Lejla Abbasová – když se žena zamiluje do svého šéfa

Ona je mladá a krásná, on vedle ní vypadá jak přestárlé opelichané kuře. Po manželech Paroubkových a Topolánkových další nesourodý pár, utkaný z příze české politické scény. Co na své milence vidí Michael Kocáb (56), je jasné. Ale co vlastně vidí Lejla (30) na něm?

Jejich románek začal v době Kocábova úřadování na ministerstvu pro lidská práva, kde Lejla pracovala jako tisková mluvčí. Funkce a vlivné postavení jsou věčná afrodiziaka a když s takovým mužem trávíte většinu pracovní doby, není s podivem, že jiskra přeskočí. „Je mi upřímně jedno, kolik dotyčnému je. Musí být osobnost, a tou může být ve dvaceti, stejně jako jí nikdy nemusí být ani v šedesáti,“ prohlásila exoticky vyhlížející moderátorka v nedávném rozhovoru.

Takže osobnost. Tou tedy Michael Kocáb mladé ženě učaroval. Hudebník, skladatel, politický aktivista činný v událostech sametové revoluce, poradce bývalého prezidenta, politik a podnikatel. Energický muž s obdivuhodným životopisem. (Vejdou se mu všechna jeho prestižní povolání na vizitku?) K ulovení mladé tmavovlásky mu kromě toho dopomohl i fakt, že se svou zákonitou manželkou žil po dlouhá léta už jen symbolicky. Přesto aféru s Lejlou Abbasovou přísně tajil až do rozvodu.

Na veřejnosti se s milenkou objevil teprve v minulých dnech. Poprvé ji vzal na VIP premiéru sedmého dílu ságy o kouzelnickém učni Harry Potterovi a podruhé na benefiční představení Všechno jenom do putyk a ženským! do Dřevčic u Prahy. Tady se už trochu osmělil a nechal se od Lejly hladit po rukou. „Ano, jsme spolu. Máme se rádi,“ přiznala Lejla šťastně novinářům.

Konečně je to venku! Napětí se uvolnilo, milenci mohou vedle sebe volně dýchat. Bude Michael pro Leilu tím pravým? Možná ano. Bude Leila tou pravou pro Michaela? Uvidíme. Na bývalé manželce Kocábovi vadilo, že mu nedávala dostatek pozornosti a věnovala se hlavně dětem. „Děti by měly být až na druhém místě, na prvním by měl vždy zůstat partner, což u nás nikdy nebylo,“ stěžoval si kdysi.

Pokud ovšem tohle bylo hlavním předmětem jeho partnerských sporů, pak Lejla zřejmě není nejlepší volbou. Michael nebude čelit jen konkurenci případných vlastních dětí, ale rovnou celé plejádě drobotiny z Keni, jíž Lejla celým srdcem pomáhá v rámci svých charitativních projektů. A jestlipak se s ní někdy pan ex-ministr vypraví do malarické oblasti, kde jediným zdrojem vody je jezero plné krokodýlů? Ne, nesmějte se, nepodceňujte druhou mízu. Třeba nás Michael překvapí.

25.11.2010 12:08| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist