Muži, co u žen bodují? Drsňáci s tetováním!

Že „kérkám“ dávno odzvonilo a tenhle trend zmizel v propadlišti času? Pche, ani omylem. Pořád je to symbol mužnosti, na který holky prostě letí! Škoda jen, že tihle hošani si s věrností moc netykají…

tetovani-muzi-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Tetování má dlouhou tradici v různých částech světa a sloužilo také k mnoha účelům. Bylo výsadou námořníků, pro indiány představovalo ochranu před démony, v domorodých kulturách vyjadřovalo úctu k předkům a tradičním kořenům, úředníci jím zase označovali zločince a dezertující vojáky. Dnes je považováno za originální vyjádření vlastní individuality a ze statistik vyplývá, že jen v Evropě je potetováno 100 milionů lidí. Pokud jde o muže, tak právě jim „kérky“ otevírají dveře do světa flirtu. A to pěkně dokořán!

Delfíni, kotvy nebo čínské znaky? To je buřt

Nedávný zvídavý průzkum jisté internetové seznamky odhalil, že slovo „tetování“ se mezi požadavky uživatelek při hledání partnera objevuje podezřele často. Tedy samozřejmě kromě obvyklých kritérií jako jsou výška, tělesné proporce, barva očí i vlasů, míra svalů, velikost nohy a tak podobně.

Když se provozovatelé stránek specializujících na seznámení zaměřili na to, kolik láskychtivých dam touží po mužské nesmazatelné ozdobě těla, došli k závěru, že jich je překvapivých 64 procent. A to je dost. Co mají potetovaní tak zvláštního, že jim skoro žádná neodolá? Tak v tom mají psychologové jasno.

Mužnost, která opíjí smysly

Závěry britského výzkumu uvádějí, že „pomalovaní“ lidé se skutečně chovají trochu jinak než ti, jejichž pokožka zůstala tetovací jehlou nedotčena. Jak se to projevuje? Bývají vzpurnější, dominantnější a razantnější, nebojí se projevit svůj názor a jen tak se nenechají zatlačit do kouta. Není snad tohle typická vizitka mužnosti? No a jsme doma.

Sexy borec s malůvkou

„Akt tetování je vnímán jako vzpurný, a tetování samo o sobě může na okolí působit rebelským dojmem,“ vysvětluje autor studie a zároveň psycholog Viren Swami, který trendu zvanému body art podlehl také, neboť má pod kůží bažanta, hned vedle květu, což se trochu tluče s třešní, ale kdo by to řešil? Odborník zároveň dodává, že i když majitelé různorodých obrázků přitahují ženy díky své mužnosti jako magnet, nejsou nejlepšími partnery. Že by mluvil z vlastní zkušenosti? Vypadá to tak.

Nejdřív ukaž ruce, pak si pokecáme

Zmíněná studie, která byla publikována v britském Daily Mail, doslova uvádí, že mužnost je spojována s vyšší hladinou testosteronu. To takhle na oko sice nevypadá jako kdovíjaká katastrofa, ale právě nadbytek tohoto pohlavního hormonu prý zvyšuje náchylnost k nevěře. Tedy alespoň takhle to vidí výzkumný tým, který vzal své bádání ohledně tetovaných jedním šmahem. No, dobré vědět, což… Zlobivé chlapce do vztahu raději nebrat!
Ale nejdřív se určitě mrkni na video, protože o tyhle tetovací úlety se nemůžeš nechat připravit…

Jaký máš názor na tetování ty? Napiš nám ho do diskuze pod článkem.

Foto: Shutterstock.com

18.10.2017 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist