Mel Gibson: Jak se počestný anděl proměnil v démona

Po dlouhá léta platil modrooký idol Mel Gibson (55) za věrného manžela, milujícího otce a příkladného katolíka. Najednou byl zatčen za řízení v opilosti, manželku nahradil mladší milenkou, pobouřil svět antisemitskými výroky, smrtelnými výhružkami a nyní čelí nařčení ze sadistických choutek. Co se stalo?

Ani ne po roce od podání žádosti o rozvod se Gibson rozešel i s přítelkyní Oksanou Grigorievovou. Ta si podle svých slov prožila s hollywoodskou celebritou peklo. Soudu poskytla nahrávky, na nichž jí kromě jiného Gibson vyhrožuje smrtí. „Vypadáš jako děvka, a jestli tě znásilní banda negrů, můžeš si za to sama, jasné?“ křičí hlas na pásce. Kromě toho prý Oksanu napadal i fyzicky a aby se dokázal sexuálně vzrušit, musel ji bít. Samozřejmě herec jeho formátu má za sebou šikovné právníky, kteří mu pomohou učinit z Oksany prolhanou zlatokopku, a stojí za ním i velká část fanoušků, v jejichž očích je stále tím Statečným srdcem. Kromě toho se za něj postavila i bývalá manželka. A to je co říct.

Nicméně, americká policie má v dnešní době dostatečně vyvinutou techniku na to, aby rozeznala, zda hlas na nahrávce patří skutečně Gibsonovi. S falsifikátem by se Oksana daleko neprobojovala. A pochopitelně se s tím nevytasila jen tak z pomsty nebo z touhy po odškodném. Jde jí o mnohem víc. O roční Lucii, kterou se Gibson snaží dostat do své péče.

Má slavný herec povahu obětního beránka, nebo je to v jádru nenávistný násilník? Zatímco jeho kolegové plnili stránky bulváru bizarními vztahy, rozvodydrogovými aférami, on se dlouhá léta vzorně držel rodinného krbu a příkladně vychovával sedm dětí. Na jeho pověst vrhly stín v roce 1991 nepěkné výroky na adresu homosexuálů, ale po nátlaku veřejných sdružení se za ně (byť neochotně) Mel omluvil. Když v roce 2004 přišel do kin kasovní trhák Umučení Krista, byl jako režisér kritizován za antisemitský postoj. V umění se to dá ještě obhájit, ale o dva roky později se Gibson neudržel a v opilosti vybuchl na policistu, který mu za rychlou jízdu nasadil pouta: „Že ty seš Žid? Podělaní Židi můžou za všechny války ve světě!“ To už se nijak obhájit nedá.

Loni v červenci se urážlivě pustil i do přistěhovalců z Latinské Ameriky a před měsícem pohoršil hereckou kolegyni Winonu Ryder, které odvyprávěl „opravdu strašlivý vtip o homosexuálech“. Dobrá, takže Mel Gibson se prezentuje jako hluboce věřící dobrák rozdávající miliony charitám, a přitom v něm bublá ostrá nenávist k odlišným etnickým skupinám i k lidem s jinou sexuální orientací. On sám je ovšem ve svých očích king. „Víte, kdo já jsem? Já vlastním celý Malibu!“ řval celých sedm hodin strávených ve vazbě.

Ať už jsou obvinění Oksany Grigorievové trochu přibarvená či nikoli, Mel nevypadá jako důvěryhodná osoba pro vychovávání dítěte. Na to příliš holduje alkoholu, který v něm podněcuje skrytou agresivitu. Snad to pochopí i soud…

12.1.2011 12:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist