Milbiol – účinný proti roztočům

Lidské tělo za noc odrolí průměrně tři gramy šupinek kůže, což je základní potrava pro roztoče. Dnešní doba tomu nahrává. Neexistuje domácnost bez matrací, koberců, plyšových zvířátek pro děti a závěsů, kde se nejčastěji tyto malá, okem neviditelná „zvířátka“, skrývají.

„Enzymy obsažené ve výkalech roztočů jsou tím, co alergie způsobuje. Počínaje vyrážkami, podrážděním sliznice až po alergickou rýmu. Některé alergické rýmy mohou mít i smrtelný dopad, proto doporučuji nebrat je na lehkou váhu “ uvádí MUDr. Blanka Haindlová. „Určitě nepodceňujte úklid těchto prostor, a i když máte pocit, že je vše na první pohled čisté využijte nejnovějších prostředků, jak klidně spát. Milbiol je přesně ten z produktů, který vám s uvedeným problémem pomůže“ dodává lékařka.

Nový přípravek pro alergiky – sprej Milbiol pomáhá při alergických onemocněních způsobených roztoči. Produkt je volně dostupný v lékárnách a díky čistě přírodnímu složení je pro lidský organismus naprosto neškodný. Přípravek pomáhá hubit „zvířátka“ v matracích, přikrývkách a čalouněních, tedy v místech, kde jich je největší koncentrace, a tedy hrozí nejvyšší riziko alergické reakce. Milbiol působí poměrně jednoduše, stačí nastříkat ze 40–50 centimetrové vzdálenosti na postižený povrch, kam se ihned vsaje a vše zůstává suché. Aplikací spreje na dané materiály (nejpostiženější jsou především přírodní vlákna, a to především bavlna) roztočům zničíte potravinovou základnu. Tím téměř ihned zastavíte nejen jejich vývoj, ale i rozmnožování, jelikož ani larvy nemohou v prostředí bez potravy přežít a umírají.

Přípravek Milbiol se doporučuje používat opakovaně. Po první aplikaci spreje Milbiol se navrhuje ošetření zopakovat znovu po 4 až 6 týdnech. Ochranný účinek tak vydrží nejméně 8 měsíců až rok. Preparát totiž obsahuje plně účinnou přírodní látku, která se získává ze semen stromu jménem Azadirachta indická. Olej tohoto stromu je vysoce efektivní při boji proti roztočům. „Na rozdíl od ostatních prostředků, které v lékárnách naleznete, je Milbiol postaven na přírodní bázi a účinná látka je pro lidský organismus neškodná, zato roztoče tato látka spolehlivě zabíjí, protože znehodnocuje jejich potravu – kožní šupiny lupy jim prostě přestanou chutnat,“ vysvětluje Ing. Vendula Kozelková ze společnosti Sandoz.

Sprej je sice vyvinut na bázi oleje, ale na nábytku, lůžkovinách ani matracích nezanechává žádné skvrny. Je nemastný a bezbarvý, proto se ho nemusí nikdo bát použít na jakémkoliv materiálu. Čím déle je používán, tím více se snižuje riziko alergické reakce, a v dlouhodobém horizontu tak klesá náchylnost jedince na další alergie. Pro lepší rozptýlení produkt obsahuje isopropylalkohol (alkohol) proto nezapomínejte při používání prostředku místnost plně větrat. Sprej je volně k dostání v lékárnách a jeho doporučená cena je 250 Kč vč. DPH.

4.12.2008 12:00| autor: Wanda

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist