Kuchařem celebrit a superboháčů: Děs, někteří jsou líní i žvýkat!

Celebrity trpí mnoha vrtochy, které se nevyhýbají ani stolování. Brit Michael Harwood obsluhoval oligarchy, členy královských rodin, aristokraty i celebrity. Se svými postřehy se svěřil v rozhovoru pro deník The Telegraph a možná budeš až nemile překvapená, jak jsou slavní a bohatí zmlsaní a protivní.

„Jak k jídlu, tak k dílu,“ řívávaly naše babičky. A vzhledem k následujícím řádkům je nutné přiznat, že mnohé z celebrit by si zřejmě nevydělaly ani na suchý rohlík a zemřely by hlady. V jídle se totiž nimrají tak, že by si od babičky určitě vysloužily pohlavek. Jenže doba je jiná a každé deko navíc se dnes photoshopu navzdory neodpouští. A tak musí mít uznávaný šéfkuchař v hlavě malý computer, kterým dokáže sčítat kalorie. A co když se stane, když je jich příliš a celebrita ztloustne? No raději ani nedomyslet!

Kdo je horší? Královští…

Zatímco aristokraté a členové britské královské rodiny jsou poměrně skromní a stačí jim celkem obyčejné, tradiční pokrmy, mezi nejoblíbenější jídla třeba prince Williama patří cottage pie (tedy mleté hovězí zapékané s bramborovou kaší), ostatní, jejichž peníze jim zajišťují poměrně velký vliv, jsou daleko více rozmazlení a rozhodně není jednoduché vyhovět jejich mlsným jazýčkům.

… zbohatlíci…

Tak například jeden z oligarchů vůbec nechtěl konzumovat nic v tuhém stavu. Proč? Byl prostě líný žvýkat. A tak mu kuchař musel koupit to nejdražší hovězí, které měl vzápětí za úkol rozmělnit na kaši. Jeden ultra bohatý švýcarský pár zase trval na tom, že bude večeřet před televizní obrazovkou. K večernímu menu si manželé poručili kaviár v hodnotě 35 tisíc korun podávaný na pečených bramborách. Další nejmenovaná velmi bohatá dáma zase požadovala k jídlu jen vše zelené. „No docela slušný tlak na mou kreativitu,“ přiznává šéfkuchař. Čím dál více boháčů si také potrpí na sterilní kuchyně, které tak musejí připomínat spíše než chrámy jídla laboratoře či výrobnu léků.

… nebo celebrity?

Také vaření celebritám není žádný med. Stávají se totiž štvanci neustálé snahy udržet si svou linii a ztloustnutí je pro ně černou můrou. Jsou slavní, kteří si své kalorie úzkostlivě počítají, a tak má šéfkuchař za úkol naservírovat jim jako dezert třeba jednu jahodu. Asi není třeba dodávat, že pro tento typ lidí kuchaři vaří nejméně rádi.

Za ty prachy…

I tak se ale šéfkuchařům jejich práce vyplatí, trocha nervů možná stojí za jejich gáži, která činí i v přepočtu zhruba 17 tisíc na den. Ročně si pak mohou přijít i na 4,5 milionu. Ti šéfkuchaři, kteří pracují u boháčů na stálo, s nimi navíc sdílí jejich luxus, často třeba tráví letní měsíce na superluxusních jachtách či obývají přepychové paláce.

TOP kuchaři

Ne každý kuchař však má to štěstí, že se může nervovat s mslnými jazýčky slavných a bohatých. Takže, kdo jsou ti, pro něž by celebrity klidně vedly válku?

Jamie Oliver

Sympatický rodák z Velké Británie dostal své fanoušky na jednoduchá jídla a domácí kuchyni. Už mnohem méně si jej oblíbily děti ve školách, kam se snažil přinést tak trošku jinou úrveň obědů, ale neuspěl. Na největší nepochopení narazil kupodivu ze strany rodičů, kteří chtěli zachovat dětem hamburgery a hranolky, namísto zdravých obědů. Ovšem slavní na Jamieho nedají dopustit. I díky tomu a hromadě kuchařek, které obletěly celý svět je dnes Jamie nejbohatším kuchařem světa. Jeho jmění se odhaduje na 4 miliardy korun.

Gordon Ramsay

Popularitu si tento drsný kuchař vysloužil především díky reality show Ano, šéfe a svému vulgárnímu slovníku. Neváhal se opřít dokonce ani do královského kuchaře v Buckinghamském paláci. Jeho jídlo nazval sračkou. Servítky si nebere ani ve svých kulinářských show. Během minuty a půl z něj na adresu pomocníků vypadlo neuvěřitelných sedmatřicet nadávek. Přesto všechno si jej slavní cení pro jeho umění, za které získal dosud 12 michelinských hvězdiček, Řád britského impéria a vlastní několik luxusních restaurací po celém světě.

Nigella Lawson

Dámskou část mezi hvězdnými kuchři zastupuje bezesporu anglická kráska Nigella Lawson. Stejně jako její mužští kolegové vydala nespočet kuchařek, má vlastní kulinářskou show a možná tě to překvapí, ale jejím povoláním je novinařina. Její soukromý život už tak radostný není. Nigella přišla o prvního manžela díky zákeřné nemoci a s druhým se rozvedla po té, co ji napadl v Londýně před restaurací. U soudu si pak vyslechla od svého ex taková obvinění, jako že je narkomanka a lhářka. Zatímco o lhaní se moc nespekuluje, o drogách ve spojistosti s touto šarmantní dámou už ano. Dokonce prý měla svému ex bohatě zaplatit, aby o nich pomlčel.

Foto zdroj: Thinkstockphotos.com, pinterst.com, profimedia.cz

4.6.2015 4:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist