Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář od 30. 10. do 5. 11. 2017

Pečuj o své nožky, je ideální čas

Právě teď je ideální čas dopřát péči svým nožkám. Ale také přichází úplněk a několik dní kolem něj může být velmi kritických. Nač se máš zaměřit a co udělat pro své zdraví i krásu? To ti prozradí náš nový lunární kalendář.

30. 10. – 1. 11. – Ryby

Luna putuje ve znamení Ryby, které ovlivňuje chodidla, chůzi, prsty u nohou a lymfatický systém. Cokoliv v těchto dnech uděláš pro tyto orgány, působí velmi blahodárně. Všechno, co tvé tělo v tyto dny přijme, působí mnohem intenzivněji. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

Pojď podpořit správnou činnost lymfy! Jak? Samozřejmě pohybem, rychlá chůze je přímo ideální, k tomu si můžeš zaplavat, zajít do sauny a nechat se rozmazlit masáží. Zkusit můžeš aroma masáž, tady vše umocní vůně z vonných olejíčků a působí do hloubky na všechny smysly. Např. určitá vůně ti pomůže zbavit se dávného bloku a také bolesti v těle, rozhodně doporučuji vyzkoušet, skvělá je také reflexní masáž chodidel, kde ti masér cíleně mačká body na nožkách, které mohou také pořádně zabolet, ale výsledek stojí za to.

Víš, že správný masér pozná, které orgány jsou v těle oslabené nebo již nemocné? Podle toho vede také celou masáž a doporučí, jak tělo opět vyladit do rovnováhy. Nemáš čas a vlastně ti ani nedělá dobře, když ti někdo cizí sahá na nožky? Nevadí, pojď si udělat krásný večer a rozmazli své nožky sama. Jak? Nalož se hezky do vany a přidej levandulový olejíček, mořskou sůl, můžeš si zapálit svíčku a relaxovat. Do koupele si přidej to, co dělá tvému tělu dobře, někomu pronikavá vůně levandule může vadit, proto je dobré sáhnout po méně aromatické rostlince, zkus citron, grep nebo mátu, fantazii se meze nekladou, stačí naslouchat tělu a intuitivně se rozhodnout. Po koupeli nožky osprchuj studenou vodou a můžeš teplotu střídat, udělá jim to dobře. Procvičuj prsty u nohou a po koupeli je promasíruj dobrým krémem. Trápí tě zarostlé nehty? Teď je vhodná doba k ošetření, stříhat se mají právě při dorůstajícím měsíci, proto je dobré nepropásnout vhodný termín.

Co se nemá? Umývat ani stříhat vlasy, tvoří se lupy a vlasy ztrácejí svoji pružnost a sílu.

Chystáš se na večírek? Máme pro tebe skvělou zprávu, rozhodně ušetříš na výdajích, alkohol, káva, cigarety i léky totiž působí v tuto dobu mnohem intenzivněji, tak pozor, ať tě druhý den nebolí hlava. Všimla jsem si, že lidé, kteří berou antidepresiva, vnímají v tyto dny obvyklou dávku léků velmi nelibě, mají pocit, že jsou mnohem neklidnější než v jiné dny, což samozřejmě může ještě umocnit také přicházející úplněk. Proto buď opatrná také v případě, že si chceš vzít léky proti bolesti, zkus to raději s půlkou a počkej na výsledek. Teď méně znamená více! Pozor, blíží se Beran, proto je vhodné pohlídat si také pitný režim a předejít tak bolesti hlavy.

Máš zahrádku? Pomalu ale jistě ji zazimujeme a rozloučíme se s rostlinami, poděkujeme jim za to, jak nám slouží a dělají v průběhu roku radost. Nezapomeň na zálivku rostlin, které máš doma nebo ještě ve skleníku.

2. 11. – 3. 11. – Beran

Luna putuje ve znamení Berana, ten intenzivně působí na hlavu, mozek, obličej a oči. Cokoliv v tyto dny uděláš pro tyto orgány, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatních dnech.

Bolí tě oči? Uvař si odvar ze světlíku a přilož na oči nebo je můžeš vyplachovat. Nezapomínej také dostatečně pít, ráno začni vlažnou vodou s citronem, během dne popíjej vlažný čaj nebo vodu. Budíš se v noci a neznáš důvod? Zkus se zamyslet, jak a při čem usínáš, máš zapálenou svíčku nebo snad pravidelně usneš při televizi? Tady může být opravdu problém, udělej to jinak, před spaním již nesleduj žádné negativní filmy ani zprávy, vypni hlavu, udělej si pár cviků z jógy a můžu ti zaručit, že usneš jako miminko. Nevíš, jaké cviky jsou vhodné? Máme pro tebe malou ukázku, jak na to, mrkni tady:

4. 11. – 5. 11. – Býk

Luna putuje ve znamení Býka, který působí na hrdlo, orgány řeči – hlasivky, čelisti, zuby, mandle, štítnou žlázu, šíji a uši. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V sobotu máme úplněk, který je důležitý pro Býky. Několik dní před ním může být velmi kritických, proto pozor na emoce a rychlé rozhodování. Nezapomínej na dostatečný přísun čisté vody, a hlavně se zaměř na svůj vnitřní klid a harmonii. Hodně odpočívej a nic zásadního neřeš i kdyby na tebe kdokoliv tlačil, odlož vše na příští týden. Pokud máš nedořešené věci v oblasti financí nebo hmotných záležitostí je velmi pravděpodobné, že budeš chtít vše uzavřít a jednou provždy skoncovat s tím, co ti již neslouží. Úplněk nám přináší neklid, nervozitu také v citovém životě, tělo se drží všech starých vzorců a nechce se pustit. Dej si čas, nespěchej na sebe a neukvapuj se ve svých rozhodnutích.

Co dělat? Zkus si zacvičit, mohu doporučit všechny sporty, které na tělo působí harmonickým způsobem. Jsou důležitá pomalá a uvolňující cvičení. Zaměřit se můžeš také na svůj dech a zhluboka dýchat. Procházka na čerstvém vzduchu, protahující cviky a dobrá nálada ti pomohou vyrovnat se s neklidnou energií úplňku.

Foto: Shutterstock.com

29.10.2017 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Rozárka

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz? Mé karty vám ukáží správný směr! Kartářka Rozárka na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist