Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář na nový týden

Pozor na alkohol, působí intenzivněji

Kdy bys měla přidat více tekutin, kdy si dát pozor na alkohol a co je vhodné právě teď dělat pro tvé tělo? To si přečti v našem novém lunárním kalendáři.

15. – 16. 5. – Kozoroh

Luna putuje ve znamení Kozoroha, síla v tyto dny působí na celou kostru, kolena a také pokožku. Cokoliv v tyto dny uděláš pro celou kostru, kolena a pokožku působí preventivně a léčivě.

Jak se nosíš? Máš hlavu hrdě vztyčenou a kráčíš životem s rovnou páteří nebo se hrbíš tak dlouho, že ti to již ani nepřijde divné. Kdysi dávno učitelé nutili děti sedět rovně a ruce musely mít za zády, mělo to něco do sebe, již malé děti mají problémy s páteří, nedostatek pohybu a vysedávání u počítače si vybírá krutou daň. Všimni si někdy, jakou chůzi máš, snaž se držet vzpřímený postoj, uvidíš, jak krásně se budeš cítit, každá žena má co ukázat, všechny jsme totiž nádherné.

Co můžeš udělat? Pohyb, to je základ. Dostatek aktivní činnosti by měl být přirozenou součástí našich životů. Pokud nerada sportuješ, začni chodit víc pěšky a zapomeň na výmluvu, že není čas. Když je dobrá vůle tak se čas najde vždycky. Jak to dělám já? Vstanu o hodinu nebo o dvě dříve a vyrazím, jasně, že se mi také někdy nechce, ale to je důvod navíc, proč tělo přinutit k pohybu.

Co ještě? Zajdi na bazén. Plavání je úžasné, tam se zbavíš zbytečných myšlenek a procvičíš si nejen celé tělo, ale také plíce. Pára, sauna nebo vířivka je také příjemné zpestření, pokud umocníš návštěvu bazénu masáží, uděláš pro své tělo mnoho dobrého. Zaměř se také na svoji pleť, nanes pleťovou masku, ostříhej si nehty a odstraň chloupky z těla. Pokud se chystáš na kosmetiku, je to skvělá volba i relaxace.

Máš zahrádku? Obracej půdu, přihnoj záhony a vylamuj falešné výhonky stromů i keřů. Vytrhej plevel a přeber zeleninové záhonky, tam kde se rostlinky hodně tlačí, udělej místo, aby mohly zdravě růst. Máš již úrodu? Sklízej.

lunar-15-5.jpg

Zdroj: Shutterstock.com

17. – 19. 5. – Vodnář

Luna putuje ve znamení Vodnáře, energie v tyto dny velmi intenzivně působí na bérce a kotníky. Cokoliv v tyto dny uděláš pro bérce a kotníky, působí preventivně a léčivě. Vše, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

V tyto dny pocítí sílu luny zejména ženy, které stojí dlouho na nohách. Jestli je to jen trošku možné, snaž se svým nožkám ulevit a alespoň na chvíli přešlapuj na místě a pohybuj prsty. Po náročné práci se nezapomeň odměnit, udělej si pořádnou koupel, odpočiň ve voňavé lázni a potom si dej masáž, začni od prstů až po stehna. Jemně masíruj směrem nahoru, vynikající je chladivý balzám s jalovcem, pokud máš svého favorita, tak určitě použij. Skvělá je také střídavá masáž teplou a studenou vodou, zakonči vždy studenou.

Trápí tě křeče v lýtkách? Zkus sypaný hořčík, rozpusť ve vodě a před spaním vypij, stejně tak jestli chodíš cvičit, vezmi si ho s sebou místo čisté vody. Může se stát, že tě nesnesitelná křeč přepadne v noci, opatrně se snaž postavit na nohy a jemně masíruj. Pokud ti to nejde, hýbej alespoň prsty a lýtko se snaž rozmasírovat, bolest odezní rychleji.

Do čeho se pustit doma? Maluj, lakuj, natírej a uklízej, práce ti půjde od ruky. Pustit se můžeš také do úklidu skříní a nezapomeň pořádně vyvětrat, pusť čistý vzduch a energii do svého domova.

Máš zahrádku? Skvělá příležitost, jak se zbavit škůdců. Zbav se odkvetlých květů a kontroluj rostlinky, jestli je nenapadli škůdci.

lunar-15-2.jpg

Zdroj: Shutterstock.com

20. – 21. 5. – Ryby

Luna putuje ve znamení Ryby, které ovlivňuje chodidla, prsty u nohou a lymfatický systém. Cokoliv v tyto dny uděláš pro své nožky, působí preventivně a léčivě. Všechno, co tvé tělo v tyto dny přijme, působí mnohem intenzivněji.

Jdeš na večírek? Jasně, že si něco dobrého dáš, pokud však nejsi zvyklá příliš na alkohol, buď opatrná a nemíchej nápoje, zůstaň raději u jednoho druhu, ať nemáš druhý den kocovinu, všechno totiž působí mnohem intenzivněji – alkohol, léky, káva i cigarety. Když si to v klidu pohlídáš, užiješ si parádní večer, v opačném případě bolehlav. Dobrá zpráva je, že ti postačí malé množství.

Co je důležité? Pitný režim! Nezapomínej na dostatečný přísun tekutin, pokud budeš pít alkohol, je dobré vypít také stejné množství čisté vody bez bublinek. Jsi doma? Výborně, můžeš pokračovat v péči o své tělo a zaměřit se na své nožky, prospěje ti plavání, masáže, sauna a dostatek pohybu celkově. Odstraňuj přebytečné chloupky, bradavice a úspěšně zatočit můžeš také s plísní. Reflexní masáž nohou je naprostá pecka, vyzkoušej, budeš se cítit jako znovuzrozená, doporučuji kombinovat s aroma masáží, to je nepřekonatelný prožitek a ty se budeš cítit jako v ráji.
Nezapomeň zalít kytky i zahrádku, také potřebují vláhu.

Text: Sára

Foto: Shutterstock.com

14.5.2017 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Rozárka

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz? Mé karty vám ukáží správný směr! Kartářka Rozárka na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist