Manipulátorka, parní válec aneb Která tchyně je ta vaše?

Manžela si vybrat můžete. Ale tchyni? S tou se musíte smířit. Avšak někdy je to věc pekelně těžká, těžší než zkrocení pětihlavé saně…

Snad vás může částečně uchlácholit, že pokud jste vyfasovala například tchyni, která si myslí, že je ředitelkou zeměkoule, nejste v tom rozhodně sama. A jsou i další, možná zákeřnější „maminky“!

Jak vyjít s tchyní?

Podle britské novinářky Katy Rinkové, která sepsala i jakousi příručku základních typů tchyní, je důležité zdůraznit, že vám oběma jde o blaho jednoho muže – tedy vašeho manžela a jejího syna. Jenže i tak bude pobyt s tchyní pod jednou střechou, kterému se zřejmě o Vánocích nevyhnete, obtížný, obzvláště máte-li malé děti… Jaké jsou základní typy tchyní? Zkuste si najít tu vaši a podívat se na ni trochu z nadhledu.

Tchyně Parní válec

Vpochoduje si do bytu a hned spustí, co by se v něm mělo změnit. Ihned se dožaduje svého šálku kávy a je jí úplně fuk, pokud zrovna tišíte dítě, které svým rykem probudila. Za vaše sebeobětování a nabídnutý nápoj vám ochotně prozradí, co všechno děláte špatně.

Co obvykle říká: No, ještě že jsem tady!“

Tchyně Nad věcí

Možná byste jí mohla svěřit svého jezevčíka, ale své děti? Po návratu domů ji zastihnete, jak se dívá se v půl deváté na televizi, zatímco vaše dítě se plačky dožaduje večeře.

Co obvykle říká: Šmankote, to už je tolik hodin? Není čas na sklenku?“

článek

Tchyně Apokalypsa

Zavolá či přijde vždy zaručeně nevhod a navíc se pořád (většinou dost nevhodně) omlouvá. Stěžuje si často, většinou na špatné zdraví. A to vše dohromady ve vás spolehlivě vyvolá výbušnou reakci.

Co obvykle říká: „Promiň, že jdu nevhod. Rozhodně vám nebudu stát v cestě.“

Tchyně Manipulátorka

Trvalo vám zhruba rok, než jste pochopila, že cokoliv, s čím se jí svěříte, je přežvýkáno a jako ptačí strava znovu poskytnuto vašemu manželovi. A ze všeho většinou vycházíte vy jako viník. Z každé prkotiny dělá kolosální drama. A kdyby nebylo těch překážek, co vám staví do cesty, ach, jak by vaše manželství bylo krásné!

Co obvykle říká: Zasloužím si přece trochu úcty.“ „Znám ho už třicet let.“ „Když se mi omluvíš, můžeme se pohnout dál.“

Tchyně Snobka

Pokud jste to náhodou nevěděla, teď už to víte: Kleopatra se s vámi nikdy bavit nebude. Jste pro ni jen tráva, po níž se šlape, ubrousek na zabalení příboru.

Co obvykle říká: Svatba bez smokingu? Jak ordinérní! A v pátek? Jak nevhodné. Jistě chápete, že opustíme sál, než tam bude hrát ten diskžokej!“

Tchyně Nehnu pro tebe prstem

Když ji poprosíte o hlídání, obrátí oči v sloup. Všechno je obrovský problém. Vychovala své dvě děti a v žádném případě nehodlá začínat znovu s těmi vašemi. Má vždy daleko víc práce než vy, ačkoliv chodí jen na babské dýchánky.

Co obvykle říká: „Hlídání? Mám hodně práce, ještě se ti ozvu.“

Našli jste tu svou? Anebo máte to štěstí, že si s tchyní báječně rozumíte? 

Foto zdroj: profimedia.cz

18.11.2013 2:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist