Nedaří se ti prožít dobrý orgasmus? Nová studie říká, že pomáhá marihuana

Nová studie prováděná na americké Saint Louis University of Medicine, která zkoumala 373 žen, říká, že marihuana umožňuje ženám prožít lepší orgasmus. Dvakrát častěji dosáhnou sexuálního uspokojení, zároveň pociťují větší sexuální touhu a odnášejí si i lepší zážitek. Jak je to možné?

marihuana-2-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Dotazy nesměly být nápadné

Celkem 47 % účastnic uvedené studie na sebe prozradilo, že kouří marihuanu. Z toho množství pak ještě 34 % dodalo, že si ji dopřály před sexuálním aktem. Vědci proto vytvořili průzkum zaměřený na sexuální zdraví, který analyzoval řadu témat včetně zvlhčení a bolesti při sexu.

Nešlo tedy jen o vlastní sex, ale i intimní potíže s ním spjaté. Odborníci nechtěli, aby otázka požití marihuany před sexem z výzkumu prvoplánově čouhala a tím došlo ke zkreslení celého průzkumu, proto dotazy související s marihuanou zakomponovali hlouběji do dotazníkového šetření. Po zkoumání si pak všimli, že zkušenosti účastnic výzkumu jsou různé a závisejí právě na tom, zda marihuanu před sexem požily nebo ne.

Za vším stojí méně stresu

Rozdíl u uživatelek marihuany činil více než dvojnásobnou (přesně 2,13) pravděpodobnost, že docílí opravdu kvalitního orgasmu. Dosud ale není zřejmé, čím to je. Patrně nižší mírou stresu a větší aktivitou smyslů jako je hmat, čich, sluch, zrak i chuť.

„Ke zlepšení sexuální funkce zřejmě dochází snížením míry stresu a úzkosti,“ říká studie v časopise Sexual Medicine. Požití marihuany má totiž různé účinky. Žena vnímá čas pomaleji a svůj zážitek více prožívá. Kromě toho zmiňovaná vyšší aktivita smyslů může vést k tomu, že ženy ztrácejí zábrany, jsou ochotné více experimentovat a experimenty si také užít.

Bolest se snižuje, na zvlhčení vliv nemá

Především se shodovaly na tom, že pociťovaly silnější touhu, orgasmus byl lepší. Míra bolesti při sexu byla nižší. Naproti tomu pokud jde o zvlhčení intimních partií, tam žádnou změnu nezaznamenaly. Svůj výzkum tedy tým Saint Louis University of Medicine zhodnotil s tím, že marihuana zkvalitňuje orgasmus a prožívání sexu, pravděpodobnost, že prožijí lepší orgasmus byla u uživatelek marihuany více než dvakrát vyšší. „Naše závěry jsou souladu s už dříve uskutečněnými studiemi účinků požívání marihuany na sex u žen,“ uvádí výzkumný tým – jinými slovy závěry jejich výzkumu už tu byly a nejsou žádnou novinkou. Nic nového pod sluncem.

Co si o tom myslí naše čtenářky?

Lenka (35 let): „Já osobně si myslím, že by se neměly vyhazovat peníze za takovéhle praštěné výzkumy. Je přece jasné, že pokud má člověk omámenou mysl, užije si vše víc, nebo si to alespoň myslí, že si to víc užívá, i když to ve skutečnosti tak být vůbec nemusí. Ach, ti vědci.“

Anežka (29 let): „Tak já na to nedám dopustit, měla jsem se sexem pořádné problémy a marihuanu mi poradila kamarádka, dneska si to krásně užívám. Neříkám, že pokaždé s ní, ale dost často a je to vždy lepší, než bez.“

Kristýna (27 let): „Svět se zbláznil, nechápu, proč bych si měla před sexem dopřávat nějaké drogy. A ještě protože mi to radí vědci? Chtějí z nás mít hromadu závisláků? Nechápu!“

Co si o tom myslíš ty? Máš dojem, že marihuana pomůže k lepšímu sexu? Vyzkoušela jsi někdy něco podobného?

Foto: Shutterstock.com

11.4.2019 4:00| autor: Helena Stejskalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist