Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář od 6. do 12. ledna 2020

Tancuj, maluj a miluj!

Dny Býka nás vybízí k láskyplné komunikaci. Blíženci nám šeptají, jak dobré je pečovat o vztahy a sdílet radost s ostatními. Raci nám připomínají, že není nutné používat sílu a bojovat s těmi, kteří s námi nesouhlasí. Lvi nás učí sebelásce a sebeúctě. Úplněk je skvělý k odpočinku a rozjímání nad životem. Mrkni na nový lunární kalendář a dozvíš se ještě mnohem víc.

6. – 7. 1. – Býk

Luna putuje ve znamení Býka, který působí na hrdlo, orgány řeči – hlasivky, čelisti, zuby, mandle, štítnou žlázu, šíji a uši. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně.  Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Co zatěžuje? Ve fyzickém těle to mohou být změny teplot, rychlá chůze, běh nebo lyžování, kdy se potřebujeme nadechnout nebo dýchat ústy a studený vzduch může způsobit různé druhy zánětů. Ty však nevzniknou ve zdravém těle, ale oslabeném. Jak se oslabí? Dlouhodobě potlačovaný stres, nesprávná komunikace, špatný jídelníček, nedostatek pohybu. My jsme však v Býku a ten souvisí s pátou čakrou – komunikační. Určitě se ti již stalo, že nevíš, jak na určitou situaci zareagovat, buď mlčíš a slova polykáš nebo se rozčílíš, křičíš na ty, co máš ráda nebo bouchneš jako sopka a pohádáš se. Věř, že to není řešení.

Co doporučím? Nic v sobě nepotlačovat, než promluvíš, představ si, že stojíš na druhé straně, opravdu chceš, aby na tebe někdo útočil slovem nebo skutkem? Jako správná žena komunikuj na základě svých pocitů a sděl ostatním, jak se cítíš, vyjádři vše s klidem a nejlépe také s humorem. Opravdu je zbytečné blokovat sebe i ostatní, lepší je vyjádřit se upřímně a s klidem. Nechceš něco slyšet a trápí tě bolesti uší? Zamysli se, jestli není lepší ostatní vyslechnout a hledat společné řešení. Nedávno jsme řešily problém s kamarádkou, kterou bolely uši, jen jsem se zeptala, co nechtěla slyšet. Okamžité uvědomění a přijetí situace, kterou prožila, způsobilo, že ji uši během několika minut přestaly bolet. Zázrak? Ano, někdo by to tak mohl nazvat, ale takové zázraky se dějí neustále, stačí sledovat děj a hru jménem Život.

Co ještě můžeš?

– kloktat bylinky – šalvěj, řepík, vyplachovat ústa, masírovat dásně

– chránit krční oblast šálou nebo šátkem a neprochladnout

8. – 9. 1. – Blíženci

Luna putuje ve znamení Blížence a ovlivňuje ramena, z části plíce, dech, paže a ruce. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně.  Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Zhluboka dýchej a sleduj svůj dech, zjisti, jak jsi na tom, dýcháš správně až do bříška? Postav se rovně a zhluboka se nadechni nááádech veden až do bříška a pak jen jemně vydechni, nezapomínej dýchat nosem. Víš, že většina žen používá pouze horní dech? Skvělé je cvičení zaměřené také na dech, např. jóga učí používat správně dech při cvičení a jednotlivé asány jsou přímo zaměřené na dokonalý a plynulý nádech a výdech. Tak co, zkusíš to také? Dobře provětrané plíce zásobují tělo kyslíkem a pránou = životní energií, což ocení zejména nemocní, tělo se rychleji uzdravuje, správné dýchání působí také jako skvělá prevence proti bacilům a virům.

Co ještě můžeš?

– zadělat těsto na chleba, buchty a péct

– udělat si výživnou pleťovou masku na vlasy i obličej

10. – 11. 1. – Rak

Luna putuje ve znamení Raka a ovlivňuje játra, žlučník, žaludek, hruď, plíce a průdušky. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně.  Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Využij magickou sílu úplňku a dokonči vše, o čem jsi přesvědčená, že je správné. Spánek může být přerušovaný a neklidný, sny mohou naznačovat různá poselství či vize. Měj při ruce tužku a papír, po probuzení si většinou již nic nepamatujeme, proto je dobré udělat si poznámky. Odpočívej, rozjímej a nespěchej, udělej si pohodový den a nedělej nic na sílu. Zbrklé jednání s sebou většinou přináší napětí, nerovnováhu a pochybnosti. Nehádej se a nesnaž se mít za každou cenu pravdu, dovol ostatním, ať také řeknou svůj vhled a názor, každý má svou vlastní pravdu a každý má právo se vyjádřit. Komunikuj s láskou, buď empatická a můžeš se spolehnout, že prožiješ magické dny plné zázraků a radosti. Nezapomínej, úplněk působí také na děti a zvířata, pokud máš domácího mazlíčka, všímej si, jak reaguje, jak dokáže vypnout a odpočívat.

Co ještě můžeš?

– držet půst

– pít pročišťující čaje

– prát prádlo, zalévat rostliny

– jemně masírovat bříško

12.1. – Lev

Luna putuje ve znamení Lva a ovlivňuje krevní oběh, záda, srdce, bránici a arterii. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně.  Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Odpočívej, relaxuj a dovol věcem, ať se o sebe postarají samy. Jako správná lvice naslouchej svému srdci, dopřej mu dostatek pohybu i odpočinku. Tancuj, maluj a miluj! Užij si nedělní den v radosti a lásce, pokud máš chuť zůstat celý den v pyžamu, udělej to bez výčitek. Vyzkoušej nějakou novou činnost, můžeš zkusit namalovat své pocity, zazpívat písničku nebo tančit v rytmu hudby. Fantazii se meze nekladou, dělej to, co tě naplňuje vášní.

Co ještě můžeš?

– pečovat o vlasy

– pochválit sebe i ostatní

foto-zdroj: shutterstock.com

7.1.2020 7:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Rozárka

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz? Mé karty vám ukáží správný směr! Kartářka Rozárka na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist