Lunární kalendář od 16. do 22. června 2021: Zastav se na chvíli a zhluboka dýchej

Lvi vnáší do života lásku. Panna preciznost a starostlivost nejen ve vztazích, ale také v životě. Váhy vyvažují a dolaďují rovnováhu i harmonii. Se Štírem se oslavuje začátek léta a Letní slunovrat. Jak pečovat o tělo i duši, ti právě teď prozradí náš nový lunární kalendář.

lunarni-kalendar-3-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

16. 6. – Lev


Luna putuje ve znamení Lva a ovlivňuje krevní oběh, záda, srdce, bránici a arterii. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny. Miluj život, staň se optimistkou, pečuj o sebe, o vztahy, dostatečně se hýbej a zažiješ zázraky.

Co srdíčko miluje? Zdravý pohyb, dobré a kvalitní jídlo, které si vychutnáš s těmi, které miluješ. Společné aktivity umocní vztahy osobní i pracovní. Láska je nejmocnější síla v celém Vesmíru. Využij její sílu na plno, rozmazluj sebe a nezapomínej také na své nejbližší. Usmívej se, měj se ráda, kdykoliv projdeš kolem zrcadla, pochval se, a řekni: Mám tě ráda holčičko, jsi skvělá. Jakékoliv prohlášení, které je láskyplné k tělu i duši, je prospěšné.

V čem ti půjde luna naproti? Zastav se na chvíli a přilož ruce na srdíčko, chvíli zhluboka dýchej a vnímej své pocity. Nic jiného než láska neexistuje. Pokud to ve tvém nitru bouří, dovol emocím, aby probíhaly, nedávej jim sílu a energii. Přijde doba, kdy zjistíš, že tě náročnější situace nechají v naprostém klidu, přesně to se celý život učíme – nereagovat emočně a negativně.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Lítost a zášť, to jsou emoce, které srdíčku neprospívají. Říkáš si, že nic takového neděláš, a přesto máš zdravotní problémy? Pokud lituješ sama sebe, je to stejné, jako když lituješ ostatní. Nelitovat, pouze soucítit a respektovat osudy, které jsme si vybrali, to je cesta ke zdravému srdci a životu. Soucit je nejvyšší pozitivní emoce a jednou se naučíme být všichni soucitní a empatičtí. Pozor, nezaměňuj soucit za lítost. Litovat znamená nerespektovat osud svůj i ostatních bytostí.

Co ještě můžeš?

– pečovat o vlasy, zastřihnout konečky, udělat zábal, masku, spláchnout bylinkami, masírovat vlasovou pokožku
– milovat sebe, život, soucítit a respektovat osud každého i svůj
– zadělat těsto na chleba, buchty a čarovat v kuchyni
– jídlo, které si dáme v kruhu svých nejbližších a vychutnáme v dobré společnosti, má velkou sílu a uzdravuje
– humor, úsměv, láska, zdravý pohyb, to vše srdci prospívá

17. – 18. 6. – Panna


Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu a slinivku břišní. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Stravuj se lehce a jednoduše, přes den v případě potíží popíjej čistící čaje a odlehči jídelníček. Nezapomínej, také stres a nervozita působí na zažívací orgány. Ne nadarmo se říká: hnul mi žlučí, zlostí zezelenal, mám kámen v břiše atd. Proplachuj tělo čerstvými bylinami, udělej si chvíli sama na sebe a vychutnávej každý doušek. Víš, že je ve čtvrtek Den jablečného štrůdlu? Neznám nikoho, kdo by nemiloval vynikající jablečnou dobrotu. Pozvi rodinu nebo přátelé na lahodný štrůdl, oslavujte a sdílejte nádherné chvíle.

V čem ti půjde luna naproti? Pokračuj v péči o vlasy, rozmazli je, ať se tvá hříva rozzáří a rozjasní. Toužíš po změně? Vyzkoušej nový střih, barvu, nebo si můžeš jen přečesat pěšinku na opačnou stranu, než ji běžně nosíš. Usmívej se, raduj a miluj, život je báječný.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Nedostatek pohybu, přemíra cukru, soli, tuků a dalších průmyslově zpracovaných potravin. Odlehči jídelníček, začni se víc hýbat a usmívat, život se ti bude zdát najednou krásnější, zdravější a úchvatnější.

Co ještě můžeš?

– milovat život, sama sebe, nezapomínat se pochválit a povzbudit
– popíjet čistící čaje
– zdravěji se stravovat, pečovat o tělo i duši
– zastřihnout konečky vlasů, změnit střih, barvu
– udělat plány na víkend, dovolenou

19. – 20. 6. – Váhy


Luna putuje ve znamení Váhy a její síla působí na oblast kyčlí, močového měchýře a ledvin. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Odpočinek, zábava, smích, humor, aktivita s rodinou či přáteli. Naplánujte si společně program a vyrazte za zábavou i odpočinkem. Návštěva hradu, zámku, výstava, procházka rozkvetlým parkem či přírodou se nemine příznivým účinkem.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Pozor na napětí a mírnou nervozitu, která se přes víkend může objevit. Nehádej se, komunikuj v klidu a nenechej si pokazit nádherné dny jen kvůli nejasné komunikaci.

Co ještě můžeš?

– pečovat o tělo, duši, mysl a udržovat vše v rovnováze a harmonii
– odpočívat, relaxovat, čerpat energii na pracovní dny
– zadělat těsto na chleba, koláče a péct
– nanést masku na obličej, vyživovat pokožku, relaxovat ve vaně a hýčkat se
– být nad věcí, užívat v klidu život

21. – 22. 6. – Štír


Luna putuje ve znamení Štíra, neexistuje další znamení, které tak intenzivně působí na pohlavní orgány a močovody, jako toto znamení. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Vyřizování, zařizování na úřadech, nic neodkládej, dořeš, co je potřebné, úspěch a rychlost zaručená. Víš, že je v pondělí Den květů, hudby, jógy, trpaslíků a triček? Rozhodně začni slavit a užívej letní pohodu.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Pozor na prochladnutí a také zkratovité jednání. Jak se říká, dvakrát měř a jednou řež.

Co ještě můžeš?

– slavit začátek léta, oslavovat Letní slunovrat
– zalévat rostliny doma, venku
– prát prádlo

foto-zdroj: shutterstock.com

16.6.2021 7:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist