Léto ve znamení touhy, her i zábavy

Léto je v plném proudu a alespoň my v redakci čerpáme energii do zásoby. Dopřáváme se sluneční lázeň, koupání, grilování i dostatek odpočinku. A k tomu, alespoň pro nás, patří také kniha. Takže jaké jsou novinky na knižních pultech?

Léto je pro většinu z nás především obdobím, kdy navazujeme kontakty a hledáme lásku. A nejinak to má i hlavní hrdinka v knize Léto, kdy jsem zkrásněla, jejíž autorkou je Jenny Han a na náš trh jí vydává nakladatelství Jota. A o co jde? Belly měří svůj život v létech, a tím nemyslíme roky, ale roční období. Všechno zajímavé a báječné se v jejím případě odehrává výhradně od června do srpna. Zimy jsou dobré pouze na to, aby počítala týdny do dalšího léta, kdy konečně s mámou a bratrem Stevenem odjede jako každý rok k moři. Tedy přesněji řečeno do prázdninového domu přímo na pláži, který patří Suzanně, mámině nejlepší přítelkyni. A k Suzanně a jejímu domu zase neodmyslitelně patří její dva synové, Konrád a Jeremiáš. Tuhle dvojičku zná Belly odmala a co si pamatuje, jenom netrpělivě čeká, až si jí kluci začnou konečně všímat a vezmou ji mezi sebe. A toto léto se to konečně stane. A navíc se z nevýrazného káčátka vyloupne krásná labuť. Belly je k údivu všech najednou krásná mladá dívka. Jenže v toto báječné a zároveň hrozné léto se změní i všechno ostatní. Vlastně se promění Bellin celý život. K lepšímu i k tomu horšímu…

A ujít si nenechte ani druhý díl této knihy, který nese název Léto 2 – Bez tebe to není léto. Belly strávila dosud každé léto svého života v domě na pláži v městečku Cousins. Jenomže teď se všechno změnilo. Když už to téměř vypadalo, že s Konrádem, svou osudovou láskou, přece jen začne chodit, nakonec skončila jen se zlomeným srdcem. A teď ji čeká vůbec první léto doma, ve městě. Bez pláže, bez oceánu a hlavně bez těch, které má po své rodině nejraději na světě — bez Susanny, bez Jeremiáše a samozřejmě i bez Konráda. Nejlepší Bellyina kamarádka Taylor má spoustu náhradních prázdninových plánů („Vždyť i tady jsou super kluci! A bazén taky, no ne, Belly?“). Jenomže pak jednoho dne zazvoní Belly mobil a Jeremiáš jí oznamuje, že Konrád zmizel. Všechno napovídá tomu, že odjel do Cousins. Proč? Co ho k tomu přimělo? A tak se Belly s Jeremiášem vydávají na záchrannou misi do tolik milovaného letního domu.

Více informací najdete na www.jota.cz

Jsou vaše děti venku u vody znuděné? Nemohou se vaši předškoláci dočkat školy? Pak jim zkuste pořídit některou z následujících knih. Určitě se u nich dobře pobaví a vy budete mít chvilku čas pro sebe. První z knih je Kouzelná školička – doplň, najdi rozdíl, přiřaď, kterou na náš trh vydává nakladatelství Fragment.  A díky ní připravíte svého prvňáčka na první školní den. A co ho čeká? Hledání rozdílů. Přiřazování vhodných obrázků. Doplňování chybějících předmětů. Jednoduché počítání a další zábavné úkoly, se kterými dětem pomůžou dva kamarádi z Kouzelnické školičky.

Další knížka je Spojovačky se samolepkami, která vaše děti zabaví i naučí počítat. Klasické spojovačky se samolepkami jim pomohou: procvičit si počítání do deseti při dokreslování obrázků, uvolnit si ruku a připravit se na psaní, zlepšit koordinaci pohybu při nalepování samolepek. Navíc si děti užijí spoustu zábavy při vybarvování obrázků! Knihu vydává nakladatelství Fragment.

Ani s další knihou se vaše děti nudit nebudou. Super kniha her a úkolů je dokáže zabavit na dlouhé a dlouhé hodiny. A co všechno je v knize čeká? Rozlišování tvarů a barev, kreslení, uvolňovačky, počítání. Kniha má tvrdé desky, takže si jí s sebou můžete vzít i na koupaliště a děti si mohou pohodlně užívat. Na náš trh ji vydává nakladatelství Fragment.

A nezapomínáme ani na malé slečny, které určitě potěší novinka v podobě knihy s názvem Módní návrhářka. Chce se stát vaše slečna módní návrhářkou? Tak v této knize si to může vyzkoušet……může nakreslit své vlastní návrhy oděvů stejně jako slavní módní návrháři a návrhářky .Vymyslí je, nakreslí a nakonec vybarví podle své fantazie. Namalují postavám účesy a přidají zajímavé doplňky. Inspirují se návrhy, které také najdou v této knížce!

Nudí se vaše děti? Pak zkuste knihu Super hry a rošťárny pro kluky a holky, jejíž autorem je Antonín Šplíchal. Najdete v ní skvělé hry nejen na ven, ale i domů, když je deštivo, nebo na hřiště. A možná si u ní i vy rádi zavzpomínáte. Najdete v ní totiž takové hry jako Cukr – káva, Honzo, vstávej, Školka s míčem, Kuba řekl, Kdo má víc a spoustu dalších skvělých her pro kluky a holky. Knihu vydává nakladatelství Fragment.

Pro ty starší je tu velmi napínavá trilogie Suzanne Collinsové Hunger Games. První díl má název Aréna smrti. A o co jde? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce.

Druhý díl Hunger Games 2 – Vražedná pomsta, je stejně napínavý jako první. Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?

Tak to se dozvíte ve třetím pokračování Hunger Games 3 – Síla vzdoru. Jmenuji se Katniss Everdeenová. Proč nejsem mrtvá? Měla bych být. Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – reprodrozdem – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.

Více informací o knihách najdete na stránkách www.fragment.cz.

A nezapomínáme ani na vás, milé čtenářky. Chcete si užít trošku romantiky i napětí? Pak sáhněte po knize Christiny Laurenové Božský bastard. Chloe Millsová, zatraceně chytrá a pracovitá studentka obchodní administrativy, má jediný problém: svého šéfa, Bennetta Ryana. Je náročný, neomalený, bezohledný – a naprosto neodolatelný. Božský bastard. Bennett se vrátil z Francie do Chicaga, aby zaujal významný post v obrovském rodinném podniku. Vůbec nečekal, že ta asistentka, která mu v zahraničí na dálku pomáhala, je nádherné, nevinně provokativní – naprosto nesnesitelné – stvoření, se kterým se teď bude muset vídat každý den. Navzdory drbům nikdy nebyl příznivce románků na pracovišti. Jenže Chloe pro něj představuje takové pokušení, že je ochotný pravidla ohnout – nebo je rovnou poslat k čertu –, pokud to znamená, že bude jeho. Kdykoli a kdekoli. Když ovšem jejich vzájemná touha dostoupí zlomového bodu, budou se muset Bennett a Chloe rozhodnout, co všechno jsou ochotni obětovat, aby jeden druhého získali. Knihu na náš trh vydává nakladatelství Jota.

Více informací na www.jota.cz.

S erotickými romány se teď roztrhnul pytel. My jsme pro vás vybrali knihu 14 podob touhy, jejíž autorkou je Marie Gray. Najdete v ní 14 povídek plných nejtajnějších erotických fantazií a touhy. Pojďte nakouknout do zákulisí rockového koncertu, do zkušební kabinky v obchodním domě, opalovat se na pláž nebo jen pootevřít dveře do intimních přestav (ne)obyčejných lidí. Vychutnejte si naplno každý okamžik, pocit, vůni a především – vášeň. Jste připravená? Zveme vás na výlet do říše sexuální touhy. Knihu vydává nakladatelství Fragment. 

Více informací najdete na www.fragment.cz

A u erotiky ještě zůstaneme spolu s knihou Sedm let hříchu, jejíž autorkou je Sylvia Day. A o co půjde? Před sedmi lety, v předvečer své vlastní svatby, se ctnostná a spořádaná lady Jessica Sheffieldová stala svědkem hříšné podívané, jakou si taková nevinná mladá dáma nikdy nedokázala představit. Tento výjev ji šokoval a podivně vzrušil zároveň. Tajemství o zhýralém Alistairu Caulfieldovi si nechala pro sebe a provdala se, jak od ní všichni očekávali. Avšak i po dlouhých letech poklidného a šťastného manželství ji Caulfieldův obrázek neopouštěl a vyvolával v ní nemravné představy… …o to sladší pak byla odměna. Alistair utekl od představy nádherné lady Jessiky s vášnivým pohledem v očích až do Západní Indie. Coby úspěšný obchodník měl už jen málo společného s chlípníkem, jakého kdysi znala. Když se čerstvě ovdovělá Jessica nalodila na palubu jeho impozantního korábu na cestu přes oceán, zůstane jediným strážcem sedm let potlačovaných tužeb jen pár vrstev jemného hedvábí. Brzy oba poznají, že den, kdy pokušení podlehnou, se nezadržitelně blíží… Knihu na náš trh vydává nakladatelství Beta.

Více informací na www.dobrovsky.cz

3.8.2013 12:00| autor: Petra Martišková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist