Listopadové novinky. Které knížky by ti rozhodně neměly utéct?

Zavřít mě někdo do knihkupectví s nějakým tím dobrým jídlem, vydržela bych tam celé dny, aniž bych potřebovala vystrčit nos. Knížky totiž neskutečně miluju. Ten úžasný útěk od starostí běžných dní do světa fantazie, kde se může stát cokoliv, potkat můžeš kohokoliv a prožít lásku jako z románu… Ano, knížky prostě baštíme. A našli jsme pro tebe novinky, které by tě mohly zaujmout.

Knížky jsou pro mě opravdu kamarádi už od útlého věku. A  když většina spolužáků z povinného čtení a vypracovávání čtenářských deníků šílela, já byla spokojená. Bylo tak prima utéct do světa fantazie, prožít příběhy, které by se v reálném světě nikdy prožít nedaly, zhltnout první dívčí románek a s vykulenýma očima poznávat tak trošku jiný svět třeba s knížkou o feťácích. Knížky jsou prostě mou součástí a doufám, že to tak už zůstane navždy.

Jak jde čas

Líbí se mi, jak se člověk mění a s ním i výběr knížek. Je to logické, že zatímco v první třídě jsem hltala Martínkovu čítanku, ve třetí mě mnohem víc bavila Naše parta a v sedmičce jsem baštila knížku Kluci, holky a Stodůlky a fandila lásce mezi Janou a Honzou. S přibývajícím věkem jsem sáhla i po jiných žánrech, zkusila jsem si sci-fi a nejsem do ní zrovna blázen, ale fantasy mě chytla, zvlášť když je v ní nějaká ta romantika.

Detektivky mi nic neříkají, nemám moc ráda násilí, no a bez toho se jaksi detektivka neobejde, takže jsem se s nimi rozešla v dobrém a přenechala je jiným. Ráda se vrhám do historie a sním o tom, jaký byl život v dobách středověku nebo v době války Severu proti Jihu.  Miluju knížky humorné, u některých pak doslova slzím. Mimochodem, četla už jsi knížku Já to doufejme ňák zmáknu? Ne? Určitě si ji sežeň, brečela jsem u ní smíchy.

Tak trošku jiné knížky

Samostatnou kapitolou jsou pro mě kuchařky. Recepty si čtu, vystřihuju z časopisů, pořizuju si knížky, které mi úspěšně plní celou jednu polici v knihovně a pak z nich…  no, jasně, že nevařím. Ale baví mě jimi listovat, lovit recepty a u toho vykřikovat: „Jé, tohle zkusím a tohle taky.“ Škoda, že vždycky zůstane jen u těch planých výkřiků. 🙂

Motivace a osobní rozvoj

V poslední době mě zaujaly také knížky s osobním rozvojem a knížky motivační. Pravda, nestojím každý den před zrcadlem a neříkám si, jak jsem dokonalá, úžasná a dobrá, ale rozhodně v sobě mají obrovský kus pravdy a přinejmenším jsou zajímavé.

A jak to máš ty? Jaké knížky čteš ráda a jaké vůbec? My jsme pro tebe zapátrali na knižních pultech a našli novinky, které tě by tě mohly bavit. Mrkni do galerie, najdeš tam od každého trošku – romantiku, kuchařku, napětí i fantasy. 

Foto: archiv nakladatelství

3.11.2016 10:00| autor: Petra Martišková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist