Nebere mi telefon. Mám se připravit na rozchod?

Markéta našla v adresáři mobilu telefonní číslo a stiskla volbu volat. Přístroj donekonečna vyzváněl, než ho na druhé straně někdo típl. Přemýšlela, co se děje. Petr jí už několikátý den nebere telefony.

Dělá mrtvého brouka
Už nějakou dobu třicetiletá Markéta vnímala, že je v jejich vztahu s Petrem něco jinak. Dosud byli zvyklí trávit spolu veškerý volný čas, vlastně téměř všechno dělali spolu. Jenže poslední dobou se Petr několikrát omluvil. Tu musel do banky, tu dodělat něco v práci, tu přijeli jacísi příbuzní zdaleka. „Nevím, co to znamená,“ krčí bezradně rameny Markéta. „Mám si to vyložit jako rozchod? Pokud ano, pak bych si ale s ním ráda stejně ještě popovídala. Nesnáším situace, kdy něco vyšumí jakoby do ztracena. Mám ráda jasno, i když jde třeba o nepříjemné zprávy,“ vysvětluje. Netuší ale, jak se má zachovat, pokud bude Petr stále dělat mrtvého brouka.

článek

Nečekané změny jsou podezřelé
Radikální změna v Petrově chování je skutečně podezřelá. Jestliže se do té doby s Markétou vídali denně a teď najednou vůbec nemá čas, je to signál, že něco není v pořádku. Samozřejmě se může stát, že má v práci náročný projekt, kterému se musí věnovat přesčas, ale to by jí určitě v klidu oznámil. Neměl by žádný důvod to tajit. Naopak, nečekané rušení setkání na poslední chvíli, důvody, které vypadají, že jde spíše o výmluvy, neobvyklé změny plánů – pokud se něco takového děje, má Markéta nejvyšší čas zbystřit. Může to být, a s největší pravděpodobností také je, signál, že chce ať už z jakýchkoli důvodů vztah ukončit.

Muži všechno natahují do ztracena
Muži většinou neumějí a nechtějí říkat nepříjemné věci partnerce přímo do očí. Ostatně, nedivme se. Kdo z nás je schopen sdělit někomu zlé zprávy a ustát to na úrovni? Lidí, kteří tohle umějí, není moc. Chce-li muž dát ženě kopačky, tak to poslední, co by chtěl, je vysvětlovat jí svoje důvody. Myslí si totiž, že když si jí přestane všímat, bude se tvářit, jakoby se ho společné aktivity už netýkaly, sama to rychle pochopí. On sám to intuitivně považuje za nejlepší řešení, jak dát najevo, co se děje a že vlastně už o partnerku nemá zájem. Způsob, jakým to dává najevo, je podle něho dostatečně jasný a čitelný. Jenže ženy uvažují v otázce rozchodů jinak.

článek

Ženy milují radikální řez
I když intuicí a různými signály už ženy tuší, co se asi děje, nechtějí si to připustit. Jakoby najednou neviděly a neslyšely, měly klapky na očích i na uších. Ony samy totiž ukončují vztah jiným způsobem. Jsou-li definitivně rozhodnuté opustit, udělají to rázně, protože nejspíš vycházejí z pocitu, že nechtějí v muži živit falešné naděje. Chtějí mít jednou provždy jasno. Jak by se měla Markéta zachovat? Nejlepší bude, přestane-li se nyní pár dní pokoušet o kontakt. Uvidí sama, jak se Petr zachová. Pokud pocítí potřebu, zkontaktuje ji sám. Markéta se ale musí připravit i na variantu, že se Petr zkrátka vytratí z jejího života jak pára nad hrncem, a to i způsobem jejich rozchodu. Rozhodně ničemu nepomůže, bude-li se snažit ho stále uhánět a vyžadovat po něm setkání. S některými věcmi je zkrátka třeba se smířit, ačkoli to hodně bolí.

Foto zdroj: profimedia.cz

11.7.2013 8:00| autor: Helena Stejskalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist