Má to ještě šanci?

Má to ještě šanci? Zdravím, s bývalým přítelem jsme se rozešli před měsícem a já ho pořád nemůžu dostat z hlavy, opravdu mi chybí. Náš partnerský vztah vznikl z dlouholetého přátelství a začal letos v květnu. Byli jsme spolu šťastní, spokojení, klapalo nám to, žádné konflikty, komunikace fungovala bez problémů. V září mě ale začal odstrkovat kvůli svým problémům (před pár lety byl křivě obviněn a stále se to vleče). Prý mě do toho nechce zatahovat a vzhledem k finanční náročnosti problému nastoupil do druhé práce. Místo, aby mě nechal mu nějak pomoct, ať už třeba jen psychicky, tak mě odstrčil na druhou kolej a skoro jsme se nevídali. Jakoby pro něj existovaly jen problémy a práce. Snažila jsem se to nějak vydržet, ale po měsíci „vztahu“ jsme se dohodli na tom, že bude lepší, když se rozejdeme. Teda spíš on mi řekl, že mi nechce stát v cestě a bránit mi ve štěstí, když teď se mnou nemůže být. Podal to tak, že je mu jasné, že mi spíš ubližuje a trápí mě místo aby mě těšil, a že ve vztahu by to mělo být právě naopak a proto mi teda půjde z cesty. Rozchod proběhl v klidu, bez výčitek, bez hádek a v dobrém. Zakončil ho tím, že se ozve, až bude mít čas a někam si vyrazíme. Uběhl měsíc plný snahy přestat na něj myslet, ale bylo to marné. To, co jsem k němu cítila a stále cítím, jsem s nikým jiným ještě nezažila. Mám si dělat ještě naděje nebo se raději smířit s tím, že už se k sobě nevrátíme? Ráda bych znala názor nezaujatého chlapa, protože okolí je dost neobjektivní a radí spíše ve svůj prospěch. Děkuju za názor/odpověď.

Odpověď

Ahoj,
těžko radit, vůbec netuším, co si ten tvůj přítel prožívá. Ale určitě to nebude nic veselého a určitě má starostí až nad hlavu. Možná mu jeho ješitnost říká, aby si svůj problém vyřešil sám, ale myslím si, že opak je pravdou a právě teď tě hodně potřebuje. Jen si to nedokáže přiznat. Ale teď babo raď, jak se mu dostat pod kůži, když je tak tvrdohlavý. Určitě bys měla být aktivní a nenechat se odradit jeho výmluvami, protože až mu to dojde, tak to určitě hodně ocení. Zajděte na kafe a vše znovu od začátku proberte a hlavně ho donuť o tom otevřeně mluvit. On to pochopí a určitě se mu uleví, že na to není sám.

31.12.2015 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist