Lunární kalendář od 1. do 6. července 2021: S láskou pečuj o vztahy

Odvážné vykročení do letních dnů a úspěšný start podpoří jemná energie Ryb. Beran dodává sílu a odvahu. S Býkem dokončíš vše, co jsi nezvládla. Jak pečovat o tělo i duši, ti právě nyní prozradí náš nový lunární kalendář.

lunarni-kalendar-5-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

1. 7. – Ryby


Luna putuje ve znamení Ryby, které ovlivňuje chodidla, chůzi, prsty u nohou a lymfatický systém. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny. Pedikúra, manikúra, masáž chodidel, koupele nohou, to vše se vyplatí a má blahodárný vliv na celé tělo.

V čem ti půjde luna naproti? Romantická nálada a zasněné pocity přímo vybízí k randění a seznamovaní se.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Nepříjemné konflikty ubírají sílu a energii. Hádky a spory nic nevyřeší. Napětí se zbavíš v přírodě, u vody, v parku nebo v lese. Kvetoucí rostliny, stromy a zeleň působí na rozjitřené emoce velmi léčivě. Dýchej, rozjímej a všímej si krásy, kterou máš kolem sebe.

Co ještě můžeš?

– plavat, cvičit ve vodě, masírovat chodidla
– prát prádlo, uklízet
– zalévat rostliny doma i venku

2. – 3. 7. – Beran


Luna putuje ve znamení Berana, ten intenzivně působí na hlavu, mozek, obličej a oči. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Dynamické energie přímo vybízí k různým aktivitám. Pokud potřebuješ rychle uklidit, jdi do toho. Práci zvládneš velmi rychle a hned se můžeš pustit do příjemnější činnosti. Skvěle se budeš cítit ve společnosti rodiny a přátel. Naplánujte společné aktivity. Večerní posezení u ohně s kytarou a dobrou náladou zažene všechny chmury.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Horká hlava, zbrklé jednání, stres a hádky nevyřeší vůbec nic, kvůli ohnivé energii Berana se emoce ještě umocní a znásobí. V klidu se nadechni a dovol životu, ať se o sebe na chvíli postará sám. Odpočívej, relaxuj, rozjímej. Procházka v přírodě, koupání, plavání a dovádění jsou pro unavenou mysl to pravé.

Co ještě můžeš?

– cvičit oční jógu, na unavené oči přikládat řepík, heřmánek
– aplikovat čisticí kúry, masky
– odlehčit jídelníček, stravovat se zdravěji, jíst v dobré společnosti a nespěchat
– naplánovat program na sváteční prodloužený víkend, udržovat klidnou mysl a dobrou náladu

4. – 6. 7. – Býk


Luna putuje ve znamení Býka, který působí na hrdlo, orgány řeči – hlasivky, čelisti, zuby, mandle, štítnou žlázu, šíji a uši. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Volné dny je skvělé využít na společné chvíle s rodinou či přáteli. Skvělá komunikace a jemné energie se postarají o skvělou náladu a příjemné rozhovory. Odpočinek, zábava, humor je přesně to pravé.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Je dobré dávat si pozor na nervozitu, napětí a rozladěnost. Nalaď se na úsměv hned po probuzení a můžeš se těšit na nádherné chvíle v nejlepší společnosti. Využij volno na maximum, dělej každou činnost s láskou a radostí.

Co ještě můžeš?

– pečovat o tělo i duši
– relaxovat ve vaně, jemně masírovat šíji
– zpívat, tančit, usmívat se
– cestovat, poznávat nové kraje a místa
– bolest krku zmírní kloktání šalvěje, soli, citrónu, řepíku
– sklízet úrodu, mrazit, zavařovat, vyrábět šťávy, sirupy

foto-zdroj: shutterstock.com

1.7.2021 7:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist