Křečové žíly: inovativní řešení!

Křečovými žílami trpí po třicátém roce života každá druhá žena a také každý čtvrtý muž. My, jako Slované, jsme překvapivě na tuto nepříjemnost více hákliví, než například Asiaté či Černoši, kteří křečovými žílami trpí jen výjimečně. A k tomu je nutno připočítat, že křečové žíly jsou u nás dědičné, u některých rodů dokonce stoprocentně.

Křečové žíly – varixy – nevypadají příliš esteticky a proto se značná část těch, kteří jimi trpí, obrací na cévní chirurgy. Ti doposud v naprosté většině volili pro odstranění varixů laser. Tento chirurgický zákrok ale vyřadil pacienty po operaci na několik dnů z běžného života. O nehezkých modřinách na nohách ani nemluvě.

Před časem do Evropy dorazila metoda miniinvazivní operace křečových žil radiofrekvenční technikou nové generace VNUS Closure, která se už rovný tucet let praktikuje ve Spojených státech. Jako první odborník ze starého kontinentu ji v dubnu letošního roku aplikoval anglický žilní chirurg doktor Whiteley. Nyní je v České republice několik pracovišť, které tuto metodu prováději.
„Radiofrekvenční technikou lékař při zákroku uzavře všechny křečové žíly pomocí radiofrekvenčního vlnění bez vlastního odstranění žilních kmenů,“ říká o metodě doktor Milan Bartášek, cévní chirurg z kliniky Laser Esthetic. „Pro představu, tyto vlny jsou – zjednodušeně řečeno – podobného původu jako vlny v mikrovlnné troubě.“
Základem metody je zavedení katetru z vpichu u kotníku nebo pod kolenem do povrchních žilních kmenů až do třísla. Celý zákrok je tak hotov za pouhých 5 až 7 minut. Přitom nevznikají žádné modřiny, protože oproti klasické operační technice se kmen pouze uzavře, neodstraňuje se.
Tato operace je vysoce šetrná z hlediska kosmetiky a je prováděna prakticky jen z vpichů do žil. Proto zpravidla nejsou vidět žádné rány. A co je oproti tradičním metodám pro pacienta rozhodující? Může jít druhý den do práce! Přitom nosí jen jeden týden elastickou kompresi nebo elastickou punčochu, kterou musí při klasické metodě nosit alespoň měsíc. Kosmetický výsledek je nesrovnatelně lepší než u klasické operace. A aby toho nebylo málo z výhod, návratnost varixů po této operaci je kolem tří procent oproti klasické metodě, kde je návratnost až desetiprocentní.

Na naší klinice, jak uvádí MUDr.Bartášek, provádíme tento zákrok velmi často pouze v lokální anestezii, tudíž není nutná ani hospitalizace.

Pracoviště, kde se tento zákrok provádí:

Kllinika laserové, estetické dermatologie a plastické chirurgie
MUDr.Milan Bartášek
Washingtonova 17
110 00 Praha 1
Tel: 221666142,143
www.laseresthetic.cz

Oblastní nemocnice Příbram a.s.
MUDr. Jaroslav Kliment
Chirurgické oddělení
Ambulance cévní chirurgie
Tel: 318 654 242

I.chirurgická klinika
Pekařská 53
656 91 Brno

 
Nemocnice u sv. Anny
MUDr. Veverková Lenka Ph.D

Fakultní nemocnice Plzeň

Prof. MUDr. Vladislav Třeška DrSc.
Chirurgická klinika
alej Svobody 80
304 60 Plzeň – Lochotín
Centrum žilní chirurgie
MUDr. Pavel Matoušek
Nám. republiky 905
752 01 Kojetín

ART&VEN žilní chirurgie
MUDr. Martin Henzl
Kozí 206
580 01 Havlíčkův Brod
Tel: 723 424 120

 

Rychnov nad Kněžnou

MUDr.David Shihatal
Jiráskova 506
516 01 Rychnov nad Kněžnou
Tel:494 502 111

 

Liberec – Krajská nemocnice

MUDr.Jan Marušiak
Husova 10
460 63 Liberec
Tel:485 312 478, mobil:602 131 295

 

SLEZSKÁ NEMOCNICE
Příspěvková organizace, odd.chirurgie
Olomoucká 86, 746 01 Opava
Kontakty:
Flebologická ambulance
tel.: 553 776 718
mobil: 739 414 310,
MUDr. Grussmann Martin
6.3.2009 12:00| autor: Jaromír Pohan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist