Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář od 16. 4. do 22. 4. 2018

Začni znovu, je správný čas

Ukonči staré, ať může vzniknout nové. Síla Novoluní ti pomůže. Nevíš jak na to? Mrkni na náš nový lunární kalendář. Dozvíš se, kdy je dobré věnovat se zahrádce, pořádně vyvětrat, zadělat těsto nebo si můžeš zacvičit pozdrav Měsíci.

16. 4. – Beran

Luna putuje ve znamení Berana, ten intenzivně působí na hlavu, mozek, obličej a oči. Cokoliv v tyto dny uděláš pro tyto orgány, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatních dnech.

Nač určitě nezapomeň? Na pitný režim, který je v Beranu velmi důležitý, zejména pokud tě trápí nevysvětlitelné bolesti hlavy a očí. Na oči si můžeš přiložit obklad ze světlíku a heřmánku. Jestli trpíš na migrény, rozhodně nezapomínej na dostatečný přísun čisté vody a jasnou a klidnou mysl bez emočních výkyvů.

Kdy se síla emocí ještě umocní? Pokud máš nedořešenou minulost a co si budeme povídat, vztahy vládnou světem a jsou na prvním místě, nemusí to být jen partnerské vztahy, ale také přístup sama k sobě, svému tělu, láska k sobě i ostatním. Většinou se neshody právě v tyto dny vyostří, proto je dobré zachovat klid a snažit se zbytečně moc nemyslet. Jak víš, myšlenky, kterým dáváš energii, se znásobí. Neplatí to jen pro dnešní den, citliví jedinci mohou zápasit sami se sebou i ostatními, klidně pár dní i týden po novu. My ženy to máme ještě okořeněné naším ženským cyklem a když se sejdou hezky dohromady, tak z pohodové ženy je najednou běsnící tajfun. Poznáváš se nebo patříš k těm šťastným, které pohodově proplouvají každým dnem bez ohledu na měsíční cykly? V tom případě ti gratuluji, jsi jedna z mála!

Víš, co se na nov praktikuje jinde? V Indii velmi dobře ví, jakou moc má obyčejné slovo, které dokáže pohladit nebo ublížit, proto na novoluní dodržují půst a mlčenlivost, jsou si vědomi toho, že zbytečným tlacháním, pomlouváním nebo kritizováním vydávají příliš mnoho energie, proto mluví jen když mají co říct. Co dělám já? Velmi ráda chodím do lesa, kde si sednu na kámen – jeden mám schovaný v křoví a sleduji stromy, splývám s přírodou a život se na chvíli úplně zastaví, nejsou myšlenky ani emoce, jen ticho. Pokud prší, tak si udělám den jen sama pro sebe, snažím se moc nekomunikovat a nezapínat ani počítač. Před spaním zacvičím pozdrav měsíci a někdy se také podívám, jakou energii má tarot. Jak jsi na tom ty? Pokud špatně spíš nebo se ti nedaří zastavit na chvíli negativní myšlenky, zkus si zacvičit, pokud nevíš jak, mrkni na video:

Co ještě můžeš? Zamyslet se, co ti již nepřináší radost a užitek, pak můžeš vše změnit, zabývej se vždy jen jednou věcí, buď důsledná a poctivá sama k sobě, nezapomínej, aby mohlo vzniknout něco nového, je potřeba ukončit vše, co nemá budoucnost. Jemně namasíruj hlavu, nezapomínej také na ušní lalůčky a pokud chceš být opravdu důsledná, tak nejméně stokrát vykartáčuj vlasy – nejlépe před spaním.

17. – 18. 4. – Býk

Luna putuje ve znamení Býka, který působí na hrdlo, orgány řeči – hlasivky, čelisti, zuby, mandle, štítnou žlázu, šíji a uši. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Co můžeš? Kloktat, a to nejen v případě, že tě skolila nepříjemná chřipka nebo angína. Prevence se ti rozhodně vyplatí, šalvěj je TOP bylinka, která ti pomůže při mnoha neduzích, od bolesti krku, zubů, zánětu dásní nebo nepříjemné angíně. Na krk si můžeš dávat také obklady, jestli máš pocit, že tvůj dech není zrovna svěží, také zde ti pomůže šalvěj, klidně rozžvýkej lístek a pak ho vyplivni, skvělá je také tinktura, která tě může zachránit ve chvíli, kdy budeš muset i přes bolest krku mluvit. Po náročném dni nechej své hlasivky odpočinout, dávej pozor na průvan a změnu teplot, než vyrazíš ven, raději si vezmi tenký šátek. Skvělá je také jemná masáž šíje a ramen, můžeš vyzkoušet s partnerem nebo s dětmi. Máš zahrádku? Okopávej rostliny, ať se půda také prokypří a provzdušní.

19. – 20. 4. – Blíženci

Luna putuje ve znamení Blížence a ovlivňuje ramena, z části plíce, dech, paže a ruce. Cokoliv uděláš pro oblast těchto orgánů, působí velmi pozitivně a preventivně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí škodlivěji než v jiné dny.

Konečně se můžeme pořádně nadechnout a pustit se třeba do úklidu, pořádně provětrat byt, dům, půdu i sklepy a nezapomínat také na skleník. Jarní vzduch a vůně rostlin v nás dokáže probudit mnoho krásných pocitů. Po práci nezapomínej také na odpočinek, můžeš si udělat výživnou pleťovou masku. Pokud ráda pečeš, zadělej těsto na koláč nebo chleba, práci ti půjde od ruky. Nezapomínej na správné dýchání, hluboký nádech a pomalý výdech, který vedeme až do bříška.

Máš zahrádku? Ve čtvrtek můžeš vysévat bylinky, květiny a brokolici, v pátek se s půdou nepracuje, dopřej odpočinek také rostlinám.

21. – 22. 4. – Rak

Luna putuje ve znamení Raka a ovlivňuje játra, žlučník, žaludek, hruď, plíce a průdušky. Cokoliv v těchto dnech uděláš pro tyto orgány, působí velmi blahodárně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí škodlivěji než v jiné dny.

Náročný týden končí, proto je dobré věnovat pozornost také sobě, rodině a odpočívat, ať již aktivně, sportem nebo jen tak lenošit v klidu domova. Udělej to, co je ti blízké a nezapomeň také na své rodiče nebo příbuzné, společná návštěva cukrárny, procházka provoněným parkem udělá dobře všem. Jestli máš problémy se žlučníkem, snaž se raději držet zpátky, smažená jídla, alkohol nebo příliš sladkého by tě mohlo pořádně potrápit. Pomůže ti čistící čaj, třeba z mladých kopřiv, uvař si nejméně litr a popíjej vlažný vždy před jídlem nebo během dne.

Foto: Shutterstock.com

15.4.2018 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Rozárka

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz? Mé karty vám ukáží správný směr! Kartářka Rozárka na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist