Nebezpečí plastiky?

Hezký den, ráda bych znala Váš názor na plastické operace prsou u žen, které je opravdu nepotřebují. Jak mám rozmluvit své dceři zbytečnou a pro tělo zatěžující operaci, když má velmi hezká a dostatečně velká ňadra, ovšem vzhlédla se v kamarádce, se kterou chodí její idol, která má obrovská prsa. Jaká jsou rizika této operace?

Odpověď

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Bohužel Vám nemohu poradit jak dceři vymluvit zbytečnou operaci. Co se týká rizik spojených s augmentací poprsí, jsou tu jednak rizika obecná společná pro všechny operace (krvácení, infekce v ráně, extrémní pooperační hematom či otok, rozpad rány, přemrštěné jizvení kůže, trombóza) a dále specifická rizika spojená přímo s tímto zákrokem. V pozdním pooperačním období může dojít vytvoření kapsuly (vazivového pouzdra kolem implantátů) jakožto reakce organismu na přítomnost cizího tělesa. Kapsula může způsobit určitou tvarovou deformitu poprsí a případně vyvolávat zvýšenou bolestivost. Tento stav je pak nutno řešit další operací – tzv. kapsulotomií. Dalším možným rizikem je narušení schopnosti kojit či snížená citlivost bradavek.

23.10.2017 2:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist