Kocour: Joel Edgerton

Další urostlý Australan, který pronikl do Hollywoodu, začal kariéru v ženských šatech, pak si vysloužil pověst horkokrevného mladíka, než se zklidnil do rolí tvrdých chlapů.

Momentálně se řadí k respektovaným a mezinárodně úspěšným hercům, který točí filmy v USA (jako prequel ke kultovním hororu Věc) nebo vedle hvězd jako Leonardo DiCaprio (v prábě batáčené nové adaptaci Velkého Gatsbyho). A přitom celá jeho kariéra začala tím, že si na sebe oblékl ženské šaty.

Dostal jsem roli ženy ve školním závěrečném představení, které se jmenovalo Básník, ženy a šaty, a Alan Wilson, který tehdy pracoval jako agent, se mě ujal, protože jsem ho tam zaujal. Což by se asi nestalo, kdybych na sobě neměl ženské šaty,“ vzpomíná letos 37letý herec.

Jeho dnešní kariéra je zato založená na velmi chlapáckých rolích. Ve filmu se letos objevil jako svalnatý zápasník poměřující síly se svým bratrem v podání Toma Hardyho ve velmi dobře hodnocené akci Warrior, teď v už méně dobře hodnocené Věci bojuje proti vetřelci. Loni byl součástí úspěšné australské mrazivé krimi Království zvěrstev. Na divadle si doma v Sydney zahrál třeba po boku Cate Blanchett roli macha Stanleyho ve slavné Tramvaji do stanice Touha.

Ve stejném divadle se nejmladší účastník kdysi známého hereckého kurzu Theatre Nepean i poprvé prosadil, v roce 1995 ve hře Blackrock. Po turné s představení Jindřich IV. se pustil do natáčení seriálu The Secret Life of Us i filmů. Americké publikum si ho mohlo všimnout už na začátku nového století v epizodách 2 a 3 nových Hvězdných válek nebo v Králi Artušovi. „Moje kariéra je kombinace štěstí. Teda musím pochválit i sám sebe, ale občas jsem měl prostě štěstí,“ tvrdí.

Na škole si vysloužil pověst vzdorovitého a vznětlivého mladíka a sám přiznává, že za začátku si arogantně myslel, že herce přece musí mít každý rád. Od té doby se ale už poučil a uklidnil. „Uvědomil jsem si, jak postradatelní herci jsou a že jste jenom tak dobrý, jak je dobrý váš poslední film. Neberu už nic za samozřejmé. A jsem trochu starší, tak jsem trochu moudřejší, víc vím jak věci fungují a věřím, že mít moc velké ego je vždycky škodlivé,“ říká Joel. Teď si získává radši pověst lakonického herce, jehož nevyvede z míry žádný mediální zájem.

Další zajímavost o Joelu Edgertonovi:

Je naprosto nesdílný, co se týče svého soukromí, které mu bulvár nejvíc narušoval, když chodil s australskou olympijskou vítězkou, běžkyní Cathy Freeman.

Žije v Sydney, a když je z něj déle než tři měsíce, stýská se mu po domově.

Se svým bratrem Nashem pracoval už na několika filmových projektech, například na titulu The Square, který i napsal.

6.12.2011 12:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist