Lunární kalendář od 15. do 21. prosince 2021. Úplněk vnáší světlo do života

Býk dodává sílu zvládat předvánoční shon. Blíženci sbližují a utužují přátelské vztahy. S Rakem nešetři chválou a pochopením. Jak pečovat o tělo i duši, ti právě nyní prozradí náš nový lunární kalendář.

lunarni-1-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

15. – 16. 12. – Býk


Luna putuje ve znamení Býka, který působí na hrdlo, orgány řeči – hlasivky, čelisti, zuby, mandle, štítnou žlázu, šíji a uši. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Vyřizuj, zařizuj, jednej. Energie Býka ti pomohou bravurně zvládat náročnější zkoušky nebo komunikační situace. V teple udržuj krk a šíji, dávej pozor na průvan a prochladnutí. Udělej si radost malým dárkem, který v tobě probudí velkou radost.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Nejasnosti, spory, hádky. Než cokoliv vyslovíš, dobře si rozmysli, jestli tvá slova vychází ze srdce nebo z mysli. Neubližuj slovem sobě ani ostatním.

Co ještě můžeš?

– při bolesti v krku kloktat řepík, šalvěj, heřmánek, sůl
– pečovat o ústní dutinu, zuby, dásně
– s láskou komunikovat, neútočit slovem ani činem
– plánovat aktivity na víkend

17. – 19. 12. – Blíženci


Luna putuje ve znamení Blížence a ovlivňuje ramena, z části plíce, dech, paže a ruce. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Přicházející úplněk může vyvolávat napětí a psychické vyčerpání. Konec roku je pro všechny náročnější nejen na emoce, ale také na únavu až vyčerpání. Víš, že na Srí Lance se nesmí na úplněk prodávat alkohol? Lidé se baví, zpívají a tančí. Maso je v den úplňku zakázané, oběd se skládá z čerstvé zeleniny nebo se drží půst. Všude svítí světýlka a lampiony, rodina je na Srí Lance nejdůležitější a vždy drží při sobě. Společné modlitby, dárky Buddhovi, víra, vděk, naděje, že jsou jejich prosby vyslyšeny, je velmi krásná a dojemná. Všechny oslavy jsou příležitostí, jak být spolu a sdílet radostné chvíle s nejbližšími. Zvyky našich předků stále přetrvávají také u nás.

Představ si úplněk jako nádech, kdy se plíce naplní životní silou a na chvíli zadrží dech. Každá bytost reaguje na magickou sílu měsíce jinak. Potrápit mohou noční můry, nespavost, strach z budoucnosti nebo obavy ze života. Ani naši němí přátelé nejsou ušetření vlivu úplňku, bylo vypozorováno, že jsou neklidnější. Obklop se lidmi, které máš ráda, nezůstávej sama, na závěr dne si udělej čas také na rozjímání a zůstaň ponořená ve svém nitru.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Nepodlehni smutku, obavám, strachu a pak tvé tělo ani duši nemůže nic zatížit.

Co ještě můžeš?
– držet půst, odlehčit jídelníček
– větrat, dýchat, milovat
– pečovat o svou vnitřní i vnější krásu, nechat se rozmazlit na masáži, kosmetice
– navazovat přátelství, komunikovat, poznávat nové tradice a zvyky

20. – 21. 12. – Rak


Luna putuje ve znamení Raka a ovlivňuje játra, žlučník, žaludek, hruď, plíce a průdušky. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Něžné a citlivé energie přímo vybízí k láskyplným setkáním a sdílení radosti s těmi, které miluješ. Buď pozorná k ostatním i sobě. Usměj se na sebe do zrcadla a řekni si mám se ráda.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Nervozita, spěch, shon, stres. Práce ti neuteče, nemusíš mít všechno dokonalé, pak nebudeš ve stresu. Na podrážděný žaludek popíjej řepík, heřmánek, mátu. Odlehčit jídelníček se vyplatí.

Co ještě můžeš?

– pečovat o sebe s láskou a jemností
– zbavovat se chloupků, pozor na obočí
– nestresovat se, dovolit si odpočívat

foto-zdroj: shutterstock.com

15.12.2021 7:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist