Lunární kalendář od 2. 5. do 8. 5. 2016

Kdy je ideální čas zbavit se bradavic? Jak a kdy se zbavit migrény? Kdy se pustit do diety? A co dělat v pátek na Novoluní? Mrkni na náš nový lunární kalendář!

2. – 3. 5. – Ryba

Luna putuje ve znamení Ryby, které ovlivňuje chodidla a prsty na nohou. Všechno, co tvé tělo v tyto dny přijme, působí mnohem intenzivněji. Schválně vyzkoušej v Rybce své nožky pořádně rozmazlit a vydrž alespoň tři měsíce vždy v tomto znamení, uvidíš, jak rychle se ti odmění. Že nevíš, jak na to? Co bys říkala skvělé masáži a cvičení, které zvládneš v klidu a teple domova? Napusť si vanu nebo lavor s teplou vodou a přidej sůl, na trhu je jich velké množství, já používám růžovou sůl nebo jen čistou mořskou. Nasypu do teplé vody a nechám nožky v klidu odpočinout, udělám si také solí masáž chodidel a vlastně postupuji po celém těle tak, jak je mi to příjemné. Můžeš také přidat levandulový nebo rozmarýnový olejíček. Až skončíš, nezapomeň nožky opláchnout studenou vodou. Po koupeli nožky osuš a ještě je pořádně namasíruj léčivou mastí nebo olejíčkem, jemně kruť prsty na nohou a neboj se použít masážní podložku nebo „ježka“(kulatý gumový balónek s bodlinkami), sehnala jsem ho v lékárně. Procvičuj prsty také na zemi tak, že budeš měkký míček chytat, prostě si hraj, nemůžeš udělat žádnou chybu. Pokud se ti nechce, zajdi si na reflexní masáž. Jestli tě trápí bradavice, můžeš je také začít odstraňovat.

Co ti neudělá dobře? Větší množství léků, alkoholu se raději vyhni úplně, stejně tak pobytu v zakouřené místnosti i kouření, když zvládneš vynechat kávu, bude to fajn, já to zatím nezvládám, kafe prostě miluji. Po celý květen se s velkou péčí starej o své srdíčko, v tomto měsíci je nejvíce ohroženo, měj se ráda a sdílej svoji lásku s ostatními, nezapomínej na dostatek pohybu a dobrou životosprávu. Podívej se do zrcadla, usměj se na sebe a řekni si, mám se ráda, jsem skvělá!

Máš zahrádku? Rozhodně opraš konvici, vyčisti hadici a pořádně zahrádku zalej, stejně tak kytky, které máš doma v květináči. Nezapomeň také na stromy, zejména ovocné potřebují dostatek vláhy, aby získaly sílu a energii na bohatou úrodu. Doma také mrkni na listy a zbav je prachu a nezapomeň také orosit. Mezitím v klidu zapni pračku, dobře se odstraňují skvrny a prášku stačí klidně polovina.

4. – 5. 5. – Beran

Luna putuje ve znamení Berana, ten intenzivně působí na hlavu, mozek, oči, nos a horní čelist. Cokoliv uděláš pro tuto oblast, působí léčivě a preventivně. Vše, co zatěžuje, škodí mnohem více.

Co je prospěšné? Rozhodně zvolni tempo, nerozčiluj se, horkou hlavu zklidni hlubokým dýcháním a nasaď hned ráno úsměv jako rohlík. Vypij větší sklenici vlažné vody a nezapomínej tekutiny neustále doplňovat, můžeš zkusit bylinkové čaje, čistou pramenitou vodu, ovocné a zeleninové šťávy. Zacvič si nebo alespoň víc choď, vyběhni schody nebo jdi svižnou chůzí přes park. Nepřepínej své síly a snaž se být nad věcí, nezapomínej, že stres ovlivňuje také srdíčko a to je po celý květen citlivější. Když zapomeneš na čokoládu, kávu a cukr, můžeš si být jistá, že se ti migréna vyhne. Trápí tě bolesti očí? Vynikající je světlík, pokud se ti nechce vařit odvar a přikládat na unavená očka vlažné obklady, kup si světlíkový gel, který je také skvělý, dokonce existuje mast. Pro mě je světlík nepostradatelný pomocník nejen v době alergií, ale také při jakékoliv únavě očí. Zamyslím se také, co nechci vidět a proč se mi zrak oslabil, věř, že to funguje na sto deset procent. Často raději přehlížíme nepříjemné věci, protože se nám nechce pouštět do konfliktu nebo komunikace s dotyčným člověkem.

Máš zahrádku? Nehoň se, pokud máš chuť, můžeš okopat maliny nebo se zbav starých a neplodících výhonků. Poděkuj rostlinám a pochval je, kolik radosti a užitku ti přináší.

6. – 7. 5. – Býk

Luna putuje ve znamení Býka, který působí na hrdlo, orgány řeči, čelisti, zuby, mandle, šíji, uši a štítnou žlázu. Cokoliv uděláš pro tuto oblast, působí léčivě a preventivně. Vše, co zatěžuje, škodí mnohem více. Co je prospěšné? Základem je otevřená a láskyplná komunikace, s tím samozřejmě souvisí také správná funkce páté čakry. Neboj se říct svůj názor, náhled nebo sdělit ostatním své pocity a dojmy. Nic v sobě nedus, nepotlačuj a nepolykej slova zpět, ať jsi jakkoliv rozzlobená nebo smutná. Všimni si že, když nevyjádříš svůj názor, ráno se můžeš probudit s bolestí krku, uší nebo zánětem mandlí, podle toho jak je tvůj odpor a nechuť vyjádřit se velký.

V pátek je Novoluní 21:30 LČ, což znamená nový start, změna a vše s tím spojené. Rozhodni se, že budeš s láskou sdělovat svá slova a nenecháš se zatlačit do kouta. Pamatuj, čím víc jsi otevřená, láskyplná a přátelská, tím víc k tobě přichází pozitivních energií. Rozdávej lásku a budeš překvapená, kolik se ti dostane zpět! Nezapomínej na dostatek tekutin, také na čerstvou stravu a vitamíny v podobě zelených bylin, rostlin ať již vymačkaných šťáv nebo čajů. Ozdrav svůj jídelníček a uvidíš, jaké změny se začnou odehrávat. Opět se na sebe usměj do zrcadla a podívej se na tu skvělou ženu, kterou rozhodně jsi. Pokud tě přeci jen trošku bolí v krku, použij šalvěj, můžeš pít odvar, kloktat ji nebo potírat bolavá místa v ústech. Chceš zhubnout, najít novou práci, lásku nebo prostě jen nově začít? Začni na NOV a nezapomínej, jeho magická síla působí ještě tři dny po tomto datu. Jeho intenzitu můžeš pocítit také emočně, vše, co jsi doposud nezpracovala, se ti připomene, nic si z toho nedělej a nespěchej, krůček po krůčku a negativní energie se rozplyne.

Máš zahrádku? Hoď si nožky na stůl a odpočívej, nepracuj, jen sdílej svoji radost a lásku s ostatními.

8. 5. – Blíženci

Luna putuje ve znamení Blížence a ovlivňuje ramena, plíce, dech, paže a ruce. Cokoliv v těchto dnech uděláš pro ramena, paže a ruce působí velmi blahodárně, výjimku tvoří operace a lékařské zákroky. Využij volno neděli k odpočinku a relaxaci. Dělej všechno, co tě naplní radostí, a neboj se lenošit, naslouchej tělu a s láskou dýchej.

Máš zahrádku? Pokud tě naplňuje práce na zahrádce, s chutí zaboř ručky do hlíny a vysazuj květiny. Miluješ mečíky stejně jako já? Vysaď hlízy a nezapomeň je také pořádně zalít, stejně tak můžeš vysévat měsíček, který je nejen léčivý, ale také krásně zdobí a dělá nám radost téměř celé léto. Pokud nechceš, aby ti bylinky vykvetly, tak je ostříhej, nezapomeň také vyvětrat skleník, čerstvý vzduch potřebují nejen lidé, ale také rostliny a půda.

Foto zdroj: Shutterstock.com

1.5.2016 6:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist