Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář od 29. července do 4. srpna 2019

Odpočívej, užívej a relaxuj!

Léto nás vybízí k úžasným aktivitám, využij sílu novoluní a zkus něco nového. Co můžeš udělat pro své tělo i duši, jaké práce jsou vhodné a čemu je lepší se naopak vyhnout? Tak to ti prozradí právě nyní náš nový lunární kalendář.

29. 7. – Blíženci

Luna putuje ve znamení Blížence a ovlivňuje ramena, z části plíce, dech, paže a ruce. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Dýchej, větrej a nadechuj lásku. Otevři se pozitivním změnám a přijímej výzvy, které ti život přináší. Udělej něco dobrého pro oblast ramen – masáže, obklady z léčivých bylin, jemné protahování od jógy až po pilates dokáže zázraky. Pozor na nadměrnou zátěž, pokud nemáš trénink, tak raději zvolni a vyber aktivity, které nebudou příliš zatěžovat ruce a oblast ramen. Skvělé je plavání a cvičení ve vodě, které nezatěžuje klouby a kosti.

Co ještě můžeš?

– větrat, zhluboka dýchat a snažit se chodit vzpřímeně, narovnej záda a vypni hrudník, jako žena se nemáš za co stydět – naopak, když kráčíš rovně a usmíváš se, jsi bohyně
– uklízet, vytírat, leštit zrcadla, okna, sklo, porcelán
– dělat úklid ve skříních
– na zahrádce: sázet květiny, stavět ploty, natírat zahradní domek, skleník, plot
– sázet veškeré šlahounovité a pnoucí rostliny

Není vhodné zalévat hrnkové a pokojového rostliny!

30. – 31. 7. – Rak

Luna putuje ve znamení Raka a ovlivňuje játra, žlučník, žaludek, hruď, plíce a průdušky. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Horké letní dny přímo vybízí k odlehčenému jídelníčku. Pokud tě ani vedra neodrazují před konzumací tučnějších pokrmů, tak ve dnech Raka bys měla být ve střehu a opravdu zvolit jednoduchý způsob stravování. Trápí tě zažívací potíže? Popíjej čisticí čaje, které bezpečně zaženou žízeň a blahodárně působí na žaludek. Jaké to jsou? Skvělý je řepík, šalvěj, máta, heřmánek, záleží, jaké problémy tě trápí. Pokud tě představa horkého hrnku děsí, zvol variantu nálevu, zalij byliny studenou vodou a nechej je nejméně dvanáct hodin odstát, získáš tak nejen léčivý lektvar, ale ještě ti pomůže zahnat žízeň.

Co ještě můžeš?

– hravě zvládneš veškeré domácí práce, od úklidu až po praní, vaření nebo vylepšování domácnosti
– zalévat a přihnojit rostliny doma i na zahrádce
– na zahrádce: sázet hlávkový salát, sekat trávník

Není vhodné sázet rostliny, které rostou do výšky, stavět plot, natírat zahradní domek, skleník, konzervovat a uskladňovat!

1. – 2. 8. – Lev

Luna putuje ve znamení Lva a ovlivňuje krevní oběh, záda, srdce, bránici a arterii. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Novoluní je tady a přináší do mnoha životů chaos, zmatek a nervozitu, zejména pokud nejsi schopná v sobě dlouhodobě ukončit problémy a začít znovu s čistým a jasným záměrem. Zdá se to složité, ale není to nemožné. Síla Novoluní ti může pomoct na cestě tvých začátků, stačí se rozhodnout a dělat věci jinak než v minulosti, buď bdělá a poctivá sama k sobě, vždy, než se rozhodneš, uvědom si, jestli ještě stále nejsi ve starých nefunkčních vzorcích, jakmile si toto uvědomíš, udělej to jinak – nově, a tak krůček po krůčku, vyměníš bolest za lásku a radost. Nenarodili jsme proto, abychom se trápili, ale proto abychom milovali sebe i ostatní. Zatím dávej lásku sobě, pochval se a měj se ráda, podívej se do zrcadla a usměj se na sebe, začni milovat malou holčičku, která je uvnitř tebe a dej ji lásku, která jí chybí. Uzdrav své vnitřní dítě a zažívej zázraky. Jsi na dovolené v cizině? Podívej se, jak slaví příchod Novu jinde, možná se inspiruješ a zařadíš do svého života nové rituály. Každá zkušenost je skvělá, neboj se změn, jsou pro tvé nejvyšší dobro.

Sportuj, hýbej se, plavej, běhej a dělej cokoliv tě napadne, zkoušej nové věci a buď šťastná za to, co již máš, jen tak do tvého života vstoupí hojnost a láska.

Co ještě můžeš?

– pečovat o vlasy, zastřihnout konečky, udělat bylinkový nálev a jemně spláchnout vlasy, masírovat pokožku, pokud jsi nespokojená, pochval své vlasy a vdechni jim i sobě novou energii
– neřešit nic zásadního, nenechat se zatáhnout do hádek, vše se dá vyřešit v klidu bez emocí, vyčkat po Novoluní
– pozor na cestách, řidiči jednají zkratovitě a nepředvídatelně
– vyzkoušet něco nového
– stravovat se jednoduše, živě a zdravěji
– rozjímat nad životem, pobývat v přírodě a zkusit nedělat vůbec nic
– vyhnout se nadřazenému a povýšenému chování, vše by se obrátilo proti tobě
– držet půst nebo odlehčený jídelníček
– na Nov ošetřit nemocné rostliny
– v pátek nepracovat s půdou ani rostlinami

3. – 4. 8. – Panna

Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu a slinivku břišní. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Uf, náročné dny pomalu, ale jistě odcházejí a ty si můžeš konečně vychutnávat zasloužené volno a odpočinek. Naplánuj společnou aktivitu s přáteli, rodinou nebo zajdi navštívit osamělé příbuzné, až uvidíš jiskru a radost v jejích očích, budeš nadšená. Odměň se a udělej si radost, nemusíš utrácet, někdy stačí opravdu málo, abychom vnímali jemné vibrace radosti a lásky v našem těle.

Co ještě můžeš?

– pít pročisťující čaje
– jíst jednoduše a zdravě
– upravit účes, zastřihnout konečky
– posilovat střed těla a břišní svaly
– na zahrádce: sázet stromy, rostliny, všechno, co má vyrůst do výšky
– přesazovat rostliny
– vysazovat sazenice
– vysévat trávník
– zakládat kompost, přihnojit rostliny

Není vhodné pěstovat hlávkový salát, nakládat, zavařovat a uskladňovat úrodu!

foto: shutterstock.com

28.7.2019 6:00| autor: Sára | zdroj: Shutterstock.com

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Rozárka

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz? Mé karty vám ukáží správný směr! Kartářka Rozárka na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist