Látkové vložky a 3 důvody, proč je vyměnit za jednorázovky

Látkové vložky vyvolávají mnoho emocí. Někdo je miluje, někomu se hnusí. Proč byste je měla milovat právě vy?

vlozky-titulka-1100x618-b-1100x618.jpg Zdroj: Petit Lulu s.r.o.

Je mnoho důvodů, proč látkové vložky používat. Nejčastějšími jsou zdraví, komfort a ekologické důvody.

Zdraví

Látkové dámské vložky neobsahují žádné bělící, absorpční ani deodorační látky. Citlivá pokožka tak nepřijde do styku s žádnými nežádoucími chemikáliemi. Obvykle je jejich součástí bio bavlna, která vůbec nepřijde do kontaktu s chemickými postřiky, jako jsou insekticidy, fungicidy, či herbicidy. Veškeré chemické látky, přítomné v jednorázových hygienických pomůckách, narušují přirozené vaginální prostředí a tím mohou negativně ovlivnit i naše celkové zdraví.

Velkým zdravotním bonusem je prodyšnost. Zapaření totiž hrozí i ženám.

Komfort

Už jen z důvodu vysoké prodyšnosti látkové vložky nabízí vysoký komfort. Látka, navíc z biobavlny, je velmi příjemná na dotek. Látka je jemná a hebká. Je poddajná a kopíruje křivky ženského těla. Sebelépe tvarovaná vložka z umělého materiálu látku nemůže nahradit. Říká se, že látkové vložky jsou vám buď příjemné, nebo je necítíte vůbec. Jsou tak jedny z nepříjemnějších hygienických pomůcek pro ženy.

Ekologie

Používáním látkových vložek myslíte i na životní prostředí. Používáním jednorázových hygienických pomůcek totiž dochází k obrovské produkci zbytečného odpadu. V případě jednorázových pomůcek navíc velmi těžce rozložitelného odpadu. Za menstruační období přibližně 150 kg.

Látkové vložky jsou z přírodních materiálů. Pro jeden cyklus jich potřebujete cca 20. Jedna vložka vám vydrží i několik let. Látkové vložky tedy mají značný zero waste přesah.

Toto už jsou pádné důvody, proč je používat, nemyslíte?

3.3.2022 2:22| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist