Muž pro život: Jaký by měl být?

„Můj chlap musí mít čtyři P,“ tvrdí s úsměvem třicetiletá Dáša. „Pohotový Penis a Plnou Peněženku!“ Nároky se jí prý s přibývajícím věkem a zkušenostmi dost omezily. „Ještě by tedy mohl být také Pozorný k Potomkům,“ dodává posléze.

Její odpověď patřila v naší anketě k nejvtipnějším. Ale něco na ní pravdy je. Svým výrokem se v podstatě strefila do výsledků průzkumu provedeném webem Netmums and Saga, který vyzpovídal 9 tisíc žen ve věku od 16 do 75 let. Ukázalo se, že pro dámy mladšího věku je na prvním místě důležité, aby jejich partner vydělával dost peněz, byl čestný, ambiciózní a pohledný. Starší generace se oproti tomu drží tradičních hodnot – muž jejich srdce by měl být „hodný“, spolehlivý a neměl by mu chybět smysl pro humor. Všechny ženy, ať starší či mladší, se však shodují v jednom: bez sexu to nejde! Chemie musí fungovat…

Jak odpovídaly naše čtenářky? Srovnejte pohledy generací:

Pavlína (19): Řídím se intuicí. Záleží mi hlavně na tom, abych se s klukem cítila dobře. Někdy to nevyjde, ale život jde dál. Rozhodně si nesepisuju pro a proti, nemám stanovené vlastnosti, které by můj partner musel bezpodmínečně mít. Chodila jsem s klukem, který závodně vesloval, chodila jsem i s teologem. Každý byl jiný, ale něco pro mě znamenal.

Zuzka (24): Teď už hledám potenciálního tátu svých dětí. Rodinný typ, který bude pro každou legraci, ale zároveň bude umět brát život vážně. Někoho, kdo mě podrží v nepříjemných situacích. Nemusí to být boháč, ale měl by mít určité zázemí a měl by se umět postarat o rodinu. Samozřejmě musí být upřímný a věrný, tyhle dvě vlastnosti vyžaduju především.

Klára (42): Rozvod mě dost změnil, s bývalým manželem jsem si prošla řadou trápení a podle toho mám teď taky nároky na budoucího partnera, přijde-li nějaký. Rozhodně to nesmí být žárlivec, musí mi důvěřovat a dát mi prostor pro moje zájmy. Nesmí být přehnaně dominantní, jednoho diktátora jsem si užila až dost. Možná ani netoužím po partnerovi, jako spíš po kamarádovi, se kterým si budu rozumět.

Zdena (57): Ideálního partnera jsem potkala před třemi lety. Ale nebydlíme spolu. Každý máme svůj život, já tady v Praze, on na venkově. Navštěvujeme se o víkendech, svátky trávíme spolu, je nám tak nejlépe. Jaký je? Normální chlap. Dá si pivo, roštěnku, do divadla ho nedostanu. Po lese se ale projdeme, to ano, v létě sbíráme houby. Možná se k němu nastěhuju na důchod, uvidíme. Zatím mi to takhle plně vyhovuje.

A jak si představujete svého vyvoleného? Svěřte se nám v diskuzi.

18.8.2011 12:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist