Kocourek: Daniel Radcliffe

Dospívat ho viděl celý svět, ve filmech o čarodějovi, který bojuje proti zlu. Letos se Daniel Radcliffe s identitou Harry Pottera loučí. Už pár let se ale připravuje na to, co bude potom.

Když jsme jeho jméno slyšely poprvé, bylo mu deset let a ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců dostal roli rozcuchaného brýlatého kluka, který mu zaručovala práci na delší dekádu, miliony liber a miliony fanoušků, kteří na něj začali ječet na každé další premiéře.

Ne že by se z toho rodák z Londýna na nějaký čas troch nezbláznil. „Pár let jsem byl tak zamilovaný do myšlenky, že žiju životem celebrity, který mi ve skutečnosti nesedí,“ svěřil se herec v jednadvaceti, spolu s tím, že na natáčení posledních dílů Pottera až moc často sahal po lahvi. Včas se ale vzpamatoval a alkoholu se prý nedotkl od loňského srpna.

Naopak se dál soustředí na svou kariéru, aby nezůstala skrytá v obřím stínu Harry Pottera. Momentálně si buduje jméno jako muzikálové hvězda na Broadwayi. v komedii How to Succeed in Business Without Really Trying. „Když to půjde dobře a moje kariéra bude pestrá trvalá, pak už mi nikdo nebude připomínat, že jsem jen dětský herec,“ přeje si Radcliffe.

S herectvím začal v roce 1999 v televizní adaptaci Diskensova Davida Copperfielda. Rychlý start se asi i dal čekat od jediného dítěte literárního agenta a castingové agentky, které toužilo po hraní už od pěti let.  Ještě před filmovým debutem v Agentovi z Panamy dostal Daniel roli Pottera a jeho život nabral dost vyhraněný směr.

Obrovská popularita Danielovi znemožnila, aby pokračoval v normálním studiu na střední škole, jak kvůli nedostatku času, tak kvůli ne zrovna přátelským spolužákům. Za chvíli dvaadvacetiletý mladík ale nelituje, že kvůli práci neprožil normální dětství. „Tím, že jsem natáčel Pottera, jsem získal mnohem lepší náhled na život,“ říká.

Filmů mimo Pottera zatím moc natočit nestihl, ale i australské retro od dospívání Prosincoví kluci, tak drama o smrti syna Rudyarda Kiplinga v první světové válce Legenda o mém synovi naznačily, že Radcliffe se na jeden typ role spoléhat nehodlá.  Stejně jako účast v kontroverzní divadelní hře Equus o klukovi, jehož vzrušují koně, i když na ní všechny nejvíc zajímalo, že se díky ní objevoval Radcliffe na jevišti nahý. Uvidíme tedy, jak záživnou kapitolu jeho kariéru načne nadpřirozený thriller Žena v černém, prvním film po Potterovi.

Zajímavosti o Danielu Radcliffovi:

V šestnácti se stal nejmladší celebritou nepocházející z královského rodu, která se dočkala svého samostatného portrétu v britské Národní portrétní galerii.

Má rád punk rock, kriket a literaturu. Sám i píše, povídky a poezii. V roce 2007 mu několik básní otiskl časopis Rubbish, pod jménem Jacob Gershon.

Z kolegy z Pottera se nejvíc spřátelil s Tomem Feltonem a Emmou Watson, kterou žádá o rady v milostném životě.

Hodně se angažuje v charitě. Trevor Project, organizace zaměřená na prevenci sebevražd mezi mladými lidmi bojujícími se svou sexualitou, ho za to letos ocenila Hero Award.

11.7.2011 12:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist