Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář na nový týden

Pozor! Je ohroženo srdce a žlučník

Láska je mocnou zbraní, měj se ráda, pečuj o své tělo, srdce i duši, ocení to nejen tvé srdce, které je v tuto dobu extrémně náchylné, ale také všichni kolem tebe. Pokud tě trápí žlučník, nerozčiluj se, mohla by tě postihnout nepříjemná kolika!

1. – 2. 5. – Rak

Luna putuje ve znamení Raka a ovlivňuje játra, žlučník, žaludek, hruď a plíce. Cokoliv v těchto dnech uděláš pro tyto orgány, působí velmi blahodárně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí škodlivěji než v jiné dny.

Vsaď na prevenci, vyplatí se! Podpoř správnou činnost těchto orgánů kvalitní stravou, dostatečným přísunem tekutin, čistících čajů, zeleninových či ovocných šťáv. Buď tvořivá, naslouchej svému tělu a zkus dát na své pocity. To, co jednomu dělá dobře, druhému může škodit, nedrž se striktně rad, které si přečteš na internetu a experimentuj podle sebe. Je to skvělá zábava a činnost, která se ti mnohonásobně vrátí.

Máš problémy se žlučníkem? Tady pozor! Pokud se rozčílíš, pohádáš a na závěr ze zoufalství spořádáš čokoládu, brambůrky nebo jinou dobrotu, můžeš si přivolat pořádný žlučníkový záchvat. To, že není příjemný, víme. Trápí tě kašel? Z hlediska psychiky může pokašlávání i úporný záchvat kašle vyvolat strach. Co se bojíš říct nahlas, na koho se chceš vykašlat, ale strach ti nedovolí se vyjádřit? Zamysli se a pokud je někdo ve tvém okolí takový, udělej v klidu rázný konec, je to mnohem lepší než se přetvařovat a na oko tvářit, že se nic neděje. Každý konec přináší do našich životů novou a svěží energii, nezapomínej na to.

Máš zahrádku? Posekej trávník, pokud ještě nemáš zasazenou zeleninu a bylinky, pusť se do toho. Nezapomeň na dostatečnou vláhu, pozalévej rostlinky venku i doma. Než se pustíš do další práce, můžeš zapnout pračku a prát s polovinou prášku než je obvyklé.

3. – 4. 5. – Lev

Luna putuje ve znamení Lva a ovlivňuje krevní oběh, srdce, bránici a arterii. Cokoliv v tyto dny uděláš pro své srdce a krevní oběh, působí blahodárně a léčivě. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí škodlivěji než v jiné dny.

Čím podpoříš správnou činnost srdíčka? Nahoď úsměv a mysli pozitivně, láska k sobě je základním stavebním kamenem každé ženy. Měj se ráda tak, jak si přeješ, aby tě milovali také ostatní nebo partner. Umíš to? Nezapomínej se hýbat a choď co nejvíce pěšky. Chůze prospěje také těm, které mají problémy se srdcem, samozřejmě dbej na rady ošetřujícího lékaře. Podívej se na sebe do zrcadla a řekni, jak moc si sama sebe vážíš, jsi jedinečná bytost, aniž bys musela cokoliv dokazovat ostatním.

Nač si dej raději pozor? Neměla bys srdíčko zbytečně přetěžovat. Co to znamená? Rozhodneš se vyrazit na náročnou pěší nebo cyklistickou túru a neuvědomíš si, že nemáš dostatečně natrénováno. Cesta tam ještě půjde, ale nazpátek můžeš mít pocit, že ti srdce vyskočí z hrudníku a ty nedojedeš. Nepřepínej se a zvol běžnou činnost, na kterou jsi zvyklá. Totéž platí pro děti a domácí mazlíčky.

Nepřejídej se! Měsíc dorůstá, tělo vše přijímá lépe a ukládá tuky do zásoby, buď střídmá a nebudeš mít problém s váhou. Rozhodně ti prospěje péče o vlasy, když si zastřihneš konečky, budou pevnější a zdravější. Na vlasy si dej výživnou masku, a nakonec můžeš vše spláchnout bylinkami, např. kopřivou, lopuchem nebo přesličkou.

lunar-01.jpg

Zdroj: Shutterstock.com

Máš zahrádku? Obracej záhony, vysévej fazole, okurky, rajčata, celer a papriky, nezapomeň na zálivku. Pečuj o trávník, dosévej holá místa, roubuj ovocné stromky.

5. – 6. 5. – Panna

Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu, slinivku břišní a také nervy. Cokoliv uděláš v tyto dny pro oblast bříška a trávicích orgánů, působí velmi pozitivně a preventivně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí škodlivěji než v jiné dny.

Nezatěžuj tyto orgány nadměrnou konzumací nevhodných potravin, alkoholu a přemíry cukrů. Vsaď raději na kvalitní ale jednoduchá jídla, které nezatíží tvůj organismus. Skvělé jsou ovocné a zeleninové šťávy, koktejly, čistící čaje a dostatek pohybu. Pokud máš problém se žaludkem, dávej si pozor, jak tvé tělo reaguje na syrovou zeleninu, někdy může být spouštěčem problémů právě ona. Jak se říká všeho s mírou, pamatuj na zlatou střední cestu a nic nepřeháněj. Pokud ti nedělá problém citron, tak ráno po probuzení vypij alespoň dvě sklenice vlažné vody s troškou citronové šťávy. Samozřejmě si hlídej pitný režim také přes den. Stále ještě trvá příznivé období na změnu účesu, který drží déle a lépe. Pečuj také o své tělo, udělej si olejovou koupel, na vlasy dej vyživující zábal a relaxuj.

Máš zahrádku? Přesazuj rostlinky, vysadit můžeš také letničky a popínavé rostliny. Je také vhodná doba na sázení stromů.

7. 5. – Váhy

Luna putuje ve znamení Váhy a její síla působí na oblast kyčlí, močového měchýře a ledvin. Cokoliv uděláš pro oblast těchto orgánů, působí velmi pozitivně a preventivně.

Neděle přímo vybízí k odpočinku! Dnes rozhodně nespěchej a klidně si s čistým svědomím přispi. Zapomeň na povinnosti a alespoň na pár hodin věnuj čas jen sama sobě a dělej to, nač nemáš v týdnu čas nebo chuť. Zamysli se, co bys mohla ve svém životě změnit, přehodnotit nebo opustit a začni vše pomalu ale jistě realizovat. Vyzkoušej novou činnost, vůbec nevadí, když u ní nezůstaneš, důležitá je zkušenost, tu ti již nikdo nesebere.

Pokud svítí sluníčko, můžeš sbírat pampelišky na med. Hodně pij a udržuj své ledviny v teple. Když omezíš spotřebu soli, uděláš pro své zdraví mnoho dobrého. Víš, že je dnes Mezinárodní den ptačího zpěvu? To přímo vybízí k procházce venku a poslechu ptačího koncertu. Vyčistíš si mysl a tvé srdce to také ocení. Nezapomeň se usmívat a pochválit. Jsi skvělá a výjimečná!

Text: Sára

Foto: Shutterstock.com

1.5.2017 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Rozárka

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz? Mé karty vám ukáží správný směr! Kartářka Rozárka na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist