Lunární kalendář od 16. 5. do 22. 5. 2016

Jsi připravená zkusit úplňkový půst nebo raději zvolíš odlehčený jídelníček? Chceš se dozvědět, proč je tolik důležité nestresovat se a být v pohodě a kdy je nejlepší čas na práci na zahradě? Mrkni na náš nový lunární kalendář.

16. 5.  –  Panna

Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu, slinivku břišní a také nervy. Cokoliv uděláš v tyto dny pro oblast bříška a trávicích orgánů působí velmi pozitivně a preventivně. Výjimkou jsou chirurgické zákroky a operace. Nezapomínej také na své srdíčko. Podle tradiční čínské medicíny je nejvíce ohroženo právě v měsíci lásky – květnu, proto dbej na prevenci, nezapomínej na lásku k sobě, dobrou náladu a radost ze života. Jak se říká, všechno se vším souvisí, hádka s partnerem nebo kolegy v práci ti může pořádně „hnout žlučí“ a díky tomu je velmi snadné přivodit si žaludeční problémy. Dbej na správnou životosprávu, zbytečně se nerozčiluj, pokud máš pocit, že napětí již nezvládáš, zajdi do přírody, prostě vypni, nevymlouvej se na čas, malou chvilku si určitě najdeš. Zelená barva uklidňuje, tak se pořádně uvolni a zhluboka dýchej nejlépe v přírodě nebo alespoň při otevřeném okně. Chystáš se k holiči? Dobře děláš, nepromeškej skvělou příležitost, nechej si zastřihnout konečky a rozmazli se novým účesem. Popíjej pročišťující čaje, kterých je na trhu dostatek, stačí si jen vybrat, pokud nevíš a trápí tě citlivé zažívání spojené se stresem, vyzkoušej řepík, je vynikající.

Máš zahrádku? Přemýšlíš, kdy vysadit stromek, nepřemýšlej a pusť se do toho! Nezapomeň vydatně zalít kořeny. Sázej, vysazuj, všechno ti krásně vzejde. Ještě stále můžeš přesadit staré stromy. Pokud máš balkón, pusť se do přesazování nebo sázení rostlin.

17. – 19. 5. – Váhy

Luna putuje ve znamení Váhy a její síla působí na oblast kyčlí, močového měchýře a ledvin. Cokoliv uděláš pro oblast těchto orgánů, působí velmi pozitivně a preventivně. Výjimkou jsou chirurgické zákroky a operace. Pokud tě jen trošku trápí problémy právě s těmito orgány, bylo by dobré zamyslet se také nad svým osobním životem. Většina žen, které neumí správně vyjádřit své myšlenky pocity, bojí se otevřít partnerovi nebo svým blízkým, mají problémy s ledvinami. Také neodpuštění může souviset s močovým měchýřem, když někomu či sobě neodpustíš a trvá to již velmi dlouho, zaděláš si na bolestivé potíže. Zamysli se, proč jsi tak zklamaná z reakcí lidí kolem sebe, co tě ranilo natolik, že jsi nedokázala odpustit? Proč se tolik stydíš dát najevo své city, lásku a pocity? Zkus to nově! Začni jednoduše, dodržuj pitný režim a důkladně proplachuj ledviny mezi patnáctou až devatenáctou hodinou. Můžeš vyzkoušet speciální směs, kterou ti přímo na míru namíchají v každém bylinkovém krámku. V těchto hodinách také sbírej hluchavku bílou, z květů se dá připravit skvělý čaj na podporu močového měchýře. Po devatenácté hodině již nejez žádné mléčné výrobky. Zaměř se také na cvičení a posilování pánve. Láska k sobě je základ, nezapomínej na to a měj se ráda taková, jaká jsi, už teď jsi totiž dokonalá!

Miluješ chřest? Sezóna právě začíná, vyzkoušej něco nového a připrav si z něj jednoduchou delikatesu. Recepty nalezneš nejen na internetu, ale také u nás na Femině např. zde. Pamatuj – v jednoduchosti je síla, proto vař tak, ať v kuchyni nemusíš strávit zbytečně moc času.

Máš zahrádku? Nasbírej si pampelišky na med, pak můžeš zabořit ručky do hlíny a udělat co je potřeba. Váhy jsou neutrální znamení, proto doporučuji naslouchat intuici a přírodě, která tě sama povede k tomu, co je dobré a vhodné. Pokud máš jezírko, vysazuj vodní rostliny, zasaď diviznu, slézovou růži, macešky, sedmikrásky či hvozdíky. Nezapomínej na pravidelné hnojení a zálivku, rostlinky milují vlhkou a kyprou půdu.

20. – 21. 5. – Štír

Luna putuje ve znamení Štíra, neexistuje další znamení, které tak intenzivně působí na pohlavní orgány a močovody jako toto znamení. Cokoliv uděláš pro oblast těchto orgánů, působí velmi pozitivně a preventivně. Výjimkou jsou chirurgické zákroky a operace.

Úplněk 23:14 LČ jeho magická síla působí tři dny před a tři dny po tomto datu, proto máš téměř týden na využití jeho energie. Citliví jedinci dokonce reagují ještě dřív a stěžují si na podrážděné nervy a špatné spaní. Podle astrologických výpočtů je úplněk již ve znamení Střelce, nezapomínej však na delší dobu jeho působení a hlavně se řiď svými vnitřními pocity. Pokud se rozhodneš udělat něco pro své zdraví, vyzkoušej půst nebo zvol alespoň odlehčený jídelníček. Nejen, že své tělo pročistíš, ale navíc velmi příjemně zhubneš. Začni dva až tři dny před, jez pouze malé porce a pokud to zvládneš, po osmnácté hodině již žádné jídlo. Když přijde den úplňku, zkus držet půst, což znamená pít pouze vodu. Samozřejmě za předpokladu, že jsi vnitřně rozhodnutá a netrápí tě žádná vážná choroba, pak již musíš konzultovat vše se svým ošetřujícím lékařem. Někomu vyhovuje dělená strava, někdo musí mít na talířku od každého kousek, všimni si, co dělá tvému tělu dobře a zkus se řídit svými pocity – ne chutí, která je často ovlivněna reklamou či naší rozmlsaností. Když ti to nepůjde hned, nevadí, můžeme se na to zaměřit opět příště, krůček po krůčku podpoříme motivaci a chuť k vylepšení jídelníčku. Při úplňku se také velmi špatně hojí rány, psychika je velmi citlivá a mnoho lidí si stěžuje na velkou podrážděnost, nemoci se zhoršují a nabírají na síle. Magická síla úplňku, má vliv na všechny přírodní děje stačí si všimnout např. přílivu a odlivu. Příroda je velmi moudrá a nechává rytmy volně plynout. My dostáváme šanci zbavit se všeho zatěžujícího a vyřešit svůj život tak, abychom opět našli radost a štěstí.

Máš zahrádku? Při úplňku se doporučuje odpočívat a vyrazit na sběr bylinek. Rozhodně nic nesázej, stačí, když přihnojíš co je potřeba.

22. 5. – Střelec

Luna putuje ve znamení Střelce a jeho síla velmi intenzivně působí na stehna, prodlouženou páteř a boky. Cokoliv v tyto dny uděláš pro stehna, prodlouženou páteř a boky působí preventivně a léčebně. Výjimkou jsou chirurgické zákroky v této oblasti. Cokoliv v tyto dny stehna, prodlouženou páteř a boky mimořádně zatěžuje, působí škodlivěji. Využij volnou neděli k rozjímání a odpočinku. Pokud se ti do ničeho nechce, nenuť se, věnuj svůj čas také svému srdci a duši. Zkus se zamyslet, co jsi dělala ráda jako malá holčička a vrať se zpět do dětství plné radosti a lásky. Možná začneš opět malovat, zpívat nebo tančit, rozhodně nepotlačuj své pocity a raduj se z každého okamžiku. Navštiv své rodiče nebo příbuzné, které jsi již delší dobu neviděla, dozvíš se mnoho důležitých informací, o kterých jsi neměla ani tušení. Zároveň tě mohou motivovat k další životní etapě. Podívala ses již do zrcadla, usmála ses na tu skvělou ženu a řekla, jak moc ji máš ráda? Láska k sobě je základním stavebním kamenem každé ženy – potencionální bohyně.

Jak jsi na tom ty? Působí na tebe úplněk negativně či pozitivně? Zkusila jsi již někdy hubnout s Lunou? Poděl se s námi o své zkušenosti.

Foto zdroj: Shutterstock.com

15.5.2016 6:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist