Nachytejte si bronz v lednu

Ne, nemáme na mysli sluncem ozářené sjezdovky zahraničních zimních letovisek, ale způsob daleko prozaičtější. Solária.
V poslední době se jich vyrojilo jako hub po dešti, některá postupem času zanikla, jiná se srdnatě drží v silné konkurenci. Aktivní sportovni využívají solária jako nutnou regeneraci, sluneční záření také významně posiluje duševní pohodu, zvláště u jedinců citlivějších na nedostatek serotoninu. Přesto všechno, dermatologové nabádají k opatrnosti.
Tak tedy opalovat se v soláriu nebo ne

Názory se různí…

Lékaři, a to zejména dermatologové a onkologové, jsou jednoznačně proti. Ve své praxi už viděli mnoho případů, když nevinné opalování skončilo tragicky. Tento názor pochopitelně není nic nového, avšak i přesto lidé stále sní o snědé pokožce. Proč

Zvýšení sebevědomí, působení proti depresím, proti některým kožním chorobám, stresu, kloubním onemocněním, akné… Každý vyznavač opalování v soláriu na vás vychrlí nejméně deset důvodů proč ano.

Pokud se tedy rozhodnete solárium navštěvovat, nezapomeňte na několik důležitých pravidel

+
Zjistěte si v jakém stavu jsou trubice v soláriu. Mají určitou životnost, a když „přesluhují“, mohlo by to mít neblahý vliv na kůži klientů. Pokud je však solárium skutečně na úrovni, personál vás o životnosti trubic neopomene informovat.
+
Okoukněte si dodržování hygienických pravidel v soláriu – dezinfekce „lůžka“ po každém klientovi apod.
+
Před opalováním z pokožky odstraňte make-up, veškeré šperky a nepoužívejte parfémy
+
Nezapomeňte použít solární kosmetiku (k dostání je v soláriích, některých lékárnách nebo drogeriích). V soláriu je totiž možné se spálit stejně jako na slunci.
+
Používejte ochranné brýle, zavřená víčka oči dostatečně neochrání, hrozí poškození sítnice.
+
Délka opalování a počet návštěv v soláriu záleží na fototypu pleti. Dodržujte doporučení personálu – v dobrém soláriu vám ochotně pomohou váš fototyp určit.
+
Solárium není vhodné navštěvovat při nachlazení nebo při používání léků či dokonce antibiotik. Mohlo by dojít k nežádoucí kožní reakci.
+
Pokud se po slunění objeví prudká reakce – zarudnutí kůže, svědění nebo pálení, informujte personál solária a pro jistotu se poraďte s lékařem, zda-li můžete v návštěvách solária pokračovat.

(Foto: Bio solárium Google.com)

10.1.2007 12:00| autor: Lenka Mašová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist