Krásná jako Čachtická paní? Mladší díky vlastní krvi? Ano!

Ano, zní to šíleně, ale funguje to. Nedávno se o tom přesvědčila Kim Kardishian, nebo naše Alice Bendová. Obě dámy vyzkoušely převratnou metodu mikrojehličkování. Touto metodou se vám aplikuje vaše vlastní krevní plazma, která je před zákrokem odborně odebrána. Ačkoliv snímky ze zákroků vypadají víc než drasticky, ve skutečnosti je tento “krvavý” zákrok prakticky bezbolestný.

Fígl spočívá v tom, že po aplikaci znecitlivujícího krému vám pleť ošetří aplikátorem s desítkami mikrojehliček, pomocí kterých vám do pleti vpraví vaši vlastní plazmu, která je odstředěná od vaší krve. Výsledek je téměř zázračný, a to i díky tomu, že vám do těla nevpravují žádný chemický materiál, ale jen to, co je vám vlastní. Zákrok trvá asi půl hodiny a již za 48 hodin můžete použít běžný make-up. To je velká výhoda i oproti chemickému peelingu, po kterém rekonvalescence trvá daleko déle. Mikrojehličkování se na rozdíl od podobných laserových ošetření může provádět kdykoliv během roku, dokonce ani sluneční záření ošetřené pokožce nevadí. Takže na zákrok si můžete odskočit klidně I těsně před dovolenou. No není to paráda?

Zeptali jsme se na ošetření krví lékařky z Lovosické kliniky neoClinic, MUDr. Michaely Havlíčkové:

V čem je ošetření plazmaterapií tak unikátní?

Plazmaterapie neboli léčba vlastní krví, je poměrně nová metoda, která pomáhá regenerovat kožní buňky. Její unikátnost spočívá v tom, že využívá tělu vlastní regenerační proces k boji s předčasnými projevy stárnutí – vráskami, povadlou a unavenou pletí i nadměrným vypadáváním vlasů. Vzhledem k tomu, že nevyužívá žádných jiných chemických přísad, eliminuje tak riziko alergických reakcí a jiných nepříjemných vedlejších účinků či rizik. Během plazmaterapie dochází přirozenou cestou k oživení a regeneraci kožních buněk, vyhlazení vrásek, podpoře produkce kolagenu v těle nebo k revitalizaci vlasových kořínků. Plazmaterapie je tedy vhodná jak při boji s projevy stárnutí, tak při léčbě nadměrného vypadávání vlasů.

Výhodou plazmaterapie je nenáročnost zákroku pro klienta – následující den po aplikaci může pokračovat v běžných aktivitách. Díky anestetickému krému, který je součástí ošetření, je bolestivost během i po zákroku minimální.

článek

2. Jaká má ošetření zdravotní omezení?

Před první aplikací plazmaterapie je vždy nezbytná konzultace s lékařem, který na základě individuální anamnézy klienta rozhodne, zda je tato metoda vhodná nebo ne. Obecná omezení jsou celkové infekční onemocnění, aktivní forma akné, užívání léků na srážlivost krve (Warfarin, apod.), poruchy srážlivosti krve, poruchy krvetvorby, hemofílie, chronická nemoc jater, 48 hodin před aplikací, by se neměla užívat nesteroidní antirevmatika (Surgam, Ibalgin, Diclofenac, Aulin), která mohou snížit účinek zákroku

3. Na jakém principu plazmaterapie funguje?

Jak už z názvu vyplývá, plazmaterapie využívá k omlazení pleti krevní plazmu klienta, která se získává odstředěním odebraného vzorku pacientovy krve. Krevní plazma je bohatá na růstové faktory, krevní destičky a kmenové buňky, které ovlivňují proces hojení a regenerace pokožky vlastní cestou. Pacientova plazma se po odběru aplikuje do pokožky běžnými technikami mezoterapie – tj. vpichy tenkou jehličkou do požadovaných partií.

4. Pro koho je plazmaterapie vhodná? Slyšela jsem, že řeší komplexně problémy vrásek i pigmentových skvrn, je to pravda?

Metoda je vhodná pro každého, kdo řeší příznaky unavené a povadlé kůže nebo se potýkají s problémem nadměrného vypadávání vlasů. Plazmaterapie může zlepšit celkový stav pleti, pokud se jedná o pigmentace, doporučila bych raději jiné ošetření – mikrojehličkování.

Díky absenci chemických přísad je plazmaterapie vhodná i pro alergiky nebo lidi s velmi citlivou pokožkou.

článek

5. Jak ošetření probíhá? Nehrozí riziko nějaké nákazy, když se manipuluje s krví?

Klientovi se odebere cca 10ml žilní krve, která se následně odstředí. Z odstředěné krve se oddělí plazma. Po úpravě klientovy krve se výsledná plazma aplikuje na ošetřovaná místa (obličej, krk, dekolt, hřbety rukou, pokožka hlavy aj.) formou mezoterapie. Pro dosažení nejlepších výsledků a maximální bezpečnosti je vždy nezbytná předcházející konzultace s lékařem a odborné provedení celého zákroku. Jedině tak lze zaručit dosažení očekávaných výsledků a hlavně eliminace jakýchkoliv zdravotních rizik.

6. Jaký výsledky mohou od plazmaterapie očekávat?

Výsledkem plazmaterapie je omlazení a projasnění pleti, zpevnění a vypnutí kůže a vyhlazení drobných vrásek. Výborné výsledky zaznamenáváme i v případě léčby zjizvené pokožky a strií. V případě léčby nadměrného vypadávání vlasů pozorujeme zastavení tohoto procesu a zároveň revitalizaci odumírajících vlasových kořínků.

Nepřehlédněte naší soutěž, kde právě toto ošetření můžete vyhrát!

Foto a zdroj: neoclinic.cz

8.1.2014 10:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist