Móda: Jak vybírat kabelku

Jak ukazují průzkumy, více než 61 % z nás má doma více než dvě kabelky, ale nosí stále tu samou. Milé dámy, není to škoda?

Ano, víme, že je těžké vybrat si tu správnou kabelku a sladit ji s celkovým vzhledem. Proto jsme o radu požádali odbornici, módní návrhářku a poradkyni Petru Balvínovou. Poradí vám užitečné tipy, jak být vždy elegantní a trendy. Nezapomene také prozradit, na co myslet při výběru kabelky a co by v ní nemělo chybět.

Kabelka – klenotnice vašeho života

Dámská kabelka je natolik osobitá věc, že ji Freud vnímal jako spodobnění ženských genitálií, stejně lákavé a v náznacích pod oblečením tajemné.

Je to váš příruční život, bez kterého se málokterá žena obejde a její výběr byste neměla podcenit.

Trendy kabelky – velká fotogalerie

kabelky inspirace fotogalerie

Stejně tak, jako jsou pro muže v diplomacii odívání důležité dobré hodinky, tak pro ženu je tímto nejcennějším kouskem jejího „outfitu“ kabelka.

Módní doplňky – inspirativní fotogalerie

módní doplňky inspirace fotogalerie
Kabelka by proto měla být první investicí do profesionálního šatníku každé ženy a zde platí dvojnásob pravidlo, že nejsem tak bohatá abych si mohla kupovat levné věci.

KULTOVNÍ KABELKA

Právě Češky symbol dobré kabelky podceňují a berou jí jako druhotnou věc. Přestože je právě kabelka každodenním doplňkem i pro pracovní schůzky.

Když není každou sezónu na vyhazování za módní a kvalitní kabelku, je dobré sáhnout po kultovní klasice, která sice svojí prvotní investicí převyšuje „baťovy“ ceny, ale je celoživotní záležitostí. A navíc, kultovní kabelky se dědí a dostávají svojí rodinnou patinu. Každá vteřina, kterou si odžije, se nesmazatelně vryje do jejího vzhledu. A mnohokrát kabelka pak na ceně nic netratí, ale naopak získává.

Kultovní klasické kabelky jsou například:

 

HERMES – Birkin a Kelly

 

 

Gucci- kabelky s bambusovýma ušima

 

 

Luis Vuitton – model Speedy

 

 

Mezi další oblíbené patří kabelky Dior, které měla v oblibě i princezna Diana – Lady Dior. Nesmíme zapomenout také na kultovní kabelky Chanel. Kdo by neznal luxusní prošívané kabelky na řetízku, kterými se pyšní nejedna celebrita.

 

Na rozdíl od českých žen, francouzské ženy klasiku v odívání chápou jinak a jejich první vydělané penízky většinou skončí u nějaké klasiky od Louise Vuittona, protože ta se opravdu vyplatí. Louise Vuitton nemá slevy, klasiku zde koupíte i za dvacet let ve stejném provedení a její nadčasovost je lety prověřená a můžete si být jistá, že v žádné společnosti spojení Luis Vuitton a vaší osobnosti nebude „fopá“.

KABELKA – SPRÁVNÝ VÝBĚR

Samozřejmě netvrdím, že jedině kabelky těchto nejprejstižnějších značek jsou správnou volbou. Důležitá je však kvalita a styl. Před tím, než se rozhodnete pro nákup kabelky, je důležité ji probrat ze všech stran a uvědomit si několik věcí:

1.kam má být kabelka určená
2.co se mi do ní má vejít
3.k čemu ji budu nosit (styl)
4.k jakému barevnému oblečení ji budu kombinovat – co je můj základní barevný profil
5.bude celoroční, nebo jen sezónní

Kabelka je především doplněk k oblečení a proto je důležité si před výběrem uvědomit, jakou roli by měla v celkovém vzhledu hrát.

– má být elegantní, ale nevtíravá, spíše s oblečením tón v tónu (k černému kostýmu černá kabelka)
– má být elegantní, ale vkusně převedena do jiného základu než je základ šatníku (k černému kostýmu hnědo-béžová kabelka louis vuittton)
– má mít šmrnc a rozjasnit outfit (k černému kostýmu fialová kabelka)
– má být extravagantní (k černému kostýmu platinová kabelka)

IDEÁLNÍ SPRÁVNÁ TROJKA

1.v základním provedení (černá, hnědá, běžová, smetanová, šedá)
2.neutrální (džínová, kovové odstíny- stříbrná, bronzová, zlatá atd.)
3.doplňková (červená, zelená, žlutá, meruňková atd.)

Ideální je mít od každého bodu jednu variantu a vždy začínat zase od základu z druhého protipólu. Například si pořídíte krásný kvalitní černý kostým. K němu si vyberete černou kabelku. Když ale máte spíše ležérnější outfit, tak se vám bude hodit kabelka neutrální barvy. U obou byste měla investovat do kvality, aby vám kabelka vydržela i další sezóny. A v létě se můžete zdobit barevnými kabelkami, které koupíte třeba za pár stovek, budete z nich mít radost jednu sezónu a to je naprosto v pořádku, příští léto, až budou frčet jiné barvy, si pořídíte taky jinou kabelku. Ale na podzim a v zimě se můžete vrátit opět k černé a přidat k tomu zase hnědý kostým a hnědou kabelku a sázet opět na kvalitu. Na jaře můžete doplnit zase béžovou. Tak se vám šatník bude postupně rozrůstat a vy budete schopna všechno krásně zkombinovat.

A co by v ní nemělo chybět?

Kromě samozřejmé dámské peněženky a telefonu, jsou nezbytnostmi také balíček kapesníčků, kosmetická taštička se základními zkrášlovadly a zrcátkem, pohotovostní tampon (a případně i pohotovostní kondom), diář, tužka, příp. vizitky a hodí se i vlhčené ubrousky pro čistotu, kdykoli je třeba a kabelkové balení vaší oblíbené vůně. A žvýkačky bez cukru. Podle průzkumu považuje žvýkačky 95 % žen za nezbytnou součást kabelky.

 

Femina tip: Nová žvýkačka Orbit Complete je nejen doplňkem dentální hygieny, ale také praktickým doplňkem přímo stvořeným pro nošení v kabelce. Žvýkačky jsou totiž balené v praktické pevné uzavíratelné obálce, která se pohodlně vejde do každé kabelky. Každý plátek žvýkačky je navíc samostatně zabalen.

 

25.4.2008 12:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist