Krásné sváteční dny s Feminou!

Vánoce miluju. Ať si kdo chce co chce říká, mám na nich ráda i ten shon. Každý rok si říkám, jak letos to bude jiné, jak začnu dřív, dárky budu nakupovat v průběhu celého roku a pak budu mít klídek, vyhnu se bláznění v obchodech a vůbec. A každý rok sháním malé drobnosti ještě těsně před Štědrým dnem, v obchodech stojím frontu, abych mohla domů dotlačit hromadu jídla, které nemáme šanci sníst, teda pokud si nepozveme na návštěvu menší zájezd hladovců.

Navzdory tomu šílenství Vánoce miluju. Už od dětství. Ještě dneska si dovedu vybavit každičký pocit, který jsem jako dítě před Vánoci měla. Jak moc jsem se těšila na školní vánoční besídku, protože pak už začínaly regulérní prázdniny. Jak moc jsem se těšila, až mamka konečně vytáhne z krabice všechny ty ozdoby a pustíme se do strojení vánočního stromečku. Těšila jsem se na přípravu slavnostních mís plných cukroví a chlebíčků. Blbla jsem u vany s kaprem (párkrát  jsem tam za ním i zahučela 🙂 a uždibovala horké čerstvě upražené mandle, dokud mě nerozbolelo břicho. 

Vánoce si neumím představit bez pohádek. A je mi úplně jedno, že Popelku bych mohla předabovat a scény z Mrazíka zvládnu sehrát téměř profesionálně. Každý rok dávám šanci i novým pohádkám, aby se mi vetřely do přízně. A nutno podotknout, že několika se to už podařilo a já si je tak zařadila na svůj vánoční seznam. Jako dítě jsem dokázala sledovat pohádky celé dny. 

Dnes jsou u nás Vánoce především o dětech. Není nic krásnějšího, než když vidím ta jejich rozzářená očka nedočkavě vyhlížející za oknem Ježíška (pravda, pubertální syn už jen z donucení a kvůli své malé sestře, ale u stromečku ho stejně chytne těšení. :-)) Při rozbalování dárků si každý rok říkám, že příští rok se s nimi nebudu tolik piplat. Stejně nikdo neocení tu krásu. Prostě papíry servou a hotovo. Jasně, že už jsem letos všechno pečlivě zabalila úplně stejně. 🙂 Líbí se mi i tradice u nás ve vsi, kdy si chodíme zazpívat se sousedy k obecnímu úřadu koledy, ochutnáme svářák, popřejeme si hezké svátky. Večer usínám s pocitem naprostého štěstí a spokojenosti. 

A já a se mnou i celá redakce Feminy doufáme, že ty letošní svátky budou i pro tebe mít to nádherné kouzlo, na které budeš vzpomínat. 

Krásné Vánoce, milé čtenářky!

21.12.2015 12:00

Další testy kosmetiky

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist