Lunární kalendář od 6. 6. do 12. 6. 2016

Chceš mít hřívu jako Lvice a nevíš jak na to? Jak správně aktivovat činnost srdce a proč se raději nehádat? Prozradíme ti také, která bylinka je uctívána již od pradávna pro své magické schopnosti. Jak může pomoct tobě? Mrkni na náš nový lunární kalendář!

6. 6. – Blíženci

Luna putuje ve znamení Blížence a ovlivňuje ramena, plíce, dech, paže a ruce.  Cokoliv v těchto dnech uděláš pro ramena, paže a ruce působí velmi blahodárně, výjimku tvoří operace a lékařské zákroky. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí škodlivěji než v jiné dny. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že nadměrné posilování či cviky na ruce a ramena mohou udělat z krásných žen trosky s rukama jako opičky. Nevěřila bych tomu, ale i trénovaný jedinec může v tyto dny dopadnout „špatně.“ Dnes proto raději všeho s mírou a jen tak pro radost. Pokud chceš udělat něco prospěšného, nechej si ručky odborně namasírovat. Nebo to vyzkoušej sama, vezmi si kvalitní olejíček, jemně nakapej na prsty a masíruj obě ruce, nepřemýšlej, jestli to děláš dobře nebo špatně, jen naslouchej intuici. Začni prsty a pokračuj tak jak tě ruce samy povedou.

Máš zahrádku? Ošetři nemocné rostliny a prořež staré keře. Spíš než práce v hlíně je vhodnější pustit se do úklidu sklepa, komory nebo prádelny. Je dobré mít připravené vhodné místo na uskladnění úrody.

7. – 8. 6. – Rak

Luna putuje ve znamení Raka a ovlivňuje játra, žlučník, žaludek, hruď a plíce. Dbej na prevenci, vyplatí se, na tvé tělo působí velmi blahodárně a léčivě. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí škodlivěji než v jiné dny. Nezatěžuj své tělo přílišnou námahou, tučným jídlem, a pokud můžeš, zcela se vyhni polotovarům a potravinám s dlouhou trvanlivostí. Víš, že jedna probdělá noc ti může způsobit pořádné vaky pod očima, oteklá víčka a celkovou únavu? Neponocuj, pokud to jde a pořádně si odpočiň. Dopřej tělu regeneraci, zařaď lehčí jídelníček a sleduj, jak se tvé tělo bude cítit. Nezapomínej také na dostatečný přísun tekutin. Můžeš posilovat prsní svaly. Jak? Skvělý je malý gymnastický balónek, který mírně nafoukneš, uchopíš do dlaní a stlačíš dovnitř, ven, dovnitř ven, klidně zapoj také děti, budou nadšené a ještě společně uděláte něco pro své zdraví.

V čem se ti ještě bude dařit? Pokud máš chuť, napiš dopis, ale ne elektronicky, hezky na papír a potom do obálky, můžeš obnovit stará přátelství a také urovnat spory v rodině.

Máš zahrádku? Pokud ses rozhodla pro vlastní studnu, začni právě dnes hledat vodu, vydatný pramen objevíš velmi snadno a rychle. Nezapomeň na vláhu a zalej květiny doma i venku. Peřiny nevětrej, navlhnou ti.

9. – 10. 6. – Lev

Luna putuje ve znamení Lva a ovlivňuje krevní oběh, srdce, bránici a arterii. Cokoliv v tyto dny uděláš pro své srdce a krevní oběh, působí blahodárně a léčivě. Výjimku tvoří chirurgické zákroky a operace. Jakákoliv nadměrná zátěž působí mnohem škodlivěji než v jiné dny. Radost, smích a pohoda jsou v tyto dny přímo nutností. Neboj se naladit na pozitivní vlnu a sdílej ji také s ostatními. Všimla sis, jak se lidé málo usmívají, jak rozpačitě reagují na úsměv nebo pozdrav? Nic nás nestojí, a přesto se tolik bojíme usmívat. Nezapomínej na lásku k sobě, udělej něco dobrého pro sebe i ostatní. Pečuj o své srdíčko, a pokud se ti nechce cvičit, tak alespoň začni více chodit, místo výtahu použij schody a domů se vracej hezky po svých.

Pokud chceš změnu, vyraz k holiči a nechej si upravit vlasy, ve Lvu ti zesílí a v Panně zase skvěle drží nový střih a trvalá. Správnou péčí můžeš získat zpět bohatou lví hřívu, je však zapotřebí o vlasy správně pečovat. Nezapomínej také na pokožku, masáž kopřivovým odvarem působí jako balzám. Stříhat se choď zásadně ve dnech Lva, vyhni se také špatnému stravování a dopřej tělu dostatek přírodních vitamínů.

Máš zahrádku? Mrkni, jak to vypadá na záhonu s jahodami, protřiď je, ať mají dostatek místa a netlačí se na sebe. Nezapomeň záhon také dostatečně zalít a přihnojit.

11. – 12. 6. – Panna

Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu, slinivku břišní a také nervy. Cokoliv uděláš v tyto dny pro oblast bříška a trávicích orgánů působí velmi pozitivně a preventivně. Výjimkou jsou chirurgické zákroky a operace. Základním stavebním kamenem pro správnou funkci těchto orgánů je klidná a vyrovnaná mysl, zapomeň na nadměrný stres a hádky. Dám ti příklad, jak můžeš pozitivním přístupem ovlivnit správnou funkci, nezapomínej, vždy máš na výběr a můžeš se rozhodnout nejméně ze dvou možností. Vyber si tu, která v tobě probudí radost a dobré pocity. Na pracovišti se strhne nečekaná hádka, nejde o nic důležitého, když tě však kolegové vtáhnou do děje, rozčílíš se a přidáš se k nim. Nic se neděje, ale když přijdeš domů, dáš si kávu a k tomu rychlou večeři, zjistíš, že tě bolí žlučník. Vše se projeví, až z tebe opadne stres a napětí, káva už jen spustí to, co se tak zdatně rozbouřilo. Zkusíme druhou variantu, ty se k hádce nepřidáš, naopak klidem se snažíš ostatním vysvětlit, že hádka není řešení, když to nepomáhá, necháš je svému osudu a odejdeš pryč. Velmi dobře víš, že zasahovat nemá smysl, proto vyčkáš, až nastane klid a pak jim můžeš vysvětlit, že šlo o naprostou banalitu, která lze vyřešit bez křiku a urážek.

Stejně tak nemá význam hádat se doma, vždy se snaž vyřešit všechno s klidnou hlavou a domluvou. Vysvětli dětem, proč to nejde a stůj si za svým, jen tak jim ukážeš správný příklad, který ocení, až budou starší. Pokud tě již trápí žaludeční problémy, zcela určitě se nevyhneš změně ve stravování. Činnost těchto orgánů můžeš podpořit vlažným čajem z řepíku lékařského, je vynikající a zklidní také psychiku. Víš, že byl v minulosti doporučován mužům na podporu potence? Zaháněl zlé duchy a dokonce měl velké ochranné schopnosti, dokázal odvrátit útoky černé magie. Věřím, že tato síla je v něm stále a na zahrádce patří k mým favoritům. S prevencí můžeš klidně začít již ve dnech Raka, platí totéž co tady, nehádej se a raději moudře ustup stranou.

Ve dnech Panny můžeš úspěšně pracovat na svém vnitřním rozvoji, který přinese užitek a prospěch také ostatním. Procházka v přírodě je skvělá volba, vyčistí mysl i tělo od negativních emocí.

Máš zahrádku? Sázej, vysazuj a upravuj trávník, všemu se bude dařit. Můžeš také zasadit stromy, nechej něco na svém muži nebo dětech, ať se zapojí a sdílejí radost, kterou příroda vrací zpět.

Foto zdroj:Shutterstock.com

5.6.2016 6:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist