Kocour: Josh Duhamel

Se svým sexy vzhledem se bývalý model hodí hlavně do akčních kusů nebo do romantických komedií a v obou taky pravidelně hraje. Známější než jeho herecká kariéra je ale zatím jeho manželství se zpěvačkou Fergie.

Herecké začátky prožil v televizi a dařilo se mu tam. Za roli intrikářského hezouna v soap opeře All My Children dostal cenu Emmy a s ní na kontě se přesunul do seriálu v hlavním vysílacím čase, Las Vegas: Kasino, kde hrál experta na dohled nad kasinem. „Skoro jsem tam ze sebe sedřel kůži,“ popisoval pak svá televizní léta.

V roce 2004 se rodák ze Severní Dakoty povýšil dál, k filmu, titulní rolí v romantické komedii Rande s celebritou. Původně tam studio Stevena Spielberga chtělo obsadit nějakou opravdovou celebritu, velkou filmovou hvězdu. Ale nakonec se rozhodli pro druhou variantu – najít někoho neznámého. A roli dostal Josh.

Za tři roky mu stejné Spielbergovo studio nabídlo účast v blockbusteru Transformers. Duhamel se ve všech třech filmech série o válce autobotů oblékl do uniformy kapitána Lennoxe a hrdinsky pomáhal zachraňovat svět, i když jako dítě prý při sledování animovaného seriálu fandil těm zlým robotům. Mezi jednotlivými díly si odskakoval do dalších romantických filmů, žádný z nich se ale k nám do kin ani nedostal.

Romance a akční jsou žánry, do nichž 38letého herce předurčila už jeho fyzička a vzhled. Nikoho, kdo si prohlédl galerii k tomuto článku, nepřekvapí, že se Duhamel živil taky jako model. V roce 1997 dokonce vyhrál titul Modela roku a ve finále porazil Ashtona Kutchera. „Připadal jsem si, jako bych vyhrál Miss Amerika. Samozřejmě, Ashton prohrál a šel pracovat pro Calvina Kleina. Já jsem další tři roky nic nedělal. Ale to je prostě show byznys,“ popisuje Josh.

Z modelingové kariéry ho ale odtáhl jeden agent, který se ho zeptal, jestli není herec. A Duhamel se rozhodl, že jím bude. „Stal jsem se posedlý tím, abych se učil od dobrých herců jako je Alec Baldwin a začal jsem brát hodiny,“ vzpomíná.

Co se tam naučil, zatím neměl moc příležitosti ve filmech ukázat. O status celebrity se mu ale mezitím postaralo něco jiného. Vztah se zpěvačkou Black Eyed Peas Fergie, s níž se seznámil v Las Vegas v roce 2004, nedlouho poté, co se do časopisu svěřil, že se mu o ní opakovaně zdá. Fergie se ho zeptala, zda to je dobrý sen a nejspíš byl, protože se z nich stal rychle pár, v roce 2007 snoubenci a v lednu 2009 i manželé. Teď může Duhamel začít pracovat na svém přání mít doma „malý basketbalový tým“ pěti synů.

Další zajímavosti o Joshi Duhamelovi:

Narodil se v listopadu 1972. Jeho otec dělal do reklamy, jeho matka učila tělocvik. Po jejich rozvodu Josh vyrůstal spolu s třemi mladšími sestrami u matky, blízký vztah má ale s oběma rodiči.

Na vysoké snil o kariéře profesionálního hráče amerického fotbalu. „Ale dva trenéři mi řekli, že na to nemám, což mě dodneška trápí.“ Pak si myslel, že by mohl být zubař, a začal studovat biologii, kterou opustil v době, kdy mu k titulu chyběl jenom jeden a půl studijního kreditu.

V roce 1999 potkal na focení modelku Kristy Pierce a strávil s ní dalších pět let. Dokonce se i zasnoubili, ale svatbu pár měsíců před obřadem zrušili.

4.7.2011 2:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist