Kuriózní úchylky slavných. Kdo se bojí klik u dveří a kdo raději zemře, než by podal ruku učiteli?

Co teď frčí v Hollywoodu? S notnou dávkou nadsázky je možné říci, že kdo netrpí obsedantně kompulzivní poruchou (OCD), jako by nebyl. Jde o poruchu chování, k jejímž projevům patří například počítání plechovek, které musí být vždy sudé, či neustálé mytí rukou. Některé poruchy chování jsou ale ještě pikantnější…

Cameron Diaz štvou špinavé kliky

Měla období, kdy dveře na kliku otvírala výhradně loktem. Tolik se bála bakterií, které by mohly ulpět na jejích dlaních… Ve své rezidenci pak myla kliky tak často, až úplně zašly. Stejně často si myla i ruce. Prý se to už ale zlepšilo.

Charlize Theron se bojí neuklizených skříní

Držitelka Oscara má evidentně problém s úklidy, které připomínají Potěmkinovy vesnice. To znamená, že zdánlivě je vše uklizené, ale běda, jak člověk otevře první skříň. Charlize prý nevadí nepořádek, jen nesnáší falešný pořádek.

Emily Blunt mlaská na lampy

Hvězda filmu Ďábel nosí Pradu prý v dětství trpěla zvláštním zvykem. Vždy když jela autem a míjela pouliční osvětlení šestkrát mlaskla jazykem o patro.

David Beckham musí mít vše v páru

Slavný fotbalista se tím, že má obsedantně kompulzivní poruchu, nikdy netajil. „Když dávám plechovky Pepsi do lednice, musí být vždy přesně zarovnané a v páru. Jakmile jedna přebývá, hned musí pryč. Stejně tak v hotelovém pokoji nejprve dám všechny letáky a knihy do šuplíku. Teprve pak si jdu lehnout,“ říká Beckham. Jeho zálibu v symetrii potvrzuje i neméně slavná manželka Victoria Beckham, která říká, že doma mají hned tři lednice. Jednu na nápoje, jednu na saláty a jednu na jídlo. Přičemž obsah té na nápoje musí být vždy symetricky uspořádán – jak jinak.

Julianne Moore a její přesně vypočítaný odchod z domu

Hollywoodská herečka ještě před časem opouštěla svůj domov vždy na vteřinu přesně v určitou dobu tak, aby na semaforu vždy stihla zelenou. S dětmi si ale nyní nemůže podobnou libůstku dovolit, takže se svého zvyku musela vzdát.

Serena Williams pinká vždy pětkrát

Slavná tenistka si vždy před zápasem váže tkaničky obvyklým způsobem a před prvním podáním vždy pětkrát udeří raketou do míčku, před druhým podáním dvakrát. „Myslím, že trpím OCD, sama jsem si ji diagnostikovala. A myslím, že je to pro mě dobré. Jsem taky posedlá svými nehty, musím si je upravovat každý den,“ svěřila se Serena.

Katy Perry nesnáší otisky na brýlích

Zpěvačku dokáže rozhodit už třeba zlomená rtěnka v kabelce, pokud se ale dostane ke zvířecím mazlíčkům a jejich srst ulpí na jejím svetru, dokáže být prý pořádně ostrá. Také nenávidí otisky prstů na slunečních brýlích. „Úplně mě to vytáčí, to si je neumíte vyčistit, proboha?“ křičí.

Zaklínač Daniel Radcliffe

Představitel Harryho Pottera od dětství navštěvuje psychologa. Už od pěti si prý šeptá každou větu poté, co ji řekne nahlas. Dobrou zprávou je, že se mu to letos zatím nepřihodilo.

Jennifer Aniston na záchod nepustí

Sympatická „přítelkyně“ dbá o hygienu natolik, že ve své rezidenci má speciální záchod určený hostům, který ona sama nikdy v životě nepoužila. V kabelce prý nosí dezinfekční prostředek na ruce a neustále vše otírá: rukojeť na vozíku, knoflík výtahu, prostě cokoliv, s čím má přijít do kontaktu.

Megan Fox se bojí vidliček

Nesnáší příbory v restauracích. Hnusí se jí jíst něčím, co předtím použily tisíce dalších lidí. Bojí se také použít veřejné záchody.

Donald Trump si nepotřese rukou s učitelem

Americký prezident je věru zvláštní osobnost. A leccos o něm vypovídají také jeho návyky. Například po potřesení si rukou si musí ruce okamžitě jít umýt. Také nerad mačká na výtahu tlačítko G (jako groundfloor – přízemí), protože ho předtím ohmatalo příliš mnoho lidí. Ze všeho nejhorší jsou prý učitelé, kteří jsou bakteriemi prolezlí. „Udělám cokoliv, jen abych si s nimi nemusel potřást rukou,“ svěřila se nová hlava státu.

No, nemají to hvězdy vždy jednoduché. Ale podobnými poruchami trpí i ostatní lidé. Patříš mezi ně? Je něco, bez čeho si neumíš představit třeba odejít z baráku, nebo čeho se bojíš? Napiš nám do diskuze.

Foto zdroj: profimedia.cz

29.12.2016 10:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist