenže pokud držíte dietu, řešíte velké dilema.

Pátek osmá večer – to je podle většiny těch, které se snaží zhubnout, doba, kdy je pro ně nejobtížnější odolat pokušení, ať už ve formě dortíku, nebo třeba steaku. Touha po krásném těle vede až čtvrtinu žen k celoživotní snaze držet dietu. A pokud je největším vymýtačem štíhlé figury pátek, tak sobota a neděle na tom nejsou o moc lépe. Ve snaze užít si víkendu co nejvíce, člověk spíše zasytí svůj žaludek jídlem nevalné kvality z fastfoodů či od Číňana.

Naopak úterý je dnem pro dietu jako stvořeným. Pouhá dvě procenta dietářek přiznala, že měla tento den s dodržením jídelníčku problémy. Vraťme se ale k pátku a víkendu. Není to úplně fér: pokud během pěti dnů uspoříte 2 500 kalorií, ovšem během pátku si dopřejete o 2 000 kalorií více, totiž nejenže nezhubnete, naopak ještě můžete přibrat!

článek

Nesplnění předsevzetí může vést nejen k tomu, že celý záměr hubnout jde kamsi, ale i k špatnému duševnímu stavu dotyčné a své občas schytá také okolí, včetně například manžela a kamarádek. A jaká je ideální váha podle většiny žen? I na to existuje odpověď: pohybuje se mezi 57 a 60 kg.

Jak docílit té vaší ideální hmotnosti bez stresu? Zkuste využít následující tipy:

  • Sepište si seznam zdravých jídel na víkend, která máte ráda. Uvařte z nich něco dobrého.
  • Ve dvou se to lépe táhne, zkuste přemluvit kamarádku například k běhání v parku.
  • Važte se každé pondělí ráno, budete mít silnější motivaci držet se o víkendu na uzdě.
  • Hodně pijte, abyste neměla zbytečný pocit hladu.
  • Nedělní oběd je často jediná chvíle, kdy rodina zasedá ke stolu společně. Nemusí být ale plný nezdravých jídel, zkuste trochu inovovat, stačí třeba koupit libové maso a nahradit část brambor větším množstvím zeleniny.

Foto zdroj: profimedia.cz

4.6.2014 10:00| autor: Marta Dostoupilová
Více o tématu: SnědekTéma dietazdraví

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist