Kristýna Leichtová: Chci založit nadaci proti sexuálnímu zneužívání žen!

Kristina Leichtová je mladá, krásná, talentovaná, sympatická, inteligentní a poslední dobou i hojně obsazovaná herečka. Kristýna patří zkrátka k těm lidem, kteří dokážou svým uměním rodávat radost. A co dělá radost jí? Začtěte se do našeho rozhovoru…

Co ti v poslední době dělá radost?
Sledování filmů, horký čaj s medem, tlustý ponožky a klid.

Kde si dobíjíš energii, co tě naplňuje kromě herectví?
V poslední době se jezdím dobíjet domů, do Plzně. Nebo na hory. Taky mě hodně nakopává dlouhý spánek, procházky po Praze s mým partnerem a malování.

Jak jsi přišla k malování? Má někdo z rodiny umělecké vlohy, nebo jsi se začala seberealizovat skrze další umělecký obor?
Moje teta je restaurátorka a jinak většina mojí rodiny malovat umí. Ale začala jsem nějak sama od sebe. Je to pro mě naprostý relax.

Vystudovala jsi konzervatoř, máš pocit, že ti škola nějakým  způsobem zaručuje herecký růst, úspěch, nebo je to doopravdy tak, že na kamerových zkouškách může uspět kdokoliv z „ulice“?
Ano, dřív se hereckých škol cenilo. Bylo potřeba, aby herci uměli něco zahrát. Ale dnes ve filmech, v televizi a dokonce i v některých divadlech vidíme převážně civilní herectví. A to zvládne kdekdo s kouskem talentu. Tím se nechci nikoho dotknout, ale to řemeslo už zkrátka není tolik potřeba. Možná kdyby se na hereckých školách začalo vyučovat civilní herectví?

Jsi nejen filmová, ale i divadelní herečka. Kde tě čtenářy mohou v nejbližší době vidět? Připravuješ něco nového?
Určitě bych všem doporučila návštěvu divadla Komedie, kde hraji v inscenaci Kebab a Naše třída. Nejsou to vyloženě komediální kusy, ale myslím si, že stojí za vidění. Pak je tu muzikál Kapka medu pro Verunku v divadle Hybernia, který doporučuji hlavně dětem a v neposlední řadě bude v březnu pokračovat seriál Gympl.

Jsi šťastně zadaná již dva roky, máš nějaký recept na šťatsný vztah?
Tolerance, trpělivost, snaha a dobrá nálada.

Jak se bráníš bulvárním útokům na váš vztah…nedávno se všude psalo, že jste se s Filipem ( Filip Kaňkovský, herec) rozešli?
To je boj proti větrným mlýnům. Oni si stejně napíšou co chtějí. Hloupý je, že ty bláboly slepují z úryvků, které jsou vytrženy z kontextu autorizovaných rozhovorů. Zase na druhou stranu v Americe je to přece daleko horší, tam člověk nemůže jít ani vynést odpadky. Takže to nevidím černě.

Jak se udržuješ ve formě jako herečka? Přeci jenom v dnešní době je herectví  velmi náročné i co se týče nároků na vzhled.
To je a já si nemyslím, že je to správně. Ale ano snažím se udržovat. Chodím hodně pěšky, nejím tučná jídla, bílé pečivo a sladkosti (čokoláda mi stejně nechutná), občas si zaplavu, skáču přes švihadlo, cvičím pilates a jógu. Není to sice pravidelné, chtělo by to nějaký dozor, ale když cítím že začínám měknout, zvednu zadek a něco se sebou udělám. A ten můj pocit, je to nejdůležitější.

Máš tendence k tloustnutí?
Váhu zatím nijak moc neřešim. Sem jaká sem, jestli se to někomu nelíbí, je to jeho věc.

[[related]]

V rozhovorech se vždy píše o tom, co herec dělá, většinou se to pojí s momentálním filmovým, či divadelním úspěchem a tak se mnohdy hovoří právě o herectví, rolích, nebo volném čase. Přemýšlela jsi někdy o tom, o čem  by  jsi doopravdy chtěla mluvit?
Doufám, že se mi v příštích letech podaří spojit s nějakou organizací, nebo sama nějakou vytvořím, která bude pomáhat obětem sexuálního zneužití a zneužívání. Sama moc dobře vím, že nejhorší je dusit v sobě to strašné tajemství a užírat se strachem. Možnost promluvit si a bezpečně se vypovídat, třeba mě osobně pomohla znovu mít se ráda. A to je hodně.

Nadaci, která by pomáhala ženám, chceš založit z nějakého osobnějšího důvodu. Setkala jsi se tedy se zneužíváním osobně?
Ano, setkala. Nechci zabíhat do podrobností. Jen uvedu na pravou míru novinářskou kachnu, která proběhla bulvárem, nebyla jsem vyloženě znásilněna. Došlo „pouze“ k sexuálnímu napadení.

Dostala jsi někdy v minulosti opravdu hodně hloupou otázku při rozhovoru? A jaká to byla?:)
Párkrát mi někdo položil otázku a to i v seriózním rozhovoru, jestli bych někdy točila film pro dospělé. Tak to mě přišlo vyloženě jako nevhodná a hloupá otázka!

Foto zdroj: profimedia.cz

6.2.2013 12:00| autor: Nikol Kouklová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist