Komfortní spánek během celé noci? Vyberte si tu nejvhodnější matraci přímo pro vás!

Spánek je nedílnou součástí našich životů. Ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, strávíme v posteli poměrně značnou část života.

A jak vybrat tu nejlepší matraci? Vždy vybírejte podle potřeb vašeho těla a zdravotního stavu. Každému vyhovuje něco jiného a při výběru matrace to platí dvojnásob. Matrace musí dokonale splynout s vaším tělem, poskytnou podporu celému tělu a páteři. Jenom tak se kvalitní spánek stane z vysněného přání skutečností.

Krok první – tvrdost matrace

Zvolení správné tvrdosti matrace je jedním z nejdůležitějších kroků. Tu vybírejte dle věku, hmotnosti, ale svoji roli hraje také vaše oblíbená poloha. Tvrdé matrace vyberte, pokud potřebujete podporu pro tělo s vyšší hmotností, jste dospívající nebo dospělý. A vaší oblíbenou polohou je spánek na zádech a na břichu. Středně tvrdé matrace udržují páteř v rovině, proto jsou vhodné pro menší děti. Čas pro měkké matrace přichází se zvyšujícím se věkem. Nejměkčí matrace jsou latexové nebo ze studené pěny a zabraňují otlakům. A prospějí vám, pokud je oblíbenou polohou spánek na boku.

Síla skrytá uvnitř

Nejdůležitější je vlastní náplň matrace a její konstrukce. Vybrat si můžete pěnové, latexové či pružinové.

Pružinové matrace

Nenechte se mýlit, těm rozhodně neodzvonilo. A čím více pružin, tím vyšší pružnost a tvrdost. Velké množství pružin poskytne přizpůsobení se postavě a výsledkem je zdravý spánek naplněný relaxací.

V pružinových matracích Sembella využíváme kapsové pružiny se speciální konstrukcí. Sedm komfortních zón zaručí pružnost matrace, a tak se dokonale přizpůsobí Vašemu tělu.

Vhodným typem jsou matrace vyrobené z kapsových pružin. Působením jednotlivých kapes je zvýšená bodová flexibilita.

Pěnové matrace

Pěnové matrace vynikají tím, že jsou vysoce elastické, a tak se vhodně přizpůsobí poloze těla. Matrace zaručují také velmi potřebnou cirkulaci vzduchu, jenž odvádí teplo a vlhkost. Tím je zabráněno vzniku škodlivých plísní a roztočů. Což je ten nejlepší předpoklad pro zdravý spánek.

Pěnové matrace Sembella využívají velmi kvalitní materiály s vysokou elasticitou. Tak se dokonale přizpůsobí tělu a dojde k rovnoměrnému rozložení hmotnosti těla.

A jaká pěnová matrace se stane vaším favoritem?

Matrace z termoelastické pěny

  • Vhodným výběrem jsou termoelastické matrace, jejíchž účinnost je závislá na působení teploty vašeho těla. Díky tomu se stávají matrace pružnější. Tím je zaručena správná poloha páteře a celého těla. Matrace přilne ke křivkám těla a jistě ji oceníte v případě, že jste milovníkem tepla. Měkká struktura poskytne komfortní spánek i těm nejnáročnějším spáčům.

Matrace vyrobené z latexové pěny

  • Měníte často během spánku svoji polohu? Pak jsou pro vás tyto matrace nejvhodnější. Využijte benefitu použitého materiálu, tedy elasticity a vysoké bodové pružnosti, které jsou mistrem v reakci na pohyb. Matrace vám poskytne nejenom rovnoměrnou podporu těla, ale zároveň oplývá antibakteriálními vlastnostmi.

Matrace vyrobené z vysoce elastické pěny

  • Nemůžete najít tu pravou matraci a stále vás sužují bolesti zad a krku? Řekněte tomuto trápení dost. A to můžete s pořízením této matrace. Ta poskytuje velmi silnou podporu vašemu tělu.

Hybridní matrace

Hybridní matrace jsou skvělým řešením, pokud chcete zkombinovat výhody jak pěnových, tak tradičních pružinových matrací. Jedná se o vysoce moderní matrace plněné kvalitními pružinami a inovativními pěnami, které poskytují pohodlí a komfort celému tělu.

Jste lapeni alergiemi?

Slzení očí, pocity škrábání v krku, rýma a kašel, potíže s dýcháním, kýchání, svědění, kopřivka? Jsou tyto projevy součástí vašeho života? Pak je na čase tomuto trápení učinit za dost. Nepříznivé prostředí pro roztoče zaručují pěnové matrace tvořené z termoelastické nebo vysoce elastické pěny. Další variantou je latexová matrace, která nezadržuje prach, zbytky kůže ani potu a nedá žádnou šanci působení roztočům.

V případě, že jste alergik, zaměřte se na povrchovou úpravu. Ta by měla být antibakteriální a vhodná na praní. Důležitým faktorem je také odvádění vlhkosti. To poskytnou prodyšné tkaniny. Matrace tak zůstane svěží a vzdušná.

Myslíte ekologicky a sledujete nejnovější trendy? Pak vás zcela jistě potěší přírodní matrace, které jsou naplněny přírodními složkami, které v sobě spojují komfort s ekologickým přesahem.

Nalaďte se s matrací na stejnou vlnu!

Díky vhodné matraci se vám dostane kvalitního spánku, který je naplněný relaxací a potřebným uvolněním nejenom po fyzické stránce, ale také duševní. A právě tato dokonalá symbióza zdravého těla a ducha je tím nejlepším předpokladem nejen pro kvalitní spánek. Ale také pro nalezení rovnováhy v životě.

Využijte aktuálních slev a dopravy zdarma a vyzkoušejte matrace od značky Sembella.

14.11.2019 8:52| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist