Milujeme seriály aneb Proč ženy tolik hltají seriály?

Právě začíná váš oblíbený seriál a vy si ho rozhodně nechcete nechat ujít? Nejste v tom sama. Skoro každá žena sleduje seriály. Ale proč je ženy na rozdíl od mužů mají tak rády?

Telenovely, nekonečné seriály, které mají přes dva tisíce dílů a stále nekončí, detektivky, kriminálky. Není to tak, že ženy nemají na co jiného koukat, protože v televizi nic jiného nedávají. Naopak, přesně tyto žánry ženy vyhledávají.

Bylo nebylo, žila jedna princezna, kterou princ vysvobodil ze zakleté věže, pak se vzali a žili šťastně až do smrti. Že by velmi známá pohádka? Ano, a přesně tohle ženy hledají. Šťastné konce, které v nekonečných romantických seriálech bývají a koneckonců i v detektivkách nakonec vraha vždy dopadnou. Protože jsme citlivé pohlaví, které věří hlavně v dobro a lásku, je pro nás happy end, byť jen v televizi, správný konec každého příběhu. V každém seriálu většinou sympatizujeme s určitou osobou, prožíváme její lásky, strasti, životní problémy a sledujeme, jak se zachová, jinou postavu zase nenávidíme, protože nám připomíná protivného šéfa nebo souseda. Komentujeme určité situace a řešíme, jak bychom se zachovaly my na jejich místech.

článek

Některé ženy prožívají stejné osudy, jako postavy na televizních obrazovkách, a pak je pro ně útěchou, že takové problémy nemají samy. Mnohdy jim jejich představitelé pomohou najít i řešení určitých záležitostí.

Většina z nás si ale hlavně ráda u těchto seriálů prostě a jednoduše odpočine. Je to taková forma relaxace, kdy hodíme práci a své problémy za hlavu a sledujeme osudy jiných. Seriál nás vyvede z reality a stereotypu každého dne, protože se v něm stále něco nového děje.

Skoro celé léto jsem se nekoukala na televizi, ale strašně jsem se těšila na září, kdy už konečně začne můj oblíbený seriál.“ říká čtenářka Marta „V podvečerních hodinách pošlu děti za tatínkem, aby se jim plně věnoval, a já si vychutnávám svojí hodinku. Samozřejmě, že mě zajímají osudy mých hrdinů a jejich problémy s nimi prožívám, ale je to pro mě forma  odpočinku za celý den, kdy nemusím řešit děti a jejich potřeby ani jestli má manžel vyžehlenou košili. V tu chvíli jsem jen já a můj seriál, a jsem za něj moc ráda.“

Jste na tom stejně? Jaký je Váš oblíbený seriál, bez kterého si neumíte představit den nebo týden?

Foto zdroj: profimedia.cz

2.10.2013 12:00| autor: Marie Vendelbergerová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist