Lednová duševní detoxikace pro nezadané

Jste na dietě, nekouříte, vyhýbáte se alkoholu, pijete zeleninové šťávy. Posváteční očista organismu je chvályhodná, nemělo by se ale zapomínat ani na duši. Odplavení „psychických toxinů“ vám pomůže najít duševní rovnováhu… a možná také nový vztah.

Obsesivní otázka, „Proč k sobě nemůžu najít toho pravého?“ se po nějaké době samoty mění v naříkání: „Proč k sobě nemůžu najít vůbec nikoho?“ Odpověď se překvapivě neskrývá v nedostatku příležitostí ani v nedostatku nezadaných mužů ochotných se vázat, na místě je analýza našeho vlastního nitra. Britský odborník na vztahy Gian Gonzaga radí provést během ledna duševní detoxikaci, která nás zbaví vnitřních zábran, pochybností i negativních emocí z minulosti a otevře nám cestu k úspěšnému lovu v roce 2012.

1. Vyčistěte srdce i mysl
Není rozumné navazovat nový vztah, pokud jste se ještě citově zcela neodpoutala od toho předchozího. Vydat se na rande jen proto, abyste se rozptýlila a nebyla sama, přičemž někde ve skrytu duše tajně doufáte, že se k vám bývalý vrátí, nedá novému vztahu pevné kořeny. Zapomeňte na minulost, přestaňte si vyčítat promarněné šance, nechte odplavit staré bolístky na srdci a jednou provždy zavřete vrátka k předchozím láskám.

2. Nebojte se být singl
Spousta nezadaných žen má tendenci vnímat svou samotu jako společenské stigma. Jsem singl = nikdo mě nechce. Nejsem dost atraktivní ani zajímavá na to, abych někomu učarovala. Jestliže se o vás tento komplex pokouší, rychle s ním skoncujte. Pracujte na přirozeném sebevědomí, rozvíjejte vlastní aktivity, ujasněte si, v čem jsou vaše přednosti. Pamatujte, okolí vás často vnímá tak, jak vnímáte sama sebe.

3. Vyhýbejte se zatrpklým kamarádkám
Vaše sousedka je čerstvě rozvedená, bývalé spolužačce utekl manžel, jen co se narodilo druhé dítě, kamarádka od naproti naráží na samé tupce. Každá jen nadává, jak jsou chlapi nemožní a normálního člověka pro život nepotkáte. Jestliže tomu uvěříte, zůstanete singl navěky. Snažte se přistupovat k mužům bez předsudku, že se z každého stejně nakonec vyvrbí zahýbající imbecil.
[[related]]
4. Vytvořte si konkrétní představu

Při hledání nové známosti byste měla aspoň přibližně vědět, co očekáváte a co můžete sama nabídnout. Toužíte po bezstarostném studentském románku, po partnerovi pro taneční večery a cestování, nebo po muži ochotném založit v příštích dvou letech rodinu? Podobný rozbor vám hledání pravé osoby výrazně usnadní.

5. Nestresujte se
Dr.Gonzaga poukazuje na negativní dopady přílišného tlaku, kterému se při navazování kontaktu s opačným pohlavím vystavujeme. Příliš se kontrolujeme v řeči, příliš přemýšlíme nad tím, co bylo řečeno a jak to bylo míněno, příliš se obáváme, že uděláme nějakou chybu. Největšího úspěchu u randění přitom dosahují ti, kdo se chovají uvolněně a přirozeně. Zkuste to také…

10.1.2012 12:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist