Mariánské Lázně lákají rodiny s dětmi

Není to tak dlouho, co skončily letní prázdniny, na dveře pomalu klepají ty podzimní. Přemýšlíte, kde je s dětmi strávíte? Co takhle Mariánské Lázně, jedno z těch nejkrásnějších západočeských měst?

titulka_rodinna-dovolena-1100x618.jpg Zdroj: Hotely Mariánské Lázně s.r.o.

Parky, lesy, kolonáda, léčivé prameny, teplé lázeňské oplatky. To je jen malý výčet toho, na co se v Mariánských Lázních můžete těšit. Město, které se rozprostírá v západní části Čech a spolu s Karlovými Vary a Františkovými Lázněmi tvoří proslulý západočeský lázeňský trojúhelník, totiž láká na mnohem víc.

Proč zrovna Mariánské Lázně?

V nadmořské výšce kolem 600 metrů nad mořem, v oblasti Slavkovského lesa, najdete město protkané turistickými stezkami, cyklotrasami a nádhernými parky. Ne nadarmo se ti, kdo to tu znají, přou o to, zda jde o město v parku, nebo park ve městě. Přitom to není ještě tak dlouho, kdy na tom samém místě byl jen hustý prales, strmé rokle a bažiny.

Možná si teď řeknete, že jde o lázně, co by tam tedy rodina s dětmi dělala? Odpověď je prostá. Užívala si to. A o to víc, že na turisty ze zahraničí, kterých je město obvyklé plné, tam dnes skoro nepotkáte.

Na co se děti i rodiče mohou do Mariánských Lázní těšit?

Asi nejznámějším lákadlem je zpívající fontána, hned za ní je park Boheminium. Kromě toho tu na vás čeká přírodní park Prelát, geologický park, nedaleko města pak Naučná stezka Kladská, zámek Kynžvart, hrad a zámek Bečov nad Teplou, premonstrátský klášter Teplá a další zajímavá místa.

Náš tip: Pojedete autem? Udělejte si výlet o pár kilometrů dál, na Dvůr Krasíkov. Děti mohou nakrmit zvířátka, vy si mezitím pochutnáte na dobrotách ze statku.

Navštivte park Boheminium

Buďto si k němu dojedete autem a cestou z parkoviště se ještě pokocháte pohledem na sochy pohádkových postaviček, nebo si dopřejete ještě o zážitek navíc. Tím je svezení kabinkovou lanovkou na trase Koliba-Krakonoš. Park miniatur se nachází jen kousek od vrchní stanice lanovky.

Na co se můžete v Boheminiu těšit? Jak už název napovídá, na zmenšeniny našich nejznámějších památek. Za jeden den tak uvidíte zámek Lednice, přístav u Máchova jezera, zámek Kynžvart, vrch Říp, Muzeum železnice Lužná, hrad Karlštejn, zámek Hluboká nad Vltavou a další.

Víte, že nově se tu můžete potěšit také pohledem na nejmenší koně na světě?

Zpívající fontána

Dominanta města a lázeňské kolonády. To je zpívající fontána, která hraje od 30.dubna do konce října každý den mezi 7.-19.hodinou vždy v lichou hodinu, večer ve 21.00 a 22.00 nejen hraje, ale také pěkně svítí.

Geologický park

Rádi si užíváte přírody? Chcete poznat geologickou stavbu a rostlinné společenství Slavkovského lesa? Vydejte se do Geologického parku Mariánské Lázně. Čeká tu na vás asi 1,5 km lesních cestiček a 30 informačních panelů.

Naučná stezka Kladská

Seznamte se s historií osady Kladská a faunou a flórou Slavkovského lesa. Vydejte se na přírodní rezervace Naučná stezka Kladská, která je dlouhá asi 1600 metrů a vede kolem Kladského rybníka.

Dětský park Lunapark Mariánské Lázně

V zahradách Spa Hotelu Harmonie, na rozhraní bukového lesa a botanické zahrady, se vaše ratolesti mohou vyřádit v dětském parku na prolézačkách, přelézačkách, houpačkách a dalších atrakcích.

Tip na závěr: Neláká vás ubytování v luxusním hotelu? Vyberte si některý ze zdejších penzionů, kde jsou připraveni i na dětské hosty. Pobyt s procedurami si zase můžete vybrat z nabízených lázeňských pobytů.

12.11.2020 1:20| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: děti

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist