Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář od 3. do 9. června 2019

Cestuj, uč se, vzdělávej se! Novoluní podpoří tvé aktivity

Pečuj nejen o své tělo, ale také duši, nevíš jak? Rádi ti poradíme jak na to, stačí mrknout na náš lunární kalendář.

3. – 4. 6. – Blíženci

Luna putuje ve znamení Blížence a ovlivňuje ramena, z části plíce, dech, paže a ruce. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Přichází první červnové novoluní, které je velmi důležité pro Blížence, nabádá k zodpovědnosti a připomíná, jak důležité je být v rovnováze nejen se sebou, ale také se svým okolím. Jestli víš, co bys měla ve svém životě změnit a cítíš se připravená, jdi do změn s radostí a lehkostí, síla novu podpoří tvé plány a pomůže ti s uskutečněním snů. Pokud cítíš velké napětí a jsi ve spárech negativních myšlenek nebo strachu, nedělej nic a vydrž, až se ve tvém životě opět nastolí rovnováha, která ovšem nepřijde sama, je potřeba, abys svůj život vzala pevně do svých rukou a začala měnit sama sebe, jen tak se můžeš posunout dál.

Všímáš si, že právě ve dnech novu se vrací zpět všechno nedořešené a napětí stoupá? Nenechej se rozhodit, je to přirozený cyklus, stejně jako v přírodě, nepoddávej se emocím ani smutku, snaž se pobývat v přírodě a hledej na všem to lepší, za pár dní napětí opět odezní. Rozjímej nad životem a uvědom si, co bys měla změnit, aby se ti lépe žilo. Co dělám já? Většinou si naplánuji volný den, což znamená odpočinout si od práce a nechat mobil i počítač hezky v klidu a tichu. Málokdy se mi to podaří, protože právě v těchto dnech nejvíc lidí potřebuje pomoct, proto si udělám alespoň brzy ráno chvilku jen pro sebe a pak nastartuji na běžný provoz. Doporučuji každé z vás, holky, alespoň na chvíli vypnout wifi a být jen v tichu sama se sebou.

Co ještě můžeš?

– větrat, dýchat, rozjímat – pustit do plic i domova svěží čerstvý vzduch a zhluboka dýchat
– masírovat ramena, protahovat ruce a jemně posilovat paže
– držet půst nebo odlehčený jídelníček
– prořezávat stromky a keře
– ošetřovat nemocné rostliny
Pozor, není vhodné zalévat hrnkové a pokojové rostliny!

5. – 6. 6. – Rak

Luna putuje ve znamení Raka a ovlivňuje játra, žlučník, žaludek, hruď, plíce a průdušky. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Víš, že ve dnech Raka není radno podceňovat změny počasí? Velmi časté jsou nečekané přeháňky, jestli se chystáš s rodinou nebo přáteli na výlet, rozhodně si do tašky přibal pláštěnku, deštník i deku, zem je v tyto dny vlhká, proto hrozí citlivějším jedincům nachlazení nebo zánět. Napětí pomalu ale jistě odchází a vše se vrací do klidu. Jestli jsi prožívala silné emoce, dopřej svému tělu odpočinek a srdci klid, zvol raději odlehčený jídelníček, vyhni se tučným a smaženým pokrmům a nalaď se na lásku. Zbytečně se nerozčiluj, pokud cítíš vztek, je lepší vyrazit na svižnou procházku a až po zklidnění se najíst. Pokud máš citlivější zažívání, mohlo by se totiž stát, že tě potrápí žlučník. Ne nadarmo se říká: ten mi ale hnul žlučí! Pozor na to, buď shovívavá a tolerantní. Uvař si bylinkový čaj, který během dne popíjej. Skvělý je řepík, heřmánek i máta a vůbec nejlepší je, když si bylinky nasbíráš sama. Rozmělni čerstvý lístek mezi prsty a vnímej jemnou vůni i energii rostlin.

Co ještě můžeš?

– čistit zažívání bylinkami a lehkou stravou
– prát prádlo
– zalévat kytky doma i venku
– přesazovat rostliny bohaté na listy
– sázet listovou zeleninu
– sekat trávník
– hnojit květiny

Pozor, není vhodná doba na sklízení úrody!

7. – 8. 6. – Lev

Luna putuje ve znamení Lva a ovlivňuje krevní oběh, záda, srdce, bránici a arterii. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Víš, že ve dnech Lva jsou velmi časté bouřky? Ve vzduchu je cítit žár a horko, proto je dobré nezapomínat na dostatečný přísun čisté vody, žízeň signalizuje již pozdě, že je potřeba dodat tělu vodu a většinou bývá provázená bolestmi hlavy, předejdi těmto nepříjemným příznakům a pamatuj na vodu. Čerstvé bylinky přímo vybízí k přípravě rozmanitých nápojů – máta a citron úžasně osvěží a dodají tělu energii. Začni se víc hýbat, srdce miluje pohyb a je potřeba tělo jednoduše přinutit k pohybu i když se ti nechce, pokud máš zdravotní problém, vše konzultuj s lékařem. Rychlá chůze, jóga, běh, plavání, jízda na kole – stačí si vybrat z toho, co je ti blízké a začít. Měj se ráda a říkej si to co nejčastěji, před zrcadlem se pochval a řekni, jak jsi úžasná, tak to totiž je.

Co ještě můžeš?

– upravit vlasy, zastřihnout konečky, udělat zábal, masírovat pokožku, pokud máš problém se svěděním, vyzkoušej nálev z kopřivy
– zadělat těsto na chleba, buchtu a péct, těsto krásně vykyne a práce ti půjde od ruky
– mít ráda sebe tak, jak si přeješ, aby tě milovali ostatní – trénuj před zrcadlem
– sbírat bylinky na posílení srdce
– přesazovat rostliny – nesoucí ovoce
– zasévat trávu

Pozor, není vhodná doba na hnojení umělými hnojivy a odstraňování plevele!

9. 6. – Panna

Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu a slinivku břišní. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Rozjímej, odpočívej, čisti tělo i mysl! Neděle přímo vybízí k odpočinku, pokud jsi velmi intenzivně reagovala na energie novu, máš velkou příležitost zregenerovat nejen tělo, ale také duši – dopřej si radost a udělej ji také ostatním.

Co ještě můžeš?

– pít pročišťující čaje z čerstvých bylin
– zastřihnout konečky vlasů
– věnovat se půdě, sázet jednoletky, přesadit strom a sbírat byliny

2.6.2019 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Rozárka

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz? Mé karty vám ukáží správný směr! Kartářka Rozárka na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist