Království za koně!

Sluncem rozpálené léto pomalu klepe na dveře a s ním i romantické představy všeho druhu. Co třeba poklidná podvečerní vyjížďka na koni s pohledným „koňákem“ po svém boku? Nebo vás láká dobrodružnější westernové sedlo? Nic není nemožné.

 

Kůň odjakživa byl a je symbolem síly, odvahy a inteligence. Tyto vlastnosti převedeny do lidského světa tak trochu zapadají i do ženských představ o ideálu mužnosti. A to zdaleka není všechno. Kůň je zvíře, které s vámi bude komunikovat, což o mužských protějšcích ne vždy platí, a jízda na koni navíc může mít pozitivní účinky jak na vaši fyzickou, tak i psychickou kondici. Proč si tedy tuhle terapii na čerstvém vzduchu nedopřát?

 

Holky od koní

 

Jedno je jasné. Kdo k jezdectví jednou přičichne, bude se ke koním vracet už napořád. Své o tom ví Aneta Slámová (25) z Prahy, která si nedávno splnila svůj dívčí sen a koně si rovnou koupila. „Do stájí jsem se poprvé dostala jako dvanáctiletá. Asi není náhoda, že tam většinou narazíte na pubertální holky.

 

Koně jsou fascinující a respekt budící zvířata. Ty holky potřebují k někomu vzhlížet a ne vždy se někdo takový v jejich okolí vyskytuje. Proč by to nemohl být kůň?“ popisuje Aneta svoje začátky a pokračuje: „U mě to bylo podobné. Se stejně starou kamarádkou jsme ježdění úplně propadly. Do stájí jsme chodily i pětkrát týdně a vůbec nám nevadila ta dřina kolem, než jsme se vůbec mohly projet.

 

Spousta mladých holek od koní po čase odpadne, nám oběma to vydrželo dodnes. Já jsem si koně pořídila a kamarádka trénuje koně na hipoterapii a pomáhá tak fyzicky i mentálně postiženým dětem prožívat radost z kontaktu se zvířetem. Nevěřili byste, jak to ty děti i jejich rodiče prožívají,“ uzavírá s úsměvem.
Celý článek si přečtete v novém Shine zde.

 

 

Zdroj: www.shinemag.cz

 

25.5.2009 12:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist