Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář od 11. 4. do 17. 4. 2016

Co ti pomůže na bolest ramen, proč je tolik důležité správné dýchání a proč máš lenošit právě v neděli? Kdy je nejlepší čas na operace a lékařské zákroky a kdy by ses jim měla raději vyhnout? To a mnohem více ti prozradí náš nový lunární kalendář!

11. – 12. 4. – Blíženci

Luna putuje ve znamení Blížence a ovlivňuje ramena, plíce, dech, paže a ruce.  Cokoliv v těchto dnech uděláš pro ramena, paže a ruce působí velmi blahodárně, výjimku tvoří operace a lékařské zákroky. Samozřejmě pokud již máš termín určený, zachovej klid a důvěřuj lékařům. Všechno, co zatěžuje ramena, paže a ruce působí mnohem škodlivěji než v jiné dny. Velmi prospěšné je cvičení jógy, které tě zároveň učí správně dýchat. Přiměřený pohyb a správné dýchání udržuje tvé tělo i mysl v dobré kondici. Nezapomínej na správné dýchání, pokud cítíš v těle napětí, zajdi si do přírody a zhluboka dýchej, nááádech…výýýdech, pokud máš v blízkosti potok a pravidelně se otužuješ, vyzkoušej brouzdat s bosýma nohama ve vodě. Samozřejmě podmínky přizpůsobíš svému zdravotnímu stavu, ale věř, že čistý svěží vzduch a chladná voda zdravému tělu jen prospějí. Bolesti ramen velmi často signalizují, že nějakou zkušenost neseš velmi těžce. Tíha ti sedí na ramenou a ty se jí nemůžeš zbavit. Tady ti mohou prospět masáže nebo akupunktura, dobré je také aktivovat dráhu tlustého střeva. Zeptej se sama sebe, proč se cítíš osamělá a proč na sebe bereš tíhu za ostatní? Změň to, každý je zodpovědný za svůj vlastní život.

Máš problémy s pletí? Vyzkoušej regenerační masku a dopřej pleti malou dovolenou, po zimě se stává, že je pokožka podrážděná a velmi snadno červená. Vyber si kvalitní produkt podle typu pokožky a udělej si relaxační večer. Pokud se ti nechce experimentovat, tak zajdi na kosmetiku, ale vybírej pečlivě, ať tvá pleť rozkvete. Sama dělám experimenty a zkouším, co je pro mou pleť nejvhodnější, střídám kvalitní oleje s čistě přírodními krémy, teď zrovna zkouším hydratační krém, který je čisté přírodní bez jakýchkoliv chemických přísad.

Máš zahrádku? Začni vysévat a vysazovat květiny, bylinky a také brokolici. Nezapomínej pomalu otužovat kytky – letničky a pouštěj jim do skleníku čistý jarní vzduch. Větrej také skleníky a pařeniště, ať mohou dýchat.

13. – 14. 4. – Rak

Luna putuje ve znamení Raka a ovlivňuje játra, žlučník, žaludek, hruď a plíce. Podpoř správnou činnost jater, která jsou v dubnu ohrožena. Nezatěžuj játra tučným jídlem a vyzkoušej své tělo detoxikovat pomocí čerstvých bylin, které se pomalu ale jistě derou ze země ven. Pokud jsi dostala pozvánku na bujarou oslavu nebo večírek, opatrně s alkoholem a nestřídmým jídlem, to vše škodí mnohem víc než v ostatní dny. Žlučníkový záchvat, kocovina a bolesti hlavy nejsou příjemným společníkem. Zkus v tyto dny dopřát tělu odlehčený jídelníček, rozhodně se ti to vyplatí, nezapomínej také na dostatečný přísun tekutin, ať již čisté pramenité vody nebo bylinkových čajů. Nasbírej si mladé výhonky kopřiv a udělej špenát nebo čaj, který je vhodný popíjet v odpoledních hodinách. To, co nevypiješ, můžeš použít na vlasy, namasíruj pokožku nebo spláchni po umytí zbytkem odvaru. Pokud již máš problémy s játry a žlučníkem, zkus se sama sebe zeptat, co tě tolik otravuje, z čeho obviňuješ ostatní a myslíš si, že oni jsou lepší než ty, kdo ti pohnul žlučí natolik, že jsi dostala záchvat? Proč nerespektuješ životy ostatních a také ten svůj? Smiř se s tím, že každý člověk je jedinečný a pusť do svého života víc lásky, radosti, pokory a vděčnosti za to, co máš. Naše babičky používaly na očistu těchto orgánů čerstvou šťávu z ředkve.

Máš zahrádku? Tak se pusť s chutí do zalévání, rostliny i stromy nyní potřebují mnohem více vláhy než v ostatní dny. Máš sazeničky salátu? Šup s nimi do země a nezapomeň jim také dodat potřebnou vláhu. Dobře se ti bude také sekat trávník. Nedávej peřiny ven, navlhly by ti.

15. – 16. 4. – Lev

Luna putuje ve znamení Lva a ovlivňuje krevní oběh, srdce, bránici a arterii. Cokoliv v tyto dny uděláš pro své srdce a krevní oběh, působí blahodárně a léčivě. Výjimku tvoří chirurgické zákroky a operace. Jakákoliv nadměrná zátěž působí mnohem škodlivěji než v jiné dny, dej si pozor na přetěžování ať již sportem nebo emocemi. Hádka dokáže nejen pohnout žlučí, ale také pořádně rozpumpovat srdíčko. Vyhni se tomu, navíc hádky ani emoce nikdy nic dobrého nepřinesly. Smích, který ti polechtá bránici, je lékem nejen pro tebe, ale také pro ostatní, je totiž nakažlivý.

Pokud jsi netrénovaná a chceš vyrazit na delší výlet na kole, zadrž a raději zvol kratší a bezpečnou cyklostezku, není dobré se přepínat. Naslouchej tělu a nezapomeň si říct, jak moc se máš ráda, láska k sobě je základním stavebním kamenem každé ženy a velmi často na to zapomínáme. Pokud tě již trápí problémy se srdíčkem, zeptej se sama sebe, proč tě nic netěší, proč žiješ v neustálém stresu a napětí, změň to a začni hned, krůček po krůčku a uvidíš, jak tvé srdce začne klidně bít. Oblast srdce vždy skrývá sílu naší lásky. Láska nás drží při životě a je hnacím motorem nejen pro lidi, ale také pro naše domácí mazlíčky a němé tváře.

Máš zahrádku? Do skleníku nebo fóliovníku vysévej salátové okurky i nakládačky, fazole, celer, rajčata, papriky a tykve. Nezapomeň na pořádnou zálivku. Pokud vysazuješ jahodníky, nezapomeň je podložit řezanou slámou. Mezitím si můžeš zadělat těsto na chleba nebo koláče a péct, chuť bude mnohem výraznější a vše ti půjde od ruky.

17. 4. – Panna

Luna putuje ve znamení Panny a ovlivňuje trávení, slinivku břišní, slezinu a nervy. Je neděle využij sváteční den k odpočinku a dopřej si tolik potřebnou péči. Pořádně se rozmazli a neboj se lenošit, dělej to, co tě naplňuje láskou a radostí. Zvol lehčí jídelníček a nasbírej si na procházce kopřivy, proplachuj své orgány v odpoledních hodinách vlažným odvarem. Pokud tě již trápí žaludek, vyzkoušej čaj z řepíku, čerstvý zatím ještě není, tak použij sušenou bylinku. Rozhodně zvolni tempo a zaslouženě odpočívej. Ve dnech Lva a Panny se vyplatí pečovat o své vlasy, pokud chceš mít hřívu jako lvice, nechej si zkrátit vlasy právě v tomto znamení. Říká se, že na východě mají ženy tak krásné vlasy proto, že pravidelně svoji pokožku prokrvují česáním, stokrát ráno a stokrát večer. Zatím jsem to nikdy nevydržela, ale můžeš to vyzkoušet a podělit se s námi o svoji zkušenost.

Máš zahrádku? Dnes klidně odpočívej, pokud máš v zemi již rané brambory, tak je můžeš jemně nakopčit, pro případ, že by ještě přišly mrazíky a pak vzhůru lenošit.

Foto zdroj: Shutterstock.com

10.4.2016 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Rozárka

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz? Mé karty vám ukáží správný směr! Kartářka Rozárka na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist