Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář od 9. 4. do 15. 4. 2018

Pečuj o své nožky, zaslouží si to

Bolí tě nohy, trápí kuří oka a nevíš co s tím? Poradíme ti a ukážeme jak na to. Co dalšího bys měla dělat tenhle týden podle lunárního kalendáře? To si přečti právě teď…

9. 4. – Kozoroh

Luna putuje ve znamení Kozoroha, síla v tyto dny působí na celou kostru, kolena a také pokožku. Cokoliv v těchto dnech uděláš pro tyto orgány, působí velmi blahodárně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

Nestihla sis zastřihnout nehty? Nevadí, ještě stále můžeš, pusť se do toho. Pokud máš pocit, že tvá pokožka potřebuje rozjasnit a prozářit, nanes na obličej čistící pleťovou masku. Zbavit se můžeš také nežádoucích chloupků na těle nebo obličeji, pozor na obočí, ať to nepřeženeš, dorůstá velmi pomalu. Prospěje ti také plavání, cvičení, protahování i cviky na páteř, nečekej, až se ozve zdravotní problém v podobě bolesti a začni být zodpovědná za své tělo.

10. – 11. 4. – Vodnář

Luna putuje ve znamení Vodnáře, energie v tyto dny velmi intenzivně působí na bérce, kotník, patu, lýtko, holeň a křečové žíly. Cokoliv v tyto dny uděláš pro tyto orgány, působí preventivně a léčebně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

Miluješ vysoké podpatky a neumíš si bez nich svůj život téměř představit? V tom případě zbystři a věnuj zvýšenou péči nejen svým nožkám, ale také páteři, která díky podpatkům samozřejmě trpí. Pomalu, ale jistě se blížíme k Rybám, proto je potřeba o své končetiny začít pečovat již dnes.

Co můžeš? Pokud nemáš chuť a nechce se ti pečovat v teple domova, zajdi na reflexní masáž, máš na ni dostatek času a věř, že pro své nohy uděláš mnoho dobrého. Po koupeli střídavě sprchuj nohy teplou a studenou vodou, zakonči studenou a neboj se chvíli vydržet, určitě se nenachladíš, naopak rozproudíš krevní oběh. Máš pocit, že tvé nohy jsou těžké, neklidné a navíc tě ještě trápí křečové žíly? Tak tady je nejvyšší čas začít pro své zdraví něco dělat. Rozhodně to chce pohodlné a kvalitní boty a zapomenout na vysoké podpatky, pokud bez nich opravdu nedokážeš být, vybírej alespoň takové, které mají platformu a ne vysokou jehlu, naštěstí je z čeho vybírat.

Jaká je duševní – psychická příčina vzniku křečových žil? Mám toho tolik, ale bojím se něco udělat, abych nebyla za špatnou, nedokáži svoji situaci změnit, jak mohu změnit svůj život a nebýt za poslušnou služku, copak to jde? Samozřejmě, že ano, stačí jen chtít a pomalými krůčky měnit zaběhnuté vzorce chování. Nikdo nemá právo nikoho využívat ani zneužívat pro své cíle. Pokud dlouho stojíš na nohou, máš špatnou životosprávu, málo piješ, pak si jen malý krůček od toho, aby ses stala majitelkou křečových žil. Pečuj nejen o své tělo, ale také duši, buď veselá a raduj se z každého okamžiku. Víš, jaká je nejlepší prevence proti křečovým žilám? Pohyb! Ať chceš nebo ne, je to prostě základ, hýbej se, dobře se stravuj, buď optimistická a ber život s nadhledem, pak si můžeš být jistá, že neonemocníš.

Co můžeš doma? Pusť se do úklidu, vytírej, per prádlo s polovinou pracího prášku, lakuj, natírej nebo udělej pořádek ve skříni, nezapomínej také na čistý vzduch a pořádně vyvětrej.

12. – 14. 4. – Ryby

Luna putuje ve znamení Ryby, které ovlivňuje chodidla, chůzi, prsty u nohou a lymfatický systém. Cokoliv v těchto dnech uděláš pro tyto orgány, působí velmi blahodárně. Všechno, co tvé tělo v tyto dny přijme, působí mnohem intenzivněji. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

Nestihla jsi pedikúru, masáž nebo snad toužíš po aroma terapii? Tak s chutí do toho, udělej si koupel a potom nožky namasíruj voňavým olejíčkem, pořádně procvič také prsty. Jestli miluješ saunu a plavání, tak rozhodně vyraz, nejenže si vyčistíš hlavu od zbytečných myšlenek, ale budeš se také cítit jako znovuzrozená a lehká.

Trápí tě plíseň nebo bradavice? Máš šanci zbavit se jich právě ve dnech Ryb. Na plíseň se dá sehnat „chytrá houba“, která velmi účinně a šetrně pomůže při těchto nepříjemných problémech. Pokud chceš mít zdravé a krásné nohy, nenos nové boty poprvé ve dnech Kozoroha a Vodnáře, zabráníš tak vzniku kuřích ok a dalším potížím s chodidly.

Co doma? Můžeš pokračovat v úklidu, co jsi nestihla v předchozích dnech, hravě zvládneš teď. Pozor na úpravu vlasů, pokud je to jen trošku možné, odlož návštěvu kadeřnice na vhodnější termín, vlasy špatně drží a ztrácí na objemu. Léky v těchto dnech působí mnohem intenzivněji, buď opatrná, ať své tělo zbytečně nezatížíš.

Chystáš se na večírek? Alkohol, káva i cigarety mohou způsobit nejen rychlou kocovinu, ale i bolest hlavy a žaludku, buď opatrná a nemíchej vše dohromady. Nezapomínej na dostatečný přísun tekutin, přichází Beran a s ním také častější bolesti hlavy i migrény, pokud se připravíš již v tyto dny, uděláš pro své tělo mnoho dobrého.

15. 4. – Beran

Luna putuje ve znamení Berana, ten intenzivně působí na hlavu, mozek, obličej a oči. Cokoliv v tyto dny uděláš pro tyto orgány, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatních dnech.

Odpočívej, relaxuj a rozjímej, náročný týden je konečně pryč a neděle přímo vybízí k odpočinku. Jestli pracuješ mnoho hodin na počítači, udělej si obklad ze světlíku a heřmánku, přilož na unavené oči a nechej se unášet klidem a tichem.

Foto: Shutterstock.com

 

8.4.2018 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Rozárka

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz? Mé karty vám ukáží správný směr! Kartářka Rozárka na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist