Michaela Kudláčková: Jsem šťastná, že jsem tam, kde jsem!

Pamatujete si ještě na malou blondýnku ze seriálu My všichni školou povinní? Jak se jí žije, co dělá a na co se chystá?

Michaela Kudláčková (1968) se opět po dlouhé době objevila před kamerami, tentokrát v prázdninovém speciálu pořadu Prostřeno. A my jsme moc rádi, že si na nás udělala čas a nejen o tomto perném týdnu si s námi popovídala. Tato charismatická žena má za sebou několik velmi úspěšných dětských rolí ve filmech, mnoho různých profesí, několik vztahů a čtyři dcery. Známá je i svým vztahem k tarotům, runám a magii.

Míšo, jak k tomu vůbec došlo, že jsi skončila v takovém pořadu? Vždyť jsi tam říkala, že jsi vlastně introvert, ač na to nevypadáš?

Já to taky nevím :-). Každopádně, viděla jsem snad jeden díl toho normálního a nelíbilo se mi plno věcí, tak ani nevím, jestli jsem ho dokoukala, tehdy. Vadilo mi, že ti lidé prolézají skříně za zády hostitele a podobně. Když pak volala produkce na VIP verzi, rovnou jsem řekla, že ne. Pak mi ale vysvětlili, že VIP prostřeno je něco jiného, že to je legrace a ne všechno musí probíhat jako v klasickém pořadu. Nedalo mi to a šla jsem se podívat na internet a našla jsem tam Vydrovi. Moc se mi to líbilo, a tak jsem na tuhle formu kývla. Řekla jsem si, že pokud to má být zábavné, tak proč ne.

Měla jsi tušení, koho u stolu potkáš?

Neměla.

Určitě se člověk neubrání jistým představám, s kým by to asi bylo ideální nebo koho by rád potkal? Měla jsi nějakou vysněnou sestavu hostitelů a hostů?

Tak jasně, že si umím představit, s kým bych se pobavila a s kým bych chtěla strávit čas. Například s Panem Krausem, celou Partičkou, paní Bydžovskou, Kretschmerovou …bylo by jich hodně.

Máte rádi Jana Krause a umíte si ho představit jako politika? Jan Kraus: Do polotiky? Nikdy!

Po prvním dnu bych asi dobrovolně emigrovala. Jaká pro tebe byla ta první noc poté, co jsi absolvovala první večer u Vlasty Žehrové? Nelitovala jsi toho rozhodnutí?

Tak říkala jsem si, že to bude pěkný průser, když jsem odeslala Primě menu a u paní Žehrové viděla, že spíš nejí nic, než něco. Ale byla jsem plná optimismu a odhodlání být nad věci. Vždyť mi přeci produkce říkala, že to je jenom tak jakože legrace

A popravdě, u které dámy se ti líbilo nejvíc?

Víš, já bych si asi tak nějak celkově vybrala jinou společnost a styl, ale naprosto jsem neměla v úmyslu nikoho za nic kritizovat. Snažila se každá, nakonec i já. Líbil se mi dům paní Nálepkové. A koně. Mám je ráda.

Vyšla jsi z pořadu s čistým štítem, ač reakce by mohly být rozporuplné.  Stála za tebou podpora rodiny i čtenářek tvého magazínu, což jistě tu stresovanou psychiku trochu uklidnilo. Uplynulo už pár dní od vysílání, jak se v tobě rozležel ten celkový dojem z toho všeho?

Já jsem strašně vděčná za každý milý e-mail, příspěvek, SMS. Chodí mi dopisy od prostých lidí a jsou strašné milé. Chtěla jsem být jedním z těch normálních členů populace a zůstat jím. Málo lidí má k dispozici takové možnosti, která dámy mají. Bylo by pošetilé se jim vyrovnávat. A ani bych nechtěla. Moc ráda jsem to viděla a zkusila u každé z nich. Ale já jsem jinde a většina lidí v této zemi je jinde…a myslím, že jsem teď i o mnoho šťastnější, že jsem tam, kde jsem. Myslím, že tento život je mnohem víc pravda. A to je fajn.

Ani Kate Winslet netoužila po slávě. Čtěte také: Kate Winslet: Sláva nebyla mým cílem.

Až příliš často se v pořadu opakovalo, že jsi bývalá dětská herecká hvězda, ač sama o sobě říkáš, že herecké ambice už nemáš. Přesto se případné nabídce nebráníš. Opravdu neexistuje nějaká vysněná role?

Nerada žiju z minulosti a nemám ráda, když to lidé dělají. Je to, jako říkat: „Nejsem schopen dál žít. Zastavil jsem se“. A to já zase ne. Jsem vděčná za všechno, co v minulosti bylo. Měla jsem dětství, naprosto super! Ale teď jsem dospělá a někam jdu. Ta cesta se mi líbí a já bych neměnila. Hledala jsem ji poměrně dlouho a tohle je život, který jsem si přála. A vysněná role? Tak jako vedlejšák, ale… líbila by se mi hlavní role v Plynových lampách, například. 🙂

A když už, čistě teoreticky měla bys na výběr: roli ve filmu nebo roli v jednom z mnoha těch limonádových nekonečných českých seriálů typu Ulice, Ordinace apod… Po čem bys sáhla?

To je těžký, nemám zrovna potřebu seriálů, ale asi by záleželo na typu postavy.

Vím, že přednášíš na ezoterických festivalech o magii, o runách, napsala jsi i knížku Jak se modlí čarodějky a bezpočet článků na toto téma. Máš sama za sebe pocit, že tě tato témata stále obohacují?

…a ještě dlouho budou!! A možná i několik životů. Myslím to vážně. Je nádherné zjišťovat, jak neskutečně barevný a pestrý je život kolem nás a v nás. A je ještě nádhernější, mít příležitost vysvětlit a ukázat to jiným. Člověk je společností v současnosti vychováván k velice omezenému pohledu na všechno kolem. Jsme zaměřeni na hmotu a tím se naše životy stávají černobílými. To je veliká škoda, protože člověk, příroda, vědomí, úhly pohledu, to všechno hraje celou paletou barev a možností. Teprve když vnímáme skrz druhé, když se díváme na věci zeširoka a nelámeme, jen koexistujeme a pozorujeme, teprve tehdy skutečně žijeme. Tak nějak celkově víc posuzovat, než soudit.

V pořadu VIP Prostřeno jsi potkala při jednom z večerů také známého českého ezoterika Stanislava Brázdu. Přišlo mi, že to nebylo zrovna příjemné setkání, nebo se mýlím? Pan Brázda jakoby od tebe „utíkal“…pročpak to?

Nevím. Nechci ho hodnotit, jistě je přesvědčen o všem, co dělá. Jen myslím, že se mu mnohem lépe „spolupracuje“ s lidmi, kteří do něho nevidí. Lépe se mu pak přesvědčují, že on vidí do nich. Bude pěkné, když těm lidem nějakým způsobem pomůže. A mělo by to být jeho prioritní přání. Ego by mělo být  až kdesi vzadu za touhou pomoci a za odměnou, reklamou a vlastním Já…je to jistý druh oběti.

[[related]]

Jsi mimo jiné i spisovatelka, novinářka, šéfredaktorka… Co chystáš do budoucna pro své příznivce a nejen pro ně?

Jé já mám takových plánů! Mám obrovskou radost, že mému magazínu přibývají čtenáři každým dnem. Nakonec, bez nich by to byl mrtvý magazín. Mám strašně ráda všechny ty lidi, kteří tam chodí a ráda pro ně pracuji. Moc bych si přála, aby je nikdy neomrzel. Klaním se před ochotou a nasazením všech našich redaktorů a moc jim děkuji. Tohle se musí dělat s láskou, protože je to pak znát. I na zpětné vazbě. Momentálně je k tisku připravena kniha dětských horoskopů, což bude taková příručka pro rodiče. Jmenuje se „Neslibujte Pannám hady“. Pak dopisuji knihu o tajemných a léčivých místech v Praze, což je takový netradiční průvodce a bude se překládat do třech jazyků a rozdělanou mám knihu „zvířecí rozhovory“ a plánuji astro-kuchařku (ne, neinspirovalo mě VIP prostřeno :-)), takže ….do důchodu mám co dělat. 🙂

Nápad vydat vlastní kuchařku můžete realizovat i vy: Líbí se nám: Vaše vlastní kuchařka!

Míšo, děkuji za rozhovor a přeji do všech Tvých aktivit hodně elánu a štěstí. Ať se daří a ať zůstáváš stále taková, jaká jsi.

Foto: archív Michaely Kudláčkové

 

 

1.8.2012 12:00| autor: Renata Petříčková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist